Instagram Mesajları (DM) Nasıl Sessize Alınır? 2023 Güncel

0
1244

Instagram mesajları sessize alma özelliği, sizi rahatsız eden veya yoğunluğundan dolayı gözünüzü yoran mesajlar için oldukça faydalıdır. Bu makalede, adım adım Instagram mesajlarını sessize alma işlemini açıklayacağız ve size bu özelliğin nasıl kullanılacağı konusunda rehberlik edeceğiz.

Instagram’da DM’ler Sessize Nasıl Alınır?

İlk olarak Instagram uygulamasına hesap bilgilerinizi girerek anasayfaya erişmelisiniz.

Daha sonra sağ üst taraftan DM sembolüne dokunarak mesaj bölümüne gitmelisiniz.

Buradan sonda mesajlarını sessize almak istediğiniz kişiyi bulmanız gerekiyor.

Son Güncellemeye Sahip Profillerde Geçerli Olan Sessize Alma Yöntemi:

Mesajlarını sessize almak istediğiniz kullanıcıyı belirledikten sonra konuşmaya dokunmalısınız ve konuşma ekranındayken üst taraftaki kullanıcı ad alanına dokunmalısınız.

Bu menüden Instagram’daki kullanıcıyla sohbet ayarlarınıza erişeceksiniz. Buradan isterseniz kullanıcıyı engelleyebilirsiniz, şikayet edebilirsiniz ve kullanıcıyı takip edebilir/takipten çıkabilirsiniz. Aynı zamanda sadece görüntülü konuşmaları da sessize alabilirsiniz. Bu bölümden üst sağ tarafta bulunan ‘sessize al’ butonunu aktifleştirdiğiniz zaman karşı taraftan mesaj bildirimi almayacaksınız.

Bazı Profillerde Geçerli Olan Sessize Alma Yöntemi:

instagram mesajları sessize alma

Mesajlarını sessize almak istediğiniz kullanıcıyı belirledikten sonra konuşmaya dokunmalısınız ve konuşma ekranındayken sağ üst taraftaki bilgi (i) sembolüne dokunmalısınız.

instagram mesajları sessize alma

Bu menüden Instagram’daki kullanıcıyla sohbet ayarlarınıza erişeceksiniz. Buradan isterseniz kullanıcıyı engelleyebilirsiniz, şikayet edebilirsiniz ve kullanıcıyı takip edebilir/takipten çıkabilirsiniz.

Aynı zamanda sadece görüntülü konuşmaları da sessize alabilirsiniz. Bu bölümden en üst tarafta bulunan ‘mesajları sessize al’ butonunu aktifleştirdiğiniz zaman karşı taraftan mesaj bildirimi almayacaksınız.

instagram mesajları sessize alma

Instagram mesajları sessize alma işlemleri bu kadar. Bu işlemi mesaj bildirimi almak istemediğiniz herkes için uygulayabilirsiniz. Ayrıca genel olarak mesaj bildirimleri almak istemiyorsanız; Instagram Bildirimleri Nasıl Kapatılır? isimli rehberimizi okuyarak Instagram’daki bildirimlerini yönetebilirsiniz.

DM Kutusu (Direct Message) Nedir?

Instagram’ın popüler olmasıyla mesajlaşma bölümünü de (dm kutusu) gelişti. İlk zamanlarında pek tercih edilmeyen DM kısmı zamanla görüntülü görüşme, gönderi paylaşma gibi özelliklerin gelmesiyle beraber çok sık kullanılmaya başladı. Çoğu kişi beğendiği bir gönderiyi arkadaşıyla paylaşmak için DM kısmını kullanır hale geldi.

Instagram DM bölümü her zaman için bu kadar da kullanışlı olmayabiliyor. Örneğin sürekli olarak bir kişi tarafından rahatsız ediliyorsunuz yada bir arkadaşınızın mesajlarını anlık olarak almak istemiyorsunuz. Bu durumda Instagram mesajlarını sessize alabilirsiniz.

İnstagram'da bir kişinin mesajlarını nasıl sessize alabilirim?

İstediğiniz bir kişinin mesajlarına gitmek için mesaj kutunuza tıklayın, ardından konuşma penceresinin sağ üst köşesinde yer alan üç noktalı simgeye dokunun ve sessize al seçeneğini seçin. Eğer uygulama güncelleme farkı varsa mesajlara girdikten sonra kişinin adına tıklayın. Çıkan sayfada direkt sessize al butonu göreceksiniz.

İnstagram'da bir grup mesajını nasıl sessize alabilirim?

Grup mesajlarına gitmek için mesaj kutunuza tıklayın, ardından konuşma penceresinin sağ üst köşesinde yer alan üç noktalı simgeye dokunun ve sessize al seçeneğini seçin.

Sessize aldığım bir kişi bana mesaj gönderdiğinde, İnstagram'da bir bildirim alacak mıyım?

Hayır, sessize aldığınız bir kişi mesaj gönderdiğinde İnstagram'da bir bildirim almayacaksınız.

Sessize aldığım bir kişi mesaj gönderdiğinde, mesajları nerede görebilirim?

Sessize aldığınız kişinin mesajları hala mesaj kutunuzda görünecek, ancak mesajlar sessiz bir şekilde alınacaktır.

İnstagram'da bir kişinin mesajlarını sessizden çıkarmak için ne yapabilirim?

Sessize aldığım bir kişinin mesajlarına yanıt verebilir miyim?

Evet, sessize aldığınız bir kişinin mesajlarına hala yanıt verebilirsiniz.

Bir kişiyi sessize aldığımda, onlar benim sessize aldığımı fark edecek mi?

Hayır, sessize aldığınız bir kişi sizin sessize aldığınızı fark edemez.

İnstagram'da bir kişiyi sessize almak, onları engellemek anlamına mı gelir?

Hayır, bir kişiyi sessize almak, sadece onların mesajlarını sessiz bir şekilde almanızı sağlar. Engelleme ise o kişinin sizin profiline erişimini tamamen engeller.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here