Instagram Mesajları Nasıl Sessize Alınır?

0
586

Instagram platformu son dönemlerin en hızlı büyüyen sosyal medya uygulamalarından bir tanesi oldu. Milyarlarca kullanıcıya sahip olan uygulama da her gün milyonlarca kişi çevrimiçi oluyor ve paylaşım yapıyor.

Instagram’ın ilk zamanlarında sadece gönderi paylaşımı yapılabilirken, sonradan gelen hikaye ve albüm gibi özelliklerle farklı paylaşım türleri de ortaya çıktı. Özellikle hikayeler bölümü çok hızlı büyüdü ve çoğu kullanıcı gönderi paylaşımından daha çok hikaye paylaşımı yapmaya başladı.

Instagram’ın popüler olmasında rol oynayan bir diğer özellik ise mesajlaşma bölümünün geliştirilmesi oldu. İlk zamanlarında pek tercih edilmeyen DM kısmı zamanla görüntülü görüşme, gönderi paylaşma gibi özelliklerin gelmesiyle beraber çok sık kullanılmaya başladı. Çoğu kişi beğendiği bir gönderiyi arkadaşıyla paylaşmak için DM kısmını kullanır hale geldi.

Instagram DM bölümü her zaman için bu kadar da kullanışlı olmayabiliyor. Örneğin sürekli olarak bir kişi tarafından rahatsız ediliyorsunuz yada bir arkadaşınızın mesajlarını anlık olarak almak istemiyorsunuz. Bu durumda Instagram mesajlarını sessize alabilirsiniz.

Instagram mesajlarını sessize aldığınız zaman mesaj bildirimleri almayacaksınız. Ancak uygulamada DM bölümüne girdiğiniz zaman gelen mesajları görüntüleyip cevap verebileceksiniz. Peki, Instagram mesajları nasıl sessize alınır? Bu sorunun cevabı için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram Mesajları Nasıl Sessize Alınır?

İlk olarak Instagram uygulamasına hesap bilgilerinizi girerek anasayfaya erişmelisiniz. Daha sonra sağ üst taraftan DM sembolüne dokunarak mesaj bölümüne gitmelisiniz. Buradan sonda mesajlarını sessize almak istediğiniz kişiyi bulmanız gerekiyor.

instagram mesajları sessize alma

Mesajlarını sessize almak istediğiniz kullanıcıyı belirledikten sonra konuşmaya dokunmalısınız ve konuşma ekranındayken sağ üst taraftaki bilgi (i) sembolüne dokunmalısınız.

instagram mesajları sessize alma

Bu menüden Instagram’daki kullanıcıyla sohbet ayarlarınıza erişeceksiniz. Buradan isterseniz kullanıcıyı engelleyebilirsiniz, şikayet edebilirsiniz ve kullanıcıyı takip edebilir/takipten çıkabilirsiniz. Aynı zamanda sadece görüntülü konuşmaları da sessize alabilirsiniz. Bu bölümden en üst tarafta bulunan ‘mesajları sessize al’ butonunu aktifleştirdiğiniz zaman karşı taraftan mesaj bildirimi almayacaksınız.

Bu önemli bilgi istanbul escort bayanlar tarafından kullanılacaktır.

instagram mesajları sessize alma

Instagram mesajları sessize alma işlemleri bu kadar. Bu işlemi mesaj bildirimi almak istemediğiniz herkes için uygulayabilirsiniz. Ayrıca genel olarak mesaj bildirimleri almak istemiyorsanız; Instagram Bildirimleri Nasıl Kapatılır? isimli rehberimizi okuyarak Instagram’daki bildirimlerini yönetebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here