İnstagram Profil Fotoğrafı Nasıl Değiştirilir?

0
996

Instagram’da bulunan hemen hemen herkes takipçi ve beğeni sayılarının artmasını istemektedir. Bunun için düzenli olarak profillerini güncelleyen bir çok kişi vardır. Güncel olarak düzenli şekilde yeni gönderi paylaşan hesapların takipçi sayıları daha da artmaktadır.

Kaliteli içerik sunan Instagram hesapları doğal olarak daha fazla takipçi kazanabilecektir. Takipçi kazanmanın en büyük katkı sağlayan olaylardan bir tanesi de şüphesiz ki keşfete düşmektir. Keşefete düşen bir profilin takipçi kazanma hızı diğerlerinden daha hızlı olacaktır. Keşfete düşmek için kısaca gönderilerinin kısa süre içerisinde çok etkileşim alması gerekmektedir. Daha detaylı bilgi için İnstagramda Keşfete Nasıl Düşülür ? isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Ancak tüm bunlar bir yana en başta düzgün bir profile sahip olmanız gerekiyor. İyi bir profil fotoğrafı ve açıklama takipçilerinizde olumlu yönde etkileşim uyandıracaktır. Böylece takipçi sayısına muhakkak bir katkısı olacaktır. Peki İnstagram profil fotoğrafı nasıl değiştirilir? Bunun cevabı için yazımızın devamını okuyarak, öğrenebilirsiniz.

İnstagram Profil Fotoğrafı Nasıl Değiştirilir?

İnstagram’daki hesabınızın profil fotoğrafını değiştirmek istiyorsanız, akıllı telefonunuza ihtiyacınız olacaktır. Çünkü profil fotoğrafı değiştirme işlemi Instagram’ın resmi web sitesi üzerinden yapılamamaktadır. Sadece Instagram’ın mobil uygulamasını kullanarak profil fotoğrafınızı değiştirebilirsiniz.

İlk yapmanız gereken akıllı telefonunuzda bulunan Instagram uygulamasını kullanarak hesabınıza giriş yapmanızdır. Daha sonra profilinize giriş yaparak takipçi sayınızın altında yer alan ‘Profili Düzenle’ butonuna basmanız gerekiyor.

Daha sonradan profil fotoğrafınızın altında bulunan mavi renkli ‘Fotoğrafı Değiştir’ yazısına tıklayarak, açılan menüdeki seçeneklerden herhangi birini kullanarak fotoğrafınızı güncelleyebilirsiniz.

Buradan ‘Yeni Profil Fotoğrafı’ seçeneğini seçerseniz karşınıza galeri gelecektir. Burada galerinizde bulunan fotoğraflardan bir tanesini seçerek profilinize göre ayarlayabilirsiniz. Yada buradan ‘Fotoğraf’ sekmesine tıklayarak kameranızı kullanarak yeni fotoğraf çekilip, bunu profil fotoğrafı yapabilirsiniz.

Yada diğer seçeneklerin arasından Facebook ile veya Twitter kullanarak fotoğraflarınızı aktarabilirsiniz. Eğer profil fotoğrafınızı kaldırmak istiyorsanız en altta bulunan profil fotoğrafınızı kaldırabilirsiniz.

İnstagram’da Biyografi Nasıl Değiştirilir?

Yukarıda anlatılanlar gibi profili düzenle bölümüne geldikten sonra aşağıda bulunan biyografi kısmına istediğiniz yazıyı yazabilirsiniz. Ancak unutmayın ki İnstagram’daki biyografi kısmına en fazla 150 karakter yazılabilmektedir. Dolayısıyla yazacağınız biyografi en fazla 150 karakter olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here