Instagram Profili Sağ Tarafta Görünüyor Nasıl Düzeltilir?

0
1436

Instagram tüm dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi haline gelmiş durumda. Temmuz 2018 tarihinde yapılan açıklamalara göre Instagram’ın kullanıcı sayısı 1 milyarı aşmış durumda ve bu sayı artmaya devam ediyor.

Bunun en temel sebebi Instagram’ın düzenli olarak güncellemeler yapmasıdır. Instagram ekibi sürekli olarak çalışmalarına devam ettiği için platform her geçen gün yeni özellik kazanıyor.

Instagram ekibi bu özellikleri platforma yavaş yavaş adapte etmeyi sağlıyor. Yani; bir özellik geleceği zaman ilk önce belli bir kesime bu özelliği getiriyor ve geri dönüşleri inceliyor. Daha sonradan yapılan yenilikten tamamen emin olduktan sonra yeni özelliği tüm kullanıcılara sunuyor.

Bu özelliklerden bir tanesi de profil fotoğrafının sağ tarafta yer alması oldu. Eski profil biçiminde profil fotoğrafımız sol tarafta bulunurken, yeni güncelleme ile artık sağ tarafta bulunuyor. Tabi ki bu özellikler sadece bazı kişilere geldi. Yani hala eski profil şeklini kullanan kişiler bulunuyor. Ancak zaman içerisinde tüm profillerin bu şekilde olacağı tahmin ediliyor.

öne çıkarılan hikayeler nasıl silinir

Aslına bakılırsa bu konu hakkında endişe etmeye gerek yok. Örneğin eski zamanlarda Facebook zaman tüneli uygulamasına geçtiği zaman çok tepki çekmişti ancak daha sonradan kullanıcılar tarafından benimsenmişti. Yine de Instagram’da eski profil şeklini kullanmak istiyorsanız hala bir şansınız var. Peki, Instagram profili nasıl eski haline döndürülür? Bu sorunun cevabı için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram Profili Sağ Tarafta Görünüyor Nasıl Düzeltilir?

instagram profil sağ tarafta görülüyor

İlk olarak Instagram hesabınızdan çıkış yapın ve Instagram uygulamasını telefonunuzdan tamamen silin. Ardından uygulama marketinize girerek tekrardan Instagram uygulamasını yükleyin ve uygulamaya giriş yapmayın.

Instagram uygulaması tekrardan yüklendikten sonra telefonunuzu kapatıp açın. Telefonunuz açıldığı zaman Instagram uygulamasına açıp hesap bilgilerinizi giriniz ve profilinizi kontrol ediniz. Muhtemelen profiliniz eski haline dönmüş olacaktır.

Eğer hala eski haline dönmediyse başka bir telefondan Instagram hesabınıza giriş yapın ve profilinizi kontrol edin. Başka telefonda da profiliniz sağ taraftaysa Instagram ekibiyle iletişime geçerek durumu belirtebilirsiniz.

Umarız bu yöntem sorununuzu çözer ancak unutmayın ki Instagram’daki tüm hesapları zaman içerisinde bu şekilde görebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here