İnstagram Profiline Bakanlar Nasıl Görülür ?

0
920

Dünyada en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi olan İnstagram’ı çevremizdeki çoğu kişi kullanıyordur. İnstagram’da popülarite gün geçtikçe artıyor. Peki aklınıza hiç profilinize kimin girdiğini düşündüğünüz oldu mu? Takipçilerinizin veya başkalarının sizin profiline girip girmediğini merak ettiniz mi? Muhakkak hepimizin aklına bu sorular gelmiştir. Peki, ‘İnstagram Profiline Bakanlar Nasıl Görülür?’

İnstagram Profiline Bakanları Görme

İnstagram profilinize girenleri görmek normal şartlarda mümkün değil. Bu bilgiler İnstagram bünyesinde saklanan özel bilgilerdir. Bunlara ulaşmak mümkün değildir. Ancak, profilinize bakanları gösterdiğini iddia eden uygulamalar bulunuyor. Hem Android platformlarında hem de iOS’da bu uygulamalara erişebilirsiniz.

Bu uygulamaların bir çoğu ücretli uygulamalar ve bunları kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Çünkü uygulamada görünen bilgilerin doğruluğunun kesin bir kanıtı yoktur. Diyeli ki verilen bilgiler doğru ancak bir problem daha var. Bu uygulamaları kullanmak için İnstagram hesabınızın kullanıcı adını ve şifresini paylaşmanız gerekiyor.

Siz bu bilgileri uygulamaya girdiğinizde sizin hesap bilgileriniz bir veri deposunda tutulur. Bu veriler daha sonra kötü amaçlı kişilerin eline geçebilir. Eğer böyle bir şey yaşarsanız, sizin haberiniz olmadan başkalarının gönderilerini beğenebilirler veya başka hesapları takip edebilirler.

Peki, böyle bir şey olursa ne yapmalıyız? Öncelikle İnstagram şifrenizi değiştirin daha sonra izinli uygulamalarınızı kaldırın.

Hesap bilgileriniz kötü amaçlı kullanılmasa da (çok düşük bir ihtimal) verilen bilgiler doğru olmadığından, paranız çöpe gitmiş olacaktır.

Profilinize bakanları görmek için ufak bir oyun (ipucu)

instagram profilinize bakanlar

Yukarıda belirttiğimiz gibi İnstagram profilini gösterdiğini iddia eden uygulamalar veya siteler doğru sonuçlar vermeyebilir ve hesabınız başka kişilerin eline geçebilir. Ancak hemen üzülmeyin, her ne kadar kesin sonuç vermese de hesabınızda yapacağınız ufak bir ‘oyunla’ profilinize giren bazı meraklı kişileri görebilirsiniz. Peki, ne yapmalıyız?

Öncelikle hikaye ayarlarınızdan, hikayelerinizi tüm takipçilerinize gizleyin ve hesabınızı gizli hesap olarak ayarlayın. Eğer, hikaye gizlemeyi bilmiyorsanız, İnstagram Hikeyeler Nasıl Gizlenir ?, hesap gizlemeyi bilmiyorsanız İnstagram Hesabı Nasıl Gizlenir ? isimli resimli rehberlerimize göz atabilirsiniz.

Daha sonra İnstagram’dan hikaye paylaşın ve bu hikayeyi profilinize sabitleyin. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey 24 saat beklemek olacak. 24 saat geçtikten sonra hikayeniz ana sayfadan silinecek ama profilinizde hala duruyor olacak.

Artık hikayenizi gizlediğiniz kişileri eskisi gibi hikayelerinizi görebilir hale getirmelisiniz. Bundan sonra bu hikayeyi sadece profilinize giren birisi görebilecektir ve eğer hikayenizi izlerse, hikayenizi görenler kısmında hesabı belirecektir. Sizde böylece profilinize girip hikayenizi izleyenleri kolayca ayırt edebileceksiniz.

Unutmayın ki bazı kişiler profilinize girip hikayenizi izlemeden çıkabilir. Böyle bir durumda, kimin profilinize girdiğini görmeniz mümkün olmayacaktır.

İnstagram profilinize bakanları gösteren uygulamalar

Her ne kadar tavsiye etmesek de, bu tür uygulamaları kullanmak isterseniz bir kaç tane uygulama söyleyebiliriz. Örneğin; Reports+ ve İnstaviewer gibi. Ancak unutmayın, bu uygulamalar hesap bilgilerinizi alıp kötü amaçlı işlerde kullanabilir, şifrenizi değiştirebilir, başkalarını takip edip gönderilerini beğenebilir. Bu uygulamaları kesinlikle tavsiye etmiyoruz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here