Instagram Reklamları Nasıl Engellenir?

0
853

Instagram günümüzdeki en popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesi haline geldi. Kurulduğu günden bu yana büyük bir ivmeyle kullanılan sosyal medya uygulaması gün geçtikçe kullanıcı sayısı da artıyor.

Instagram’ın bu kadar popüler olmasının altında yatan en temel sebep ise platformun sürekli olarak güncellenmesi oldu. Sürekli bir yenilik getirilen sosyal medya uygulamasında kullanıcıların memnuniyetini sağlamak amaçlanıyor.

Bilindiği gibi Instagram kullanmak için herhangi bir ücret talebi bulunmuyor. Instagram’ın gelir kaynağı ise reklamlar oluyor. Instagram’da reklamlar oldukça işlevsel olarak çalışıyor. Hedef kitle seçimini oldukça net belirleyen sosyal medya uygulaması reklam vermek için en uygun platformlardan bir tanesi oldu.

Bilindiği gibi Instagram’da çıkan reklamlar genelikle ilginizi çeken ürünlerden veya hizmetlerden oluşuyor. Yani size çıkan reklamlar ile arkadaşınıza çıkan reklamlar aynı olmayabiliyor.

Instagram’a reklam verirken ödediğiniz ücrete göre görüntülenme sayısına ulaşıyorsunuz. Ödeyeceğiniz ücret arttıkça reklamınızı gören kişi sayısı da artıyor. Burada en önemli nokta ise reklamlarınızın doğru kişiye ulaşabiliyor olmasıdır. Instagram’ın algoritması bu konuda oldukça gelişmiş olduğu için genellikle reklamlar doğru kişilere ulaşıyor.

instagram hesap yedekleme

Peki, Instagram’da hoşlanmadığınız bir ürünün reklamı çıktıysa ne yapabilirsiniz? Instagram’ın algoritması her ne kadar iyi çalışsa bile hata yapabiliyor. Bu konuda istemediğiniz reklamlarla karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Instagram’da istenmeyen reklamlar nasıl engellenir? Bu sorunun cevabı için makalemizi okuyabilirsiniz.

Instagram Reklamları Nasıl Engellenir?

Instagram reklamlarını tamamıyla engellemenin herhangi bir yolu bulunmamaktadır. Ancak, istemediğiniz tarzdaki reklamları engellemek için Instagram’ın sunduğu seçenekler bulunmaktadır.

Bunun için engellemek istediğiniz reklamın üzerine gelerek sağ üst taraftan üç nokta sembolüne dokunmalısınız. Daha sonra açılan menüden ‘bunu gizle’ seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

instagram reklamları kapatma

Bu adımdan sonra sizin bu reklamı neden istemediğinizi soracaktır. Buradan istediğiniz seçeneği seçerek devam edebilirsiniz. Artık bu tarzdaki reklamlar ile karşılaşmayacaksınız ve Instagram’ın reklam algoritmasına katkı sağlamış olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here