Instagram Reklamları Nasıl Engellenir?

0
854

Instagram her geçen gün büyümeye devam ediyor. 1 milyardan daha fazla kullanıcıya sahip olan sosyal medya platformunda her gün milyonlarca gönderi paylaşılıyor. Bu gönderiler çok sayıda yorum ve beğeni alıyor.

Aynı zamanda insanlar takipçi sayısına da oldukça önem veriyor. Takipçi sayısı her ne kadar bazıları için kişisel hesaplarda önemli olsa da aslında en çok sayfalar için önemlidir. Çünkü bu Instagram sayfaları reklam almaktadır ve takipçi sayısının reklam almaya olan katkısı oldukça büyüktür. Dolayısıyla ne kadar büyük bir kitleye hitap ediyorsanız o kadar çok reklam alabilirsiniz ve reklam ücretleriniz daha yüksek olur.

Instagram’da büyük sayfalar için reklam büyük bir gelir sağlamaktadır. Aynı zamanda reklam vermek isteyen bazı kişiler Intagram’ın sponsorlu reklamlarını da tercih etmektedir. Reklam konusunda Instagram’ın algoritması oldukça iyi çalışmaktadır. Dolayısıyla reklam veren kişilerin hedef kitleye ulaşması açısından oldukça yararlı bir yöntem olacaktır.

instagram veri kullanımı

Aynı zamanda reklam konusunda Instagram’ın en güzel yanlarından bir tanesi her bütçeye göre reklam paketi sunmasıdır. Yani reklam geliriniz az olursa daha az kişiye ulaşırsınız ancak hedef kitleniz en doğru kişiler olacaktır. Instagram’da reklam verme hakkında daha detaylı bilgi almak için Instagrama Nasıl Sponsorlu Reklam Verilir? isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Reklam hakkında bu kadar bilgi verdikten sonra anasayfada hoşunuza gitmeyen reklamlardan bahsedelim. Instagram’a herkes reklam verdiği için bazı reklamlar hoşunuza gitmeyebilir. Tabi ki verilen reklamların Instagram topluluk kurallarına uyması gerekiyor. Ancak topluluk kurallarına uysa bile sizin için uygunsuz bir içerik olarak karşınıza çıkabilir. Peki, Instagram reklamları nasıl engellenir? bu sorunun cevabı için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Instagram reklamları nasıl engellenir?

Instagram’da zaman zaman karşınıza hoşunuza gitmeyen reklamlar çıkabilir. Ancak siz bu reklamları engelleyebilirsiniz ve böylece bu tarzdaki reklamlar bir daha karşınıza çıkmaz. Bunun için reklam ekranına gelip buradan reklamın sağ üstünde bulunan üç nokta butonuna dokunun.

instagram reklam nasıl engellenir

Açılan menüden ‘Reklamı Gizle’ butonuna dokunarak reklamı engelleyebilirsiniz. Daha sonra dilerseniz reklamı neden engellediğinizi belirtebilirsiniz.

instagram reklam nasıl engellenir

Ayrıca bu reklamın uygunsuz olduğunu düşünüyorsanız ‘Reklamı Şikayet Et’ butonuna tıklayarak instagram ekibine bildirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here