Instagram Siyah Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

0
898

Instagram dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olarak gelişmeye devam etmektedir. 1 milyardan daha fazla kullanıcı sayısına sahip olan Instagram’da her gün milyonlarca gönderi paylaşılıyor.

Kullanıcılarının sürekli olarak etkileşim içerisinde olduğu Instagram’da gün içerisinde paylaşımda bulunuluyor. Instagram ilk zamanlarına göre kendisini geliştirmeyi başardı ve çok fazla sayıda kullanıcıya erişti. Oldukça büyük bir kitleye hitap eden Instagram’da yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor.

Uzun vade içerisinde gelen yenilikler arasında hikayeler, canlı yayın, albümler, görüntülü görüşme gibi pek çok farklı özellik bulunuyor. Bu özellikler arasında en çok rağbet görenlerden bir tanesi hikayeler oldu ve insanlar gönderi paylaşmaktan daha çok hikaye paylaşmaya başladı.

Tabi ki platformda yapılan yenilikler her zaman için olumlu gitmeyebiliyor. Bazı zamanlarda yapılan yenilikler kötü sonuçlanıyor ve kullanımı zorlaştırabiliyor. Bunun yanında platformdaki bazı özellikler kaybolabiliyor.

Yapılan güncellemeler sonucunda platforma zarar verilebiliyor. Örneğin; yeni bir güncelleme yaptıktan sonra videolarda donma, siyah ekran gibi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Instagram ekibinin uygulamayı tam anlamıyla test etmeyip sunmasından kaynaklı sorunlar görülebiliyor.

instagram IG TV nedir

Aynı zamanda bazen kullanıcıların telefon ayarlarında sorun olabiliyor ve bu yüzden Instagram uygulaması kararlı çalışmayabiliyor. Böyle bir durumda telefonunuzun ayarlarını düzenlemeniz gerekiyor.

Bugün ki konumuz ise Instagram’da siyah ekran sorunu hakkında olacaktır. Siyah ekran sorunu videolarda veya fotoğraflarda siyah bir ekran görünmesinden oluşmaktadır. Peki, Instagram siyah ekran sorunu nasıl çözülür? Bu sorunun cevabı için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram Siyah Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

Eğer Instagram’da erişimine izin verdiğiniz uygulamalar bulunuyorsa bu uygulamaları kaldırmanız gerekmektedir. Ardından sorununuz devam ediyorsa uygulamaya güncelleme gelip gelmediğini kontrol etmelisiniz.

Eğer uygulamaya güncellemeye gelmediyse ve sorununuz hala devam ediyorsa, uygulama verilerini temizleyebilirsiniz veya bunun yerine uygulamayı telefonunuzdan silerek baştan yükleyebilirsiniz.

Siyah ekran sorununa yol açan diğer etkenlerden birisi ise internet bağlantınızdır. Siyah ekran sorunu yaşarken mobil veri açıksa wi-fi bağlantısına, wi-fi bağlantısı açıksa mobil veriye geçiş yapabilirsiniz.

Instagram için en önemli ayarlardan bir tanesi ise telefonunuzun saat ve tarih ayarıdır. Eğer saatiniz veya tarihiniz yanlışsa muhakkak düzeltin.

Eğer tüm bu adımlar sonucunda sorununuz çözülmezse başka bir telefon üzerinden hesabınıza giriş yapmayı deneyin. Başka bir telefonda da aynı sorunu yaşıyorsanız Instagram’ın sorun bildir bölümünden sorununuzu bildirebilirsiniz.

Instagram'da siyah ekran sorunu nedir?

Instagram'da siyah ekran sorunu, videolarda veya fotoğraflarda siyah bir ekran görünmesi durumudur.

Siyah ekran sorunu neden oluşur?

Siyah ekran sorunu, genellikle uygulamada yapılan güncellemeler, uygulama verilerinin bozulması veya internet bağlantısı problemleri nedeniyle ortaya çıkabilir.

Instagram'da siyah ekran sorununun çözümü nedir?

Siyah ekran sorununu çözmek için öncelikle uygulamaya güncelleme gelip gelmediğini kontrol edin ve varsa güncelleyin. Daha sonra uygulama verilerini temizleyebilir veya uygulamayı silip yeniden yükleyebilirsiniz.

Siyah ekran sorunu yalnızca benim telefonumda mı var?

Siyah ekran sorunu, diğer telefonlarda da olup olmadığını kontrol etmek için anlık başka bir telefondan Instagram'a giriş yapabilirsiniz.

Instagram'da siyah ekran sorununu nasıl rapor edebilirim?

Instagram'da siyah ekran sorununu rapor etmek için uygulamanın 'Sorun Bildir' bölümünü kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here