Instagram Siyah Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

0
1176

Instagram hem iOS platformu hem de Android platformu için oldukça değerli bir uygulamadır. Dünyanın her yerinde kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan Instagram 1 milyardan fazla kullanıcıya sahiptir ve popülerliği her geçen gün artmaktadır.

Uygulamanın bu kadar popüler olmasının en büyük sebeplerinden bir tanesi sürekli olarak yeni özellikler eklenmesidir. Bilindiği üzere Instagram’ın ilk zamanlarında sadece gönderi paylaşımı yapılıyordu ve bu gönderileri beğeni ve yorum geliyordu.

Eski zamanlarda oldukça sade ve basit bir yapıya sahip olan Instagram zaman içerisinde pek çok güncelleme aldı ve yeni özellikler eklendi. Bu özelliklere örnek olarak; canlı yayın, görüntülü görüşme, sesli mesaj gibi yenilikler sıralanabilir.

Instagram belirtildiği gibi çok popüler ve yenilikçi bir uygulamadır ancak bazen yapılan güncellemelerde sorun yaşanabiliyor. Son zamanlarda bazı kullanıcılara Instagram’a girdikleri zaman siyah ekranla karşılaşmaktadır.

instagram takip engeli nasıl kaldırılır

Bu sorunla karşılaşan kullanıcıların hepsi ‘Instagram siyah ekran geliyor, Instagram siyah ekran sorunu, Instagram siyah ekran sorunu nasıl çözülür, Instagram siyah ekran nasıl gider?‘ gibi sorular sormaktadır. Bu soruların cevabı için makalemizin devamını okuyabiilirsiniz.

Instagram Siyah Ekran Sorunu Nedir?

Bu sorunla karşılaşan kişiler Instagram’a girdikleri zaman siyah bir ekran görmektedir ve hiç bir işlem uygulayamamaktadır. Sadece siyah bir ekranla karşılaşmaktadır.

Instagram Siyah Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

  • Öncelikle bu sorunla karşılaşıyorsanız bu uygulamadan veya sizin telefonunuzun ayarlarından kaynaklanmaktadır. İlk olarak Instagram uygulamasına yeni güncelleme gelmiş mi kontrol edin.
  • Eğer güncelleme gelmediyse ve eskiden Instagram uygulamasını sorunsuz bir şekilde kullanıyorsanız, ilk olarak güncellemeleri geri almanızı tavsiye ederiz. Bu konu hakkında detaylı bilgi için Instagram Güncellemesi Nasıl Geri Alınır? isimli makalemizi okuyabilirsiniz.
  • Bu işlemden sonra bir sonuca ulaşamadıysanız telefonunuzun saat ve tarih ayarlarının doğru olduğundan emin olun. Daha sonra mobil ağdaysanız wi-fi’a, wi-fi’da iseniz mobil ağa geçiş yapın ve Instagram’a girmeyi deneyin.
  • Tüm bu işlemlerden sonra bir sonuca ulaşamadıysanız uygulamayı telefonunuzdan kaldırıp baştan yüklemeyi deneyin ve giriş yapın. Bu işlem sonucunda yine başarısız olursanız başka bir telefon üzerinden hesabınıza girmeyi deneyin.
  • Eğer sorununuz hala çözülmediyse Instagram’ın bildir bölümünü kullanarak durumu raporlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here