Instagram Sohbette Tut Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

0
626

Instagram’daki kullanıcısayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Bunun üzerine Instagram ekibi sürekli olarak güncellemeler ve düzenlemeler yaparak Instagram’ı güncel tutmaya çalışıyor.

Bu güncellemelere en büyük örnek olarak hikayeler bölümünü gösterebiliriz. Instagram’a sonradan eklenen özellikler arasında yer alan hikayeler bölümü pek çok kullanıcı tarafından çok sevildi. Aslına bakılırsa hikayeler kısmı Snapchat’den kopyalanmıştı ancak Snapchat’in önüne geçmeyi başardı.

Bununla beraber DM bölümünde de yenilikler yapıldı. Örneğin görüntülü görüşme, sesli mesaj gibi özellikler eklendi ve DM bölümü daha aktif kullanılmaya başlandı. Hatta DM’den kişiye özel hikaye gönderilebilir hale geldi. Hikaye haricinde anlık fotoğraf gönderimi de yapılabiliyor. Ancak bu fotoğraflar karşı taraf görüntüledikten hemen sonra siliniyor. Son zamanlarda DM bölümüne ‘sohbette tut’ kısmı eklendi. Peki, Instagram’da sohbette tut nedir? Instagram sohbette tut özelliği nasıl kullanılır? Tüm bu soruların cevabı için makalemizin devamını okuyabilirsiniz.

Instagram Sohbette Tut Özelliği Nedir?

Bilindiği üzere Instagram, kullanıcılarının gizliliğine ve güvenliğine çok önem veriyor ve özellikle bu konu üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Örneğin normal şartlarda DM’den gönderilen fotoğraflar görüntülendikten sonra siliniyor. Sohbette tut özelliği ise sizin talebiniz doğrultusunda bu fotoğrafların silinmemesini sağlıyor.

Yani mesajlaştığınız kişiye sohbette tut özelliğini kullanarak fotoğraf gönderirseniz bu fotoğraflarınız silinmeyecektir ve mesajlaştığınız kişi bu fotoğrafı istediği zaman görüntüleyebilecektir. Dilerseniz İnstagram sohbette tut özelliğinin nasıl kullanılacağına bakalım.

Instagram Sohbette Tut Özelliği Nasıl Kullanılır?

Tabi ki ilk olarak Instagram uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir. Ana sayfadayken sağ üst taraftan DM sembolüne (instagram dm anket oluşturma) dokunarak DM’lerinize giriş yapmalısınız.

instagram mesaj engelleme

Ardından fotoğraf göndermek istediğiniz kişinin konuşması seçerek veya yeni konuşma başlatarak mesajlaşmayı başlatın. Daha sonra kameranızı açarak alt tarafta bulunan seçenekler arasından ‘sohbette tut’ seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

instagram sohbette tut

Artık istediğiniz fotoğrafı çekip karşı tarafa gönderebilirsiniz. Fotoğrafınızı gönderdikten sonra karşı tarafta kalıcı olarak görüntülenebilecektir. Mesaj yolladığınız kişi bu fotoğrafı telefonuna kaydedebilir. Instagram sohbette tut özelliği son güncellemeler ile platforma dahil edildi. Aslına bakılırsa eklenmesi gereken özellikler arasında yer alıyordu ve Instagram ekibi bu özelliği de göz ardı etmedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here