İnstagram Takip Engeli Nasıl Kalkar? Neden Olur?

5
2021

İnstagram’ın tüm dünyada çok büyük bir kitlesi olduğu için sürekli olarak güvenlik önlemleri alınıyor. Gün geçtikçe bu güvenlik önlemlerinin sayısı da artıyor. Bunlardan bir tanesi de İnstagram takip engelidir. Son dönemlerde oldukça gelişen bu semtte kızlarını sitemizde sizler için listeledik.

Bu sorunu yaşamanın sebebi kısa zaman içerisinde çok fazla kişiyi takip etmenizdir. Yoğun takip ten dolayı İnstagram size takip engeli koyar ve böylece takip etmeyi yavaşlatmış olur. Burada asıl amaç sahte hesapların önüne geçmektir.

İnstagram Takip Engeli Neden Olur ?

instagram takip engeli nasıl kaldırılır

İnstagram tüm dünyada çok rağbet gören bir sosyal medya uygulamasıdır. Dolayısıyla güvenliği sağlamak için yeni özellikler geliyor. Sosyal medyada güvenliğin ne kadar önemli olduğu artık herkes biliyor. Bu güvenlik kurallarına İnstagram sadık kalıyor.

Özellikle Facebook ve İnstagram bu güvenlik kurallarına çok önem veriyor. Platformlarında daha iyi kullanıcı deneyimi sunmak için bu önlemleri alıyor ve sahte hesapların önüne geçilmiş oluyor.

Bu yöntem ilk defa Facebook üzerinde uygulanmıştı. Daha sonradan İnstagram’da uygulanmaya başlandı. Bazı yeni kullanıcılar bunu direkt fark etti daha sonradan tüm kullanıcılar tarafından farkedildi.

Buradaki mantık İnstagram’ın size günlük veya aylık olarak sunduğu bir takip limiti vardır. Bu limiti aştığınız zaman her önünüze gelen kişiyi takip edemiyorsunuz. Takip edemediğiniz kişileri takip etmek için uygulamada daha fazla vakit geçirmeniz gerekiyor. Bu sayede gerçek kullanıcılar İnstagram’da daha fazla vakit geçirmiş oluyor ve sahte kullanıcılar engelleniyor. Her iki durumda İnstagram için oldukça olumlu.

İnstagram takipçi engeli nasıl kalkar?

instagram takip engeli nasıl kaldırılırİnstagram’ın takipçi engelinin kalkması için belli bir zamanın geçmesi gerekir. Bu süre 24 saat ile 48 saat arasında değişiklik göstermektedir.

Bu süreci hızlandırmak için İnstagram’a neden çok kişiyi takip ettiğinizi anlatmanız gerekecektir. Bunun için mantıklı bir nedeniniz olması gerekmektedir. Bunun sonucunda İnstagram yöneticileri tarafından takip engeliniz daha hızlı kalkacaktır.

Bunu yapmak için; takip etmek istediğiniz kişiyi takip etmeye çalışırken aldığınız uyarıdaki ‘bizimle paylaş’ butonuna tıklayarak neden çok sayıda kişiyi takip ettiğinizi mantıklı ve kısa bir açıklamayla aktarmanız gerekiyor. Bu işlem sonucunda talebiniz kabul edilirse daha hızlı bir şekilde İnstagram takipçi engeliniz kalkacaktır.

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here