Instagram Takipçi Sayım Neden Düşüyor?

0
1120

Instagram kullanıcıların büyük bir çoğunluğu takipçi sayısının artması için çabalıyor. Hatta takipçi sayısının artması için farklı yöntemler deneyen kullanıcılar bulunuyor. Aslına bakılırsa Instagram’da takipçi sayısını arttırmak için farklı yöntemlere başvurmak pek sağlıklı değildir.

Instagram’da takipçi sayınızın sayısının yanında takipçilerinizin organik olması da oldukça önemlidir. Instagram’da üçüncü şahıslar tarafından sunulan uygulamaların kullanılmasıyla takipçi sayısının artması hesap güvenliğinizi tehdit edebilir.

Instagram’da geri takip gibi işlemlerle karşılıklı takipleşerek takipçi sayısı arttırma işlemi de yapılmaktadır. Ancak Instagram ekibi bu durumunda önüne geçmek için takipçi sınırı getirmiştir. Yani; Instagram’da gün içerisinde çok fazla kişiyi takip ederseniz belli bir süre kadar kimseye takip isteği gönderemezsiniz.

Instagram Takipçi Sayım Neden Düşüyor?

öne çıkarılan hikayeler nasıl silinir

Bazı durumlarda ise Instagram kullanıcılarının takipçi sayılarında azalma görülmektedir. Herhangi bir sebep olmamasına rağmen takipçilerinizin azalmasına denk gelebilirsiniz. Aslına bakılırsa takipçilerinizin azalmasının sebebi paylaştığınız gönderilerin takipçileriniz tarafından beğenilmemesi olabilir. Gönderilerinizi beğenmeyen kişiler sizi takipten çıkıyor olabilir.

Bunun haricinde Instagram’da yapılan yeni bir çalışmayla Instagram takipçileriniz arasında sizinle etkileşimi bulunmayan kişileri otomatik olarak takipten çıkartmaktadır. Yani sahte hesapların ve kullanılmayan hesapların takipleri sonlandırılmaktadır.

Bununla beraber eğer daha önceden üçüncü şahıs uygulamaları kullandıysanız takipçi sayınızı bu uygulamalar da engelliyor olabilir. Bu uygulamaların sizin profilinize erişim onayı olduğu için takipçilerinizi ve takip ettiğiniz kişileri yönetebilmektedir. Bu yüzden takipçi sayınızdaki değişimler bu uygulamalardan kaynaklanıyor olabilir.

Tüm bunların haricinde eğer az kişinin sizi takipten çıktığını görüyorsanız, bu kişiler hesaplarını silen veya donduran kişiler olabilir. Instagram kullanıcıları hesaplarını dondurduğu zaman herhangi bir yerde kullanıcı isimleri bulunmamaktadır.

Instagram’da takipçi sayınızın azalma sebepleri temel olarak bunlardan oluşmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here