Instagram #TBT Nedir? Nasıl Kullanılır?

0
1027

Instagram en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesi haline gelmiş durumda. Dünyanın hemen hemen her yerinde kullanıcıya sahip olan Instagram’da 1 milyardan daha fazla kullanıcı yer almaktadır ve bu rakam her geçen gün artmaya devam etmektedir.

Instagram’ı temel olarak açıklamak gerekirse gönderi paylaşımı yapılan ve bu gönderilere yorum ve beğeni gelen platform olarak adlandırılabilir. Çoğu Instagram kullanıcısı ise beğeni sayısı ve takipçi sayısı oldukça önemlidir. İnsanlar genellikle daha çok kullanıcıya ulaşmak için düzenli olarak paylaşım yapmaktadır ve bu paylaşımlarda kaliteyi yukarıda tutmaya çalışmaktadır.

Instagram’da takipçi sayınızın artmasını sağlayacak en temel şey ise gönderilerinizin daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlamak olacaktır. Bunun için etiket kullanımı oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Paylaştığınız gönderiye uygun etiketler paylaşarak konu hakkında arama yapan kullanıcıların hedef kitlesi olabilirsiniz. Instagram’da en çok kullanılan etiketleri görmek için Instagram’da En Çok Beğeni Getiren Hashtagler isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Aynı zamanda sık kullanılan etiketler arasında #tbt etiketini çok görmekteyiz. Peki, bu tbt nedir? nasıl kullanılır? Bu konu hakkındaki tüm sorular için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram #TBT Nedir?

Instagram tbt nedir?

#TBT nin açılımı ‘ThrowBackThursday’dir. Kullanım amacı ise geçmişte kalmış bir fotoğrafınızı tekrar gün yüzüne çıkartmaya yarar. #tbt paylaşımları adındaki ‘Thursday’ ifadesinden dolayı sadece Perşembe günü yapılmalıdır. Instagram’da eski fotoğraflarınızı paylaşmak istiyorsanız Perşembe günü paylaşarak #tbt etiketini kullanabilirsiniz.

Unutmayın ki eski fotoğraf derken geçen hafta veya geçen ay çekilmiş fotoğraflarınızdan bahsetmiyoruz. Hayatınızda farklı göründüğünüz oldukça eski bir zamanı paylaşmanız gerekmektedir.

Instagram’da paylaşılan ilk #tbt gönderisinin 2011 senesinde paylaşıldığı düşünülmektedir. Aynı zamanda 2012 senesinin Şubat ayında Google’da yapılan #tbt aramalarının arttığı bilinmektedir.

Instagram’da #tbt Nasıl Kullanılır?

İlk olarak bir gönderi veya hikaye paylaşımı yapmanız gerekmektedir. Aslına bakılırsa #tbt’yi diğer etiketlerden ayıran hiçbir özellik bulunmamaktadır. Gönderi paylaşma ekranındayken etiket bölümüne ‘#’ işaretini koyarak devamına tbt yazıp boşluk bırakmanız halinde gönderinizi paylaştığınızda #tbt paylaşımı yapmış olacaksınız.

 

Instagram tbt nedir?İşte tüm işlem bu kadar basit. Artık Instagram’da #tbt araması yapan kişiler sizin gönderinizi görebilecektir. Aynı zamanda Instagram takipçileriniz paylaştığınız gönderinin eski bir zamana ait olduğunu anlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here