Instagram Toplam Kullanıcı Sayısı Ne Kadar?

0
962

Instagram’da her gün çok sayıda insan çevrimiçi oluyor. Büyük bir kesim günde 1 saatinden daha fazlasını Instagram’a ayırıyor. Toplu taşıma aracında, boş zamanlarda, dinlenirken vs. Instagram’da gezinen insanların sayısı oldukça fazla. Her gün pek çok insan Instagram’da hikaye ve gönderi paylaşımında bulunuyor. Paylaşılan bu gönderiler milyarlarca beğeni ve yorum alıyor.

Peki, Instagram’daki toplam kullanıcı sayısını ne kadar olduğunu hiç düşündünüz mü? Türkiye’deki Instagram kullanıcılarının toplam sayısı nedir? Bu sorular bazıları için merak konusu olabiliyor. Bugün ki makalemizde sizlere Instagram’ın kullanıcılarından ve aktiflik verilerinden bahsedeceğiz. Tüm bunların cevabı için makalemizin devamını okumanızı tavsiye ederiz.

Instagram toplam kullanıcı sayısı ne kadar?

Geçtiğimiz aylarda Instagram’ın toplam kullanıcı sayısının 1 milyarı geçtiğini belirtilmişti. Bir istatistik portalı tarafından hazırlanan verilere göre Türkiye dünya üzerinde en çok Instagram kullanan 5. ülke olarak kayıtlara geçti. Ülkelerin toplam nüfusunun, Instagram kullancılarına oranını aşağıdaki haritadan görebilirsiniz.

Instagram-kullanıcı-sayısı

Almanya’da bulunan Statista isimli istatistik portalının Ekim 2018 tarihinde hazırladığı listeyle Instagram’ın toplam kullanıcı sayısını ve bölgeleri belritti.

Tahmin edileceği üzere bir ayda aktif olan en çok kullanıcı sayısı 121 milyon kişi ile ABD oldu. Ardından aylık aktif olan 71 milyon kişi ile Brezilya geldi. Hemen arkasından 64 milyon kişiyle Hindistan geliyor.

Hazırlanan bu rapora göre Türkiye listenin 5. sırasında yer alıyor. Verilere bakılırsa Türkiye nüfusunun %45 kadarı Instagram kullanıyor. Toplam kullanıcı ise 37 milyon olarak görülüyor.

Bölgelere göre en çok Instagram kullanıcısına sahip 10 ülke ise şu şekilde sıralanıyor:

 ABD — 121 milyon kişi
Hindistan — 71 milyon kişi
 Brezilya — 64 milyon kişi
Endonezya — 59 milyon kişi
 Türkiye — 37 milyon kişi
 Rusya — 32 milyon kişi
 Japonya — 25 milyon kişi
 İran — 24 milyon kişi
 Birleşik Krallık — 23 milyon kişi
 Meksika — 21.9 milyon kişi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here