Instagram Topluluk Kuralları Nedir? 

0
648

Instagram dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi haline gelmiş durumda. Kullanıcı sayısı 1 milyarı aşmış olan uygulamanın her geçen gün kullanıcı sayısı da artıyor.

Instagram’ın ilk zamanlarına oranla bu kadar gelişmiş olması kullanıcı sayısının artmasının altında yatan en temel sebeptir. Her geçen gün büyük bir hızla gelişmeye devam eden platformda kullanıcılar kişisel videolarını veya fotoğraflarını paylaşıyor.

Her kişiye özgü olan sosyal medya platformunda topluluk kurallarıda bulunuyor. Bunun en temel sebebi kullanıcıların kendini ifade edeceği ortam yaratması ve bunun için güvenliğin sağlanması olarak belirtiliyor. Instagram kullanırken sadece kendinize ait olan içerikleri paylaşmanızı ve diğer kullanıcılara saygı duymanız gerektiğini unutmayın. Aynı zamanda başka kişilere gereksiz yere spam göndermeyin ve çıplaklık içeren gönderi paylaşımı yapmayın.

Instagram kuralları kısaca yukarıda aktardığımız gibi, eğer topluluk kurallarını daha detaylı incelemek isterseniz makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram Topluluk Kuralları Nedir?

İnstagram şifre değiştirme

  • Sadece size ait olan fotoğrafları ve videoları Instagram’da paylaşın. İnternetten veya farklı bir yerden kopyaladığınız gönderiyi paylaşmanız durumunda telif hakkını ihlal etmiş olabilirsiniz.
  • Instagram’da çıplaklık içeren görsellerin paylaşımı da yasaktır. Cinsel ilişkinin, cinsel organların veya tamamı açıkta bulunan kalçaların göründüğü görselleri Instagram’da paylaşamazsınız. Bunun yanında kadınların meme uçlarının göründüğü görsellerin paylaşımı da yasaktır ancak mastektomi sonrası yaraların ve çocuğunu emziren kadınların bulunduğu görsellerin paylaşımında bir sorun yoktur. Aynı zamanda çıplaklık içeren heykel ve resimlerin paylaşılmasında da bir problem bulunmamaktadır.
  • Yapay olarak beğenme, takipçi veya paylaşım toplamak, aynı yorumu ve içeriği sürekli olarak paylaşmak topluluk kurallarının ihlaline yol açmaktadır. Aynı zamanda insanların istekleri haricinde ticari bir sebeple insanlarla iletişime girmemeniz gerekir.
  • Aynı zamanda ülkemizde yasal olmayan şeylerim paylaşımını yapmakta topluluk kurallarının ihlaline yol açmaktadır. Örneğin; terör, cinsellikle ilgili hizmet sunmak, ilaç satmak (reçetesi olsa bile) gibi sebepler yasaktır.
  • Instagram’daki diğer kullanıcılara da saygı duymanız gerekiyor. Başkalarını küçük düşürücü, aşağılayıcı, şantaj yapma, taciz etme gibi durumlarda topluluk kurallarını ihlal etmektedir. erotik hikayeler Aynı zamanda ırkçılık, başkasına istenmeyen mesajlar göndermek, başkasının özel hayatını etkileyecek içeriklerin paylaşımına da izin verilmemektedir.

Instagram’ın topluluk kurallarının tamamına erişmek için buraya tıklayarak detaylı bir şekilde okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here