İnstagram Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Çözümü

0
1004

Şüphesiz ki Instagram en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesidir. İnsanlar her gün milyonlarca gönderi paylaşıyor ve bu gönderiler milyarlarca beğeni ve yorum alıyor. Bu kadar büyük olan bu platformda tabi ki hatalar da olabiliyor.

Her ne kadar Instagram’ın yöneticileri çok yetenekli kişiler olsa da bazen anlamsız sorunlar ortaya çıkabiliyor. Bu sorunlar bazen küçük şeyler de olsa bazen Instagram kullanmamızı bile engelleyebiliyor.

Instagram’ın uyguladığı bazı kurallar sonucunda yasaklar ortaya çıkabiliyor. Örneğin bir anda çok fazla kişiyi takip ettiğiniz zaman takipçi engeli verilebiliyor. Aynı şekilde gönderilerinizin altında çok fazla etiket kullandığınız durumlarda da etiket engeli çıkabiliyor.

Instagram’da oluşan sorunlardan bir tanesi de “Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu” hatasıdır. Bu hatayla karşılaştığınız zaman hesabınıza giriş yapmanıza izin verilmemektedir. Bu sorunun çözümünün bir çok yöntemi vardır ve bunlardan hangisinin işe yarayacağının kesin bir cevabı yoktur. Peki, Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatası nasıl çözülür? Bunun cevabı için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Çözümü

instagram veri kullanımı

Instagram’da oluşan sorunlardan bir tanesi de “Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu” sorunudur bu sorunun birden fazla çözümü bulunmaktadır bunun için aşağıda paylaştığımız yöntemleri deneyebilirsiniz.

Yöntem 1

İlk denemeniz gereken telefonunuzu önce uçak moduna alıp daha sonra bir wi-fi ağına bağlanmanızdır. Daha sonradan Instagram’a giriş yapmayı denemelisiniz. Eğer girişiniz başarılı olursa hesabınızı dondurup ortalama 6 saat kadar bekledikten sonra tekrar hesabınıza giriş yapmayı deneyin. Sorununuz çözülmüş olabilir. İnstagram dondurmak için İnstagram Hesap Dondurma – Silme Nasıl Yapılır ? isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Yöntem 2

Eğer iPhone kullanıcısıysanız “Ayarlar > Genel > iPhone Saklama Alanı” konumuna giderek İnstagram uygulamasını buluyoruz ve buradan kırmızı renkli yazılmış olan “Uygulamayı Sil” yazısına tıklıyoruz. Ardından tekrar App Store üzerinden Instagram uygulmasını yüklüyoruz.

Yöntem 3

App Store veya Google Play üzerinden bir VPN uygulaması indirerek konumunuzu Amerika olarak ayarlamalısınız. Ardından ortalama 3 saat kadar Instagram’a hiç giriş yapmayın. 3 saat sonra Instagram’a giriş yapmayı deneyebilirsiniz. 

Yöntem 4 

Eğer Facebook hesabınız, Instagram ile bağlantılı ise giriş yaparken Facebook ile giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Eğer hesabınız Facebook hesabınız ile bağlantılı değilse başka bir telefon kullanarak hesabınıza girmeye çalışın ve hesabınızı Facebook ile bağlayın. Son olarak kendi telefonunuzdan Facebook ile giriş yapmayı deneyin.

Yöntem 5

Eğer tüm bu yöntemlere rağmen hala hesabınıza erişemiyorsanız, iki adet yeni Instagram hesabı oluşturun (veya daha önce telefonunuzda hiç Instagram girmemiş iki tane arkadaşınızın, eşinizin, ailenizin vs hesabının bilgilerini alın).

Bu hesap bilgilerinden birisiyle Instagram’a giriş yapın eğer sorunsuz bir şekilde giriş yaptıysanız hesap ekleme bölümünden ikinci hesabında bilgilerini giriniz. Son olarak 3. bir hesap ekleyin ve bu 3. olan hesap kendi hesabınız olsun. Yüksek ihtimalle bu sefer hesabınıza giriş yapabileceksiniz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here