Instagram Videoları İleri-Geri Sarma Özelliği Geliyor!

0
961

Instagram dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. İlk çıktığı zamanlarda pek fazla rağbet görmeyen ancak daha sonradan büyük bir ivme ile kullanıcı kazanmaya başladı.

Tüm bunların ardından 2012 senesinde Facebook grubu tarafından Instagram satın alındı. Bunun üzerinde kısa süre içerisinde çok fazla sayıda kullanıcı kazanmayı başardı ve bu sırada pek çok yenilik getirdi.

Instagram satılmadan önce sadece gönderi paylaşımı yapılan bir platformdu, ancak satın alındıktan sonra hikayeler, canlı yayın, albüm gibi farklı paylaşım türleri de dahil edildi.

Aynı zamanda Instagram’da ilk zamanlar sadece 15 saniye uzunluğunda video paylaşımı yapılabiliryordu, ancak daha sonradan bu süre 1 dakikaya kadar uzatıldı. Videoların süresinin uzatılması kullanıcılar tarafından beğenildi ancak videolarda ileri-geri sarma butonu bulunmuyordu. Instagram’ın yakın zamanda yayınlayacağı bir yenilik ile Instagram videoları ileri-geri sarılabilecek. Peki, Instagram’da videoları sarma özelliği nedir? Ne zaman yayınlanır? Tüm bu soruların cevabı için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram videoları ileri-geri sarma nedir?

instagram veri kullanımı

Hepimizin bildiği gibi Instagram’da fotoğraf paylaşımının yanında video paylaşımı da yapılmaktadır. Hatta Instagram videolar için ayrı bir platform oluşturarak Reels’i ortaya çıkartmıştı. Bu platform sayesinde uzun dakikalar video paylaşımı yapılabiliyor.

Aynı zamanda Reels’de videoları ileri-geri sarma ve durdurma özelliği bulunuyor. Bu sayede videolar istenildiği gibi ileri-geri sarılabiliyor.

instagram-videolari-ileri-geri-sarma

Bazı zamanlar videoları ileri-geri sarmak gerekebiliyor. Örneğin bir videonun sadece bir saniyelik kısmını tekrar izlemek istiyorsunuz ancak bunun için videonun bitmesini ve tekrardan o bölüme gelmesini beklemeniz gerekebiliyor yada bir videonun başını izleyip sıkılıp sonunu izlemeyebiliyoruz.

Instagram genellikle yeni çıkarttığı özellikleri bazı kullanıcılara sunarken bazılarına sunmuyor. Böylece kullanan kişilerden geri besleme alıyor ve tüm sorunları çözdükten sonra Instagram’da bulunan her kullanıcıya bu özelliği veriyor. Buradan anlayacağımız üzere yeni özellikler herkese aynı anda gelmeyebilir.

Instagram videoları ileri-geri sarma nedir?

Instagram videolarında ileri-geri sarma özelliği, videoların istenilen kısımlarını tekrar izlemek veya geriye doğru izlemek için kullanılabilen bir özelliktir.

Instagram videolarında ileri-geri sarma nasıl yapılır?

Videonun alt kısmında bulunan zaman akışı çizgisinde elinizi sağa sola hareket ettirerek videoyu ileri geri sarabilirsiniz.

Reels nedir?

Reels, Instagram içinde bulunan ve kullanıcılara uzun dakikalarca video paylaşma imkanı sunan bir platformdur.

Reels'de videoları ileri-geri sarma özelliği dışında başka hangi özellikler bulunuyor?

Reels'de videoların hızını ayarlayabilme, müzik ekleyebilme, metin ekleyebilme gibi çeşitli özellikler bulunmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here