Instagram Videoları İleri-Geri Sarma Özelliği Geliyor!

0
509

Instagram dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. İlk çıktığı zamanlarda pek fazla rağbet görmeyen ancak daha sonradan büyük bir ivme ile kullanıcı kazanmaya başladı.

Tüm bunların ardından 2012 senesinde Facebook grubu tarafından Instagram satın alındı. Bunun üzerinde kısa süre içerisinde çok fazla sayıda kullanıcı kazanmayı başardı ve bu sırada pek çok yenilik getirdi.

Instagram satılmadan önce sadece gönderi paylaşımı yapılan bir platformdu, ancak satın alındıktan sonra hikayeler, canlı yayın, albüm gibi farklı paylaşım türleri de dahil edildi.

Aynı zamanda Instagram’da ilk zamanlar sadece 15 saniye uzunluğunda video paylaşımı yapılabiliryordu, ancak daha sonradan bu süre 1 dakikaya kadar uzatıldı. Videoların süresinin uzatılması kullanıcılar tarafından beğenildi ancak videolarda ileri-geri sarma butonu bulunmuyordu. Instagram’ın yakın zamanda yayınlayacağı bir yenilik ile Instagram videoları ileri-geri sarılabilecek. Peki, Instagram’da videoları sarma özelliği nedir? Ne zaman yayınlanır? Tüm bu soruların cevabı için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram videoları ileri-geri sarma nedir?

instagram veri kullanımı

Hepimizin bildiği gibi Instagram’da fotoğraf paylaşımının yanında video paylaşımı da yapılmaktadır. Hatta Instagram videolar için ayrı bir platform oluşturarak IG TV’yi ortaya çıkartmıştı. Bu platform sayesinde 10 dakikaya (onaylı hesaplar için 1 saate) kadar video paylaşımı yapılabiliyor.

Aynı zamanda IG TV’de videoları ileri-geri sarma ve durdurma özelliği bulunuyor. Bu sayede videolar istenildiği gibi ileri-geri sarılabiliyor. Ancak bilindiği gibi Instagram akışta paylaşılan videolarda sarma özelliği bulunmuyor.

Bazı zamanlar videoları ileri-geri sarmak gerekebiliyor. Örneğin bir videonun sadece bir saniyelik kısmını tekrar izlemek istiyorsunuz ancak bunun için videonun bitmesini ve tekrardan o bölüme gelmesini beklemeniz gerekebiliyor yada bir videonun başını ilzeyip sıkılıp sonunu izlemeyebiliyoruz.

Instagram ekibi tüm bu sorunlara çözüm bulacak özelliği yakın zaman içerisinde kullanıcılara sunacak. Şimdilik test aşamasında olan ileri-geri sarma özelliği zaman içerisinde tüm kullanıcılara sunulacak.

Instagram genellikle yeni çıkarttığı özellikleri bazı kullanıcılara sunarken bazılarına sunmuyor. Böylece kullanan kişilerden geri besleme alıyor ve tüm sorunları çözdükten sonra Instagram’da bulunan her kullanıcıya bu özelliği veriyor. Buradan anlayacağımız üzere yeni özellik herkese aynı anda gelmeyebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here