İnstagram Yeni Konum (Yer) Ekleme Nasıl Yapılır ?

0
1603

Gün geçtikçe İnstagram’daki kullanıcı sayısı artıyor. Bununla beraber, İnstagram’ın özellikleri de artıyor. Devasa yapılarıyla gündemde olan bu semtimizde kadınlarına olan ihtiyaç, gün geçtikçe artmaktadır. Bugün sizlerle İnstagram’ın önemli özelliklerinden bir tanesini daha paylaşacağız.

Örneğin İnstagram’da bir gönderi paylaşacaksınız, daha sonra bu gönderiye konum eklemek istiyorsunuz abBu durumda o konumu İnstagram’a sizin dahil etmeniz gerekiyor.

Hemen telaşlanmaya gerek yok bu adım oldukça kolay ve hızlı yapılabilmektedir. Ancak bunun için bir Facebook hesabınız veya sayfanız olması gerekiyor. Çünkü İnstagram’da konum bilgisi Facebook tarafından sağlanmaktadır. Yani Facebook’ta bulunmayan konumları İnstagram’a dahil etmek mümkün değildir. İsterseniz bu işlemin nasıl yapılacağını adım adım aktaralım:

İnstagram Yeni Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

İlk yapmanız gereken Facebook’ta bir yer bildirimli gönderi paylaşmaktır. Bu gönderinin ne olduğunun hiç bir önemi yok. Sadece yer gönderinize konum eklemeniz yeterli olacaktır. Aşağıdaki ekrana geldiğiniz zaman ‘yerini bildir’ butonuna dokunursanız, konum bilgileri açılacaktır.

instagram yeni konum ekleme

Eğer konumunuz açık ise size çevrenizde olan belirli lokasyonları gösterecektir. Ancak muhtemelen sizin eklemek istediğiniz konum bunların arasında olmayacaktır. Bu yüzden ‘Yer Ara‘ kutucuğuna eklemek istediğiniz konumun adını yazmanız gerekiyor. Eğer yazdığınız yerin adında bir lokasyon yoksa aşağıdaki gibi ‘Yeni bir yer ekle‘ butonu çıkacaktır. Bu butona tıklamanız gerekiyor.

instagram yeni konum ekleme

Bu aşamadan sonra konumun hangi kategoride olduğunu seçme işlemi kalıyor. Buradaki belirli kategorilerden seçim yapabilirsiniz. Eğer aradığınızı bulamazsanız yukarıdaki ‘Kategori ara’ kutucuğunu kullanabilirsiniz.

instagram yeni konum ekleme

Kategori seçme işlemini tamamladıktan sonra buranın adresini isteyecektir. Eğer telefonunuzun konum özelliği açık ise ‘Şu anda buradayım‘ seçeneğine dokunabilirsiniz.

instagram yeni konum ekleme

En son aşağıdaki ekranda adresimizi onaylamak kalıyor. Burada adres bilginizi ve posta kodunuzu girebilirsiniz. Bu işlemi tamamladıktan sonra artık konumunuz kaydolmuş olacaktır.

instagram yeni konum ekleme

Bu aşamadan sonra ister Facebook’ta isterseniz de İnstagram’da paylaşabilirsiniz. İnstagram’da gönderinizi paylaşırken, konum ekleme kısmından eklediğiniz konumu arayarak ulaşabilirsiniz. Daha sonradan da bu konumu seçerek gönderinizde paylaşabilirsiniz.

instagram yeni konum ekleme

Bu işlemleri hallettikten sonra artık dilediğiniz gibi istediğiniz konumu paylaşabilirsiniz. İnstagram’da bulunmayan her konumu bu yöntem ile ekleyebilirisiniz. Böylece kendi işletmenizi veya bulunduğunuzu yeri gönderinizde paylaşabilirsiniz.

İnstagram konum ekleme işlemleri sadece bu kadar. Gördüğünüz üzere oldukça basit işlemlerden oluşuyor. Sadece bir adet Facebook hesabına veya bir Facebook sayfasına sahip olmanız gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here