İnstagram Yorum Engeli Nasıl Kalkar?

3
1028

İnstagram tüm dünya tarafından kullanılan bir sosyal medya platformu haline geldi. Her gün milyonlarca fotoğraf ve video paylaşımı yapılıyor. Tabi ki bu fotoğrafların altına çok sayıda yorum ve beğeni geliyor.

İnstagram her geçen gün büyümeye devam ettiği için güvenlik özellikleri de artıyor. Bunlara bir örnekte ‘yorum engeli’ olarak karşımıza çıkıyor. İnstagram yönetimi kullanıcıya daha iyi bir İnstagram deneyimi sunmak için buna oldukça önem veriyor.

Bilindiği gibi İnstagram’da bazı sayfalar reklam yapmak için sürekli aynı yorumları her yerde paylaşıyor. Aynı şekilde sahte hesaplar bir çok yere yorum gönderiyor. İnstagram yönetimi bunun önüne geçek için tedbirlerini arttırıyor.

İnstagram yorum engeli neden olur?

instagram yorum kapatma

İnstagram’da yorum egeli aldığınız zaman hiçbir gönderinin altına yorum yapamazsınız. Bunun sebebi İnstagram’ın yorum kurallarına uymamış olmanızdır. Sürekli aynı yorumu farklı yerlerde paylaşırsanız böyle bir sorun ortaya çıkabilir.

Ayrıca üst üste aynı yorumu yapmakta buna yol açacaktır. Hatta aynı ifadeyi yorum olarak üst üste göndermek bile yorum engeline yol açar. Bununla beraber İnstagram’ın size saatlik olarak verdiği bir yorum limiti vardır. Eğer bunu aşarsanız yorum engeline maruz kalırsınız.

İnstagram yorum engeli nasıl kalkar?

instagram dm görüldü kapatma

Öncelikle İnstagram hesabınızın mailinin onaylanmış olması gerekmektedir. Eğer daha önceden hesabınıza mail onayı yapmadıysanız, mailinizi onaylamalısınız. Bunun yanında cep telefonunu onayını da gerçekleştirmeniz yararınıza olacaktır.

Engeliniz kalkmadığı sürece İnstagram’da yorum yapamazsınız, takip edemezsiniz ve beğeni gönderemezsiniz. Onaylama işlemlerini yaptıktan sonra tek yapmanız beklemenizdir. Ortalama olarak 24 saat içerisinde engeliniz kalkacaktır.

İnstagram’da çok yorum yapıyorsanız ve aynı yorumları sürekli tekrarlıyorsanız engel almanız çok doğaldır. Bu engelin kalkma süresi birazda size bağlıdır. Örneğin yaptığınız yorumlarda küfür, nefret söylemi gibi kelimeler yer alıyorsa ve bu yorumunuz çok kişi tarafından şikayet edilmişse yorum engelini 1 – 2 hafta kadar sürecektir.

Ancak kısmen daha naif bir suçunuz varsa ve yorumunuz hakaret içermiyorsa yorum engeliniz kısa sürede kalkacaktır. Böyle bir durumda genelde 1 – 2 saat içerisinde engeliniz kalksa da bazen 6 – 7 saat kadar sürebilmektedir. En kötü ihtimalle 24 saat içerisinde engeliniz kalkacaktır.

İnstagram’da yorum engelim yok ama yorum yapamıyorum

Eğer yorum engeliniz yoksa ve yorum yapamıyorsanız, İnstagram’ın yorum kurallarına uyuyor olabilirsiniz. İnstagram’da yorum yapmanın bazı kuralları vardır, bunlar:

  • Bir yorumda en fazla 5 kişi etiketlemek
  • Bir yorumda en fazla 30 adet etiket barındırmak
  • Aynı yorumu birden fazla paylaşmamak

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here