Instagram’a Giriş Yapılan Tarihler Nasıl Öğrenilir?

0
895

Bilindiği üzere Instagram en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. Dünya’nın hemen hemen her yerinde erişim sağlanabilen sosyal medya platformunun 1 milyardan daha fazla kullanıcısı bulunuyor.

Instagram’daki yapılan güncellemeler sayesinde kullanıcılar platformdan sıkılmıyor ve yeni kişilerin gelmesi sağlanıyor. Sürekli olarak yeni özelliklerin gelmesiyle Instagram’ın kullanılabilirliği de artıyor. Örneğin hikayeler özelliği daha önceden Instagram’da bulunmuyordu, ancak artık en çok kullanılan bölümlerden bir tanesi hikayeler bölümü oldu.

Instagram ekibi yapılan bu yenilikler için çalışıyor. Aynı zamanda Instagram’daki güvenlik etkeni de oldukça önemli olduğu için gizlilik ve güvenlik konusunda da oldukça detaylı çalışmalar yapılıyor.

Instagram herkesin kişisel bilgilerini paylaştığı, başkalarıyla mesajlaştığı ve kişiye özel bir platform olduğu için güvenik etkeni oldukça önemli oluyor. Instagram hesaplarının başkalarının eline geçmesi oldukça büyük bir sorun olabiliyor.

Instagram kullanıcılarının en büyük korkularından bir tanesi Instagram hesaplarının başkasının eline geçmesi oluyor. Aslına bakılırsa Instagram platformunda bu durum oldukça zordur. Çünkü Instagram’da bu duruma karşı alınabilecek bir çok önlem bulunmaktadır. Örneğin iki faktörlü doğrulama kullanarak Instagram erişiminizi daha da zorlaştırabilirsiniz.

Eğer bir kişinin Instagram hesabınıza eriştiğinden tedirgin oluyorsanız, oldukça zor bir durumun içindesinizdir demektir. Ancak hemen telaşlanmanıza gerek yok. Çünkü; Instagram’ın daha sonradan eklediği bir özellik sayesinde hesabınıza giriş ve çıkış yapılan tarihler birer birer kaydediliyor. Böylece bilginiz dahilinde yapılmış olan bir giriş olursa bunu farkedebiliyorsunuz. Peki, Instagram’a giriş yapılan tarihlere nasıl ulaşabilirim? Bu sorunun cevabı için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram’a Giriş Yapılan Tarihlere Nasıl Ulaşabilirim?

Yukarıda bahsettiğimiz üzere Instagram hesabınıza farklı bir kişinin giriş yaptığını düşünüyorsanız hesap giriş tarihlerinizi kontrol edebilirsiniz. Instagram’a giriş yaptığınız her tarih hesap verilerinizde tutulmaktadır.

  • 1. Adım: Bunun için Instagram hesabınıza giriş yaparak profilinize girmelisiniz. Daha sonra sağ üst taraftan üç çizgi sembolüne dokunarak açılan menüden Hareketlerin bölümüne girmelisiniz.

instagram dil değiştirme

intagram ilk hesap açtığınız tarihi nasıl bulursunuz?

  • 2. Adım: Bu menüden ‘Instagram’ı nasıl kullanıyorsunuz’ alanından “Hesap geçmişi” seçeneğine dokunmalısınız.

intagram ilk hesap açtığınız tarihi nasıl bulursunuz?

  • 3. Adım: Açılan “hesap geçmişi” sayfasında tarih sıralamasını “en eskiden en yeniye” şeklinde değiştirin ve instagram hesabınızı hangi tarihte oluşturduğunuzu öğrenin.

intagram ilk hesap açtığınız tarihi nasıl bulursunuz?

Bu ekrandan yaptığınız tüm giriş tarihlerini bulabilirsiniz ve bilginiz haricinde bir giriş işlemi olup olmadığını tespit edebilirsiniz.

Hesap geçmişi özelliği hangi sürümde kullanılabilir?

Hesap geçmişi özelliği Instagram'ın yeni sürümlerinde kullanılabilir. Uygulamanızı güncel tutarak bu özelliğe erişebilirsiniz.

Hesap geçmişi özelliği yalnızca mobil uygulamada mı bulunuyor?

Evet, şu anda hesap geçmişi özelliği yalnızca Instagram mobil uygulamasında bulunmaktadır.

Hesabımın giriş tarihlerini neden kontrol etmeliyim?

Hesabınıza bilginiz dışında yapılan bir giriş işlemi varsa, bu tarihleri kontrol ederek hesabınızın güvende olduğundan emin olabilirsiniz.

Giriş tarihlerini başkasıyla paylaşmam güvenli midir?

Giriş tarihlerinizi başkalarıyla paylaşmamanız daha güvenli olacaktır. Bu bilgiler hesabınızın güvenliğini tehlikeye atabilir.

Hesabıma yetkisiz bir şekilde giriş yapıldığını nasıl anlarım?

Hesap geçmişi özelliği sayesinde bilginiz dahilinde olmayan giriş tarihlerini kontrol ederek hesabınıza yetkisiz erişimin olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Giriş tarihlerini sadece son birkaç girişi mi görebilirim?

Evet. En yeniden en eskiye sıralamasını seçmeniz gerekir.

Giriş tarihleri neden önemlidir?

Giriş tarihleri, hesabınızın güvenliğini ve gizliliğini korumak için önemlidir. Bilginiz dışında yapılan girişler hesabınızın tehlikede olabileceğini gösterebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here