Instagram’a Giriş Yapılan Tarihler Nasıl Öğrenilir?

0
556

Bilindiği üzere Instagram en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. Dünya’nın hemen hemen her yerinde erişim sağlanabilen sosyal medya platformunun 1 milyardan daha fazla kullanıcısı bulunuyor.

Instagram’daki yapılan güncellemeler sayesinde kullanıcılar platformdan sıkılmıyor ve yeni kişilerin gelmesi sağlanıyor. Sürekli olarak yeni özelliklerin gelmesiyle Instagram’ın kullanılabilirliği de artıyor. Örneğin hikayeler özelliği daha önceden Instagram’da bulunmuyordu, ancak artık en çok kullanılan bölümlerden bir tanesi hikayeler bölümü oldu.

Instagram ekibi yapılan bu yenilikler için çalışıyor. Aynı zamanda Instagram’daki güvenlik etkeni de oldukça önemli olduğu için gizlilik ve güvenlik konusunda da oldukça detaylı çalışmalar yapılıyor.

Instagram herkesin kişisel bilgilerini paylaştığı, başkalarıyla mesajlaştığı ve kişiye özel bir platform olduğu için güvenik etkeni oldukça önemli oluyor. Instagram hesaplarının başkalarının eline geçmesi oldukça büyük bir sorun olabiliyor.

Instagram kullanıcılarının en büyük korkularından bir tanesi Instagram hesaplarının başkasının eline geçmesi oluyor. Aslına bakılırsa Instagram platformunda bu durum oldukça zordur. Çünkü Instagram’da bu duruma karşı alınabilecek bir çok önlem bulunmaktadır. Örneğin iki faktörlü doğrulama kullanarak Instagram erişiminizi daha da zorlaştırabilirsiniz.

Eğer bir kişinin Instagram hesabınıza eriştiğinden tedirgin oluyorsanız, oldukça zor bir durumun içindesinizdir demektir. Ancak hemen telaşlanmanıza gerek yok. Çünkü; Instagram’ın daha sonradan eklediği bir özellik sayesinde hesabınıza giriş ve çıkış yapılan tarihler birer birer kaydediliyor. Böylece bilginiz dahilinde yapılmış olan bir giriş olursa bunu farkedebiliyorsunuz. Peki, Instagram’a giriş yapılan tarihlere nasıl ulaşabilirim? Bu sorunun cevabı için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram’a giriş yapılan tarihlere nasıl ulaşabilirim?

Yukarıda bahsettiğimiz üzere Instagram hesabınıza farklı bir kişinin giriş yaptığını düşünüyorsanız hesap giriş tarihlerinizi kontrol edebilirsiniz. Instagram’a giriş yaptığınız her tarih hesap verilerinizde tutulmaktadır.

Bunun için Instagram hesabınıza giriş yaparak profilinize girmelisiniz. Daha sonra sağ üst taraftan üç çizgi sembolüne dokunarak açılan menüden ayarlar bölümüne girmelisiniz.

instagram dil değiştirme instagram dil değiştirme

Bu menüden ‘gizlilik ve güvenlik’ seçeneğine dokunmalısınız. Daha sonra güvenlik bölümünde yer alan ‘verilerine eriş’ seçeneğini seçmelesiniz.

instagram son giriş

Açılan menüden ‘hesap hareketleri’ başlığı altında bulunan ‘girişler’ bölümüne dokunun.

instagram son giriş

Bu ekrandan yaptığınız tüm giriş tarihlerini bulabilirsiniz ve bilginiz haricinde bir giriş işlemi olup olmadığını tespit edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here