Instagram’da Albüm Nasıl Paylaşılır?

0
535

Instagram’da her gün milyonlarca gönderi paylaşımı yapılıyor. Her geçen gün kullanıcı sayısı artan sosyal medya platformunun 1 milyardan daha fazla kullanıcısı bulunuyor. Bununla beraber her geçen gün popülerliği de artıyor.

Instagram’ın ilk zamanlarını düşünecek olursak sadece gönderi paylaşımı yapılan bir platformdu ve sadece bu gönderilere yorum ve beğeni yapılarak etkileşim bırakılıyordu. Hatta gönderilerde paylaşılan videoların süresi de 15 saniyeden daha fazla olamıyordu.

O zamanlara göre büyük değişim yaşanan sosyal medya platformuna daha sonradan pek çok özellik eklendi. Bu özelliklerin birkaçına örnek vermek gerekirse bunlara en başta; hikayeler, albüm ve canlı yayın sıralanabilir.

Şüphesiz ki bu özelliklerin arasından en popüler olanı hikayeler bölümü oldu ve pek çok kullanıcı gönderi paylaşımından daha çok hikaye paylaşımı yapmaya başladı. Instagram’da çok tutulan bir özellik ise albüm paylaşma özelliği oldu.

Instagram Albüm Paylaşımı Nedir?

Eskiden Instagram’da sadece tek bir gönderi paylaşımı yapılıyordu. Ancak daha sonradan gelen albüm paylaşma özelliği sayesinde en fazla 10 adet kadar fotoğrafı/videoyu aynı gönderi içerisinde paylaşabilir duruma geldik.

Bu özellik sayesinde birden fazla gönderiyi aynı anda paylaşmanın yanında, hangi fotoğrafı paylaşacağımıza karar veremediğimiz zamanlarda da yardımcı oldu. Bunun yanında kısmen de olsa 1 dakikalık olan video paylaşım süresini aşmış oldu.

Instagram’da Albüm Nasıl Paylaşılır?

Bunun için ilk olarak Instagram uygulamanıza giriş yaparak her zaman ki gibi gönderi paylaşım ekranına gelmeniz gerekiyor. Daha sonra buradan fotoğraf seçeceğimiz ekranda ‘birden fazla fotoğraf seç’ butonuna dokunmanız gerekiyor.

instagram albüm paylaşımı

Bu butonu aktifleştirdiğiniz zaman istediğiniz fotoğrafları/videoları seçebiliyorsunuz. Ancak unutmayın ki en fazla 10 adet gönderi paylaşabilirsiniz. Daha sonra gönderilerinizi seçtikten sonra her zaman ki gibi gönderi paylaşma işlemlerine devam ediyoruz.

Burada her fotoğraf için ayrı filtre uygulayabiliyorsunuz. Ancak her gönderi için ayrı bir açıklama yazamıyorsunuz. Açıklama olarak gireceğiniz metin sabit olarak kalacak. Daha sonra standart bir şekilde paylaşımı gerçekleştirdiğiniz zaman gönderilerinizin yüklenmesini bekleyeceksiniz. Gönderi yükleme bittiği zaman tüm takipçileriniz akışta sizin albümünüzü görebilecek. Görüldüğü üzere Instagram’da albüm paylaşma özelliği oldukça pratik ve basit bir şekilde gerçekleştiriliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here