İnstagram’da Başkasının Hikayesi Nasıl Kaydedilir?

0
1706

Şüphesiz ki Instagram’ın en sık kullanılan bölümlerinden bir tanesi de hikayeler kısmıdır. Instagram’a hikaye özelliği eklendikten sonra oldukça fazla rağbet gördü ve hemen hemen herkes tarafından kullanılmaya başlandı.

İnstagram’da her gün milyarlarca hikaye paylaşımı yapılıyor. Bazı kişiler bu işi abartarak 24 saat içerisinde onlarca hikaye paylaşabiliyor. Tabi ki bu durum bazıları için can sıkıcı bir hal alabiliyor. Eğer bu kişilerin hikayelerini izlemek istemiyorsanız hikayelerini sessize alabilirsiniz. Bunun için İnstagram Hikayeleri Nasıl Sessize Alınır?isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Bazı durumlarda ise herhangi birisi tarafından paylaşılmış olan hikayeler çok hoşumuza gidebiliyor ve bunu kaydetmek isteyebiliyoruz. En azından fotoğrafların ekran görüntüsünü alarak kaydetmek mümkün olabilir ancak bu durumda çözünürlüklerinde farklılık olacaktır. Videolar için ise ekran kaydedicisini kullanabilirsiniz ancak bu sefer hem kalite düşecektir hem de hikayenin üstünde istenmeyen araç çubukları görünecektir.

Tüm bunlara rağmen üzülmeye gerek yok. Peki Instagram hikayelerini nasıl indirebiliriz? Instagram hikayelerini indirmek için tasarlanmış mobil uygulamalar bulunmaktadır. Bunlar hem Android platformunda hem de iOS platformunda bulunmaktadır.

Telefonunuza uygun olan uygulamayı indirdikten sonra istediğiniz gibi hikayeleri telefonunuza indirebilirsiniz ve sonsuza kadar saklayabilirsiniz. Böylece istediğiniz zaman bu hikayeye erişebilirsiniz. Instagram’dan hikaye indirme işlemleri için aşağıdaki rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Android için İnstagram hikaye indirme

instagram hikaye indirmeAndroid işletim sistemli bir telefonunuz varsa Google Play Store’dan ‘Story Saver‘ isimli uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. Bu uygulama tamamen ücretsizdir ve istediğiniz kişinin hikayelerini ve fotoğraflarını indirebilirsiniz.

İlk olarak uygulamaya girdiğinizde Instagram hesabınız ile giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra ana sayfadan arkadaşlarınızın hikayelerini görerek indirebilirsiniz. Buradan hikayenin üzerine tıklayarak ‘save’ butonuna basmanız gerekiyor.

Arkadaşınızın değilde bir başkasının hikayesini indirmek istiyorsanız yukarıda bulunan arama çubuğunu kullanarak başkasının hikayesini indirebilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için tıklayınız. 

iOS için Instagram hikaye indirme

instagram hikaye indirmeiOS işletim sistemi için ise aynı mantıkla çalışan ‘Repost Stories’ isimli ücretsiz uygulamayı kullanmanız gerekecektir. Bunun için App Store üzerinden ‘Repost Stories’ olarak arama yapmanız yeterli olacaktır.

Uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra Instagram hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor. daha sonra yine aynı şekilde listenizdeki kişilerin hikayeleri indirebilirsiniz veya arama butonundan dilediğiniz kişilerin hikayelerini indirebilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için tıklayınız.

Hikaye indirme işleminde karşı tarafa bildirim gider mi?

Bilindiği gibi başkasının hikayelerinde ekran görüntüsü aldığımız zaman bildirim gitmiyor. Aynı şekilde başkasının hikayelerini indirirseniz karşı tarafa herhangi bir bildirim gitmeyecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here