Instagram’da Başkasının Hikayesi Nasıl Paylaşılır? Güncel

0
972

Instagram kullanıcılarının en çok kullandığı bölümlerden bir tanesi şüphesiz ki hikayeler bölümüdür. Instagram’a sonradan eklenen hikaye özelikleri bölümü oldukça tutuldu ve popülerlik kazandı.

Instagram’da eskiden sadece gönderi paylaşımı yapılabiliyordu, ancak daha sonradan yapılan bir güncelleme ile albüm, canlı yayın, hikaye gibi farklı paylaşım türleri de eklendi. Bu güncellemelerin ardından çoğu kişi gönderi paylaşımından çok hikaye paylaşımı yapmaya başladı.

Hikayeler bölümünün popülerlik kazanmasıyla beraber bu bölüme yeni güncellemeler yapıldı. Hikayeler bölümünde yapılan paylaşımlara farklı filtreler, yazı tipleri, gif, anket, soru sorma gibi özellikler eklendi.

Bu özelliklerin ardından hikayeler bölümünün kullanım oranı daha da arttı. Instagram’ın düzenli olarak yaptığı güncellemeleri sayesinde kullanıcı sayısı da artmaya başladı. Instagram ekibinin yaptığı son açıklamalara göre Instagram’daki kullanıcı sayısı 1 milyarı aştı.

Instagram’da Başkasının Hikayesini Paylaşmak Nedir?

Instagram’daki bir kullanıcı hikaye paylaşırsa, siz de bu hikayeyi mesaj olarak paylaşabilirsiniz ve böylece mesaj gönderdiğiniz kişi, karşı tarafın hesabı gizli olmadığı sürece bu hikayeyi görebilir, ancak Instagram platformu güvenlik ve gizlilik kurallarına önem gösterdiği için bu hikayenin sahibi tarafından hikaye paylaşımına izin verilmiş olması gerekmektedir.

Eğerhikayeyi paylaşan kişinin hikaye paylaşım özelliği kapalıysa bu hikayeyi paylaşamazsınız. Dolayısıyla bir hikayeyi paylaşamıyorsanız, karşı taraftan bu özelliği açmasını talep etmelisiniz.

Instagram’da başkasının hikaye paylaşmasına nasıl izin verilir? Instagram’da başkasının hikayesini mesaj olarak nasıl paylaşırım? gibi soruların cevabı için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram’da Başkasının Hikayenizi Paylaşmasına Nasıl İzin Verilir?

Instagram hikayelerinizin başkasının da paylaşmasına izin vermeniz için ilk olarak hesabınıza giriş yapmalısınız.

  • Adım 1: Daha sonra profilinize girerek sağ üst köşede bulunan ‘üç çizgi‘ sembolüne dokunmalısınız. Açılan menüden en altta bulunan ayarlar ve gizlilik kısmına giriş yapın.

instagram dil değiştirme

  • Adım 2: Karşınıza gelen başlıklar arasından “Başkalarının seninle etkileşimleri”ne gelin ve açılan ekrandan ‘Paylaşım ve remiksler’ menüsüne girin.

  • Adım 3: Burada en aşağıda bulunan ‘paylaşım ve remiksler’ başlığının altındaki ‘Hikayelerde gönderi paylaşıma izin ver’ butonunu aktifleştirin.

Tüm bu işlemlerin sonucundan hikayelerinizi gören kişiler başkalarına bu hikayeleri mesaj olarak gönderebilecektir. Böylece beğendiğiniz hikayeleri sevdiklerinizle paylaşabileceksiniz.

Instagram hikayeleri nedir?

Instagram hikayeleri, kullanıcıların fotoğraf, video ve metinlerle oluşturdukları geçici paylaşımlardır. Hikayeler 24 saat sonra otomatik olarak silinir.

Hikaye paylaşmanın avantajları nelerdir?

Hikaye paylaşmak, daha hızlı ve anlık içerikler paylaşmanızı sağlar. Ayrıca hikayeler, takipçilerinizle daha samimi ve etkileşimli bir şekilde iletişim kurmanızı sağlar.

Hikayelerim kimler tarafından görülebilir?

Hikayeleriniz, genel olarak takipçileriniz tarafından görülebilir. Ancak hesabınızı gizli yaparsanız sadece takipçilerinizin görmesini sağlayabilirsiniz.

Hikayemi nasıl daha fazla kişiye ulaştırabilirim?

Hikayenizi daha fazla kişiye ulaştırmak için hikayenizi ana akışınızda paylaşabilir veya etiketler ekleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here