İnstagram’da Beğendiğiniz Gönderileri Bulma

0
1460

Tüm dünyada ve ülkemizde İnstagram en çok kullanılan sosyal medya uygulamasıdır. istanbulunmerkezi sayılabilecek bu semtte kızlarınız sizler için listeledik. Kendiniz kullanmasanız bile muhakkak çevrenizde kullanan kişiler vardır.

Bilindiği gibi İnstagram’da herkes bir şeyleri beğenmektedir. Hepimiz muhakkak gün içerisinde onlarca gönderiyi beğeniyoruzdur. Hatta bazılarını beğenip kaydettiğimiz bile oluyor. Bazı zamanlarda da beğendiğimiz şeyleri tekrar aramak istiyoruz ancak bunu bulmamız uzun sürebiliyor. Ya da bir daha önceden beğendiğimiz uygulamaları daha sonradan arkadaşlarınıza göstermek için tekrardan aradığımız oluyor.

Peki bu durumlarda en kısa yoldan beğendiğimiz gönderilere tekrardan nasıl ulaşabiliriz. Aslına bakılırsa bu oldukça kolay bir yöntemdir. Çünkü İnstagram sizin beğendiğiniz gönderileri kaydetmektedir. Siz de bu gönderilere istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz ve dilediğiniz kişiye gönderebilirsiniz.

İnstagram’da önceden beğendiğiniz gönderileri bulma

Bu işlemi gerçekleştirmek oldukça kolaydır. Ancak bunun için bir adet akıllı telefona ihtiyacınız olacaktır. Aynı zamanda bu akıllı telefonunuzda İnstagram uygulamasının yüklü olması gerekmektedir. Çünkü bu işlem bilgisayar üzerinden veya web sitesinden gerçekleştirilememektedir.

Öncelikle yapmanız gereken akıllı telefonunuzdan İnstagram uygulamasına girmeniz. Daha sonra hesap bilgilerinizi doğru bir şekilde girerek anasayfaya ulaşmanız gerekiyor. Buradan sonra kendi profilinize gitmelisiniz.

İnstagram hesap gizleme

Kendi profilinize girdikten sonra sağ üstte bulunan üç çizgi sembolüne basarak açılan menüden ayarlar kısmına girmeniz gerekiyor.

 

İnstagram hesap gizleme İnstagram hesap gizleme

Ayarlara giriş yaptığınız zaman ekrandaki seçenekleri biraz aşağı sürükleyerek hesap başlığı altına geliyoruz. Hesap başlığının altında ‘Beğendiğin Gönderiler‘ seçeneği olacaktır. Bu seçeneğe dokunduğunuz zaman geçmişte beğendiğiniz tüm gönderilere ulaşabilirsiniz.

instagram beğenilen gönderiler

Bu özellik sayesinde daha önceden beğendiğiniz gönderileri görebileceksiniz ve istediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Dilerseniz beğendiğiniz eski gönderilerin beğenisini kaldırabilirsiniz. Ya da beğendiğiniz bir gönderiyi başkasına göndermek için uzun aramalar yapmanıza gerek kalmadan bu listenin içerisinden kolayca ayıklayabilirisiniz.

Özellikle de çok beğendiğiniz bir gönderiyi arkadaşınıza göstermek için bu özelliği kullanmanız size büyük kolaylık sağlayacaktır. Bazı durumlarda beğendiğimiz ve daha sonradan görmek istediğimiz gönderileri kaydedebiliyoruz ancak eğer kaydetmediysek ve gönderiyi beğendiysek tekrardan ulaşmak için çok kolay bir yöntem olacaktır.

Bugünkü rehberimizde sizlerle İnstagram’da eski beğendiğiniz gönderilere nasıl ulaşılacağından bahsettik. İnstagram hakkında merak ettiklerinizi sitemizde bulabilirsiniz. Eğer sitemizde mevcut değilse yorum kısmından bizlere isteklerinizi iletebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here