Instagram’da Beğendiklerimi Gizlemek Mümkün Mü? 2023

0
1179

Instagram dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. Kurulduğu günden bu yana sürekli olarak kullanıcı kazanmaya başladı. Özellikle Instagram’ın ilk kurulduğu zamanlarında popülerlik kazanmasındaki en büyük etken platformda bulunan filtreler olmuştu.

Instagram’ın potansiyeli Facebook grubu tarafından fark edilince Facebook grubu Instagram’ı satın almak için teklif verdi ve teklifleri onaylandı. Instagram en büyük ivmeyi ise bu dönemde kazandı.

Son yapılan açıklamalara bakılacak olursa Instagram’ın mevcut kullanıcı sayısı 1 milyarı geçmiş durumda. Oldukça büyük bir kitleyi barındıran platformda kullanıcılar kişisel bilgilerini de paylaşmaktadır. En önemli unsurlardan bir tanesi ise gizlilik olarak görülmektedir.

Instagram’da gizlilik kurallarına dikkat edilerek sürekli bu konu hakkında çalışmalar yapılmaktadır. Instagram’ın gizlilik konusunda yapılan farklılıklardan bir tanesi de Instagram beğenmelerinizin başkası tarafından görülebiliyor olmasıdır.

Instagram’da Beğendiğim Fotoğrafları Takipçilerim Görebilir Mi?

öne çıkarılan hikayeler nasıl silinir

Instagram akışta veya keşfette bir gönderiye denk geldiğiniz zaman eğer takip ettiğiniz kişiler arasından bu gönderiyi beğenen olduysa, beğenenler arasında ilk olarak bu kişileri göreceksiniz.

Bununla beraber takip ettiğiniz kişilerin beğendiği gönderileri de bildirim bölümünden görebilirsiniz. Ancak unutmayın ki burada göreceğiniz beğenmeler gizli olmayan profiller için geçerlidir. Yani takip ettiğiniz kişi gizli bir profilden gönderi beğendiyse bu görüntülenmeyecektir.

Instagram’da Beğenilen Gönderilerileri Gizlemek Mümkün Mü?

Instagram’da beğendiğiniz gönderileri gizlemenizin hiç bir imkanı bulunmamaktadır. Yani bir gönderiyi beğendiğiniz zaman Instagram’daki tüm kullanıcılar sizin o gönderiyi beğendiğinizi görebilir (gönderinin paylaşıldığı profil gizli olmadığı sürece).

Eğer beğendiğiniz gönderi gizli bir profilden yayınlandıysa bu beğenmeyi sadece o profili takip eden kişiler görebilir.

Anlaşılacağı üzere Instagram’da beğenileri saklamanın bir yolu bulunmamaktadır. Eğer beğendiğiniz bir gönderinin başkası tarafından görülmesini istemiyorsanız tek şansınız beğeniyi kaldırmanız olacaktır.

Önceden Beğendiğim Gönderileri Nasıl Bulabilirim?

Önceden beğendiğiniz ve daha sonradan bulamadığınız gönderileri bulmak için ayarlar bölümüne giderek buradan Hesap > Beğendiğin gönderiler seçeneğine ulaşmalısınız. Bu bölümde Instagram’da beğendiğiniz tüm gönderileri görebilirsiniz. Bu gönderilerin arasından beğeniyi geri çekmek istediğiniz gönderiyi bularak beğeninizi kaldırabilirsiniz.

Beğendiğin gönderiler bölümünü bulamadıysanız İnstagramda Beğendiğiniz Gönderileri Bulma isimli rehberimize göz atabilirsiniz.

Beğendiğim bir fotoğrafı veya Reels'i silersem, takipçilerim hala görebilir mi?

Hayır, beğendiğiniz bir fotoğrafı veya Reels'i sildiğinizde, takipçileriniz artık bunları göremez.

İçeriklerimi sadece takipçilerime mi açabilirim?

Evet, Instagram'da gizlilik ayarlarınızı düzenleyerek içeriklerinizi sadece takipçilerinizin görebileceği şekilde ayarlayabilirsiniz.

Beğendiğim bir içerik, başkalarına nasıl gösterebilirim?

Beğendiğiniz bir içeriği doğrudan başkalarına gösterme seçeneği Instagram'da bulunmamaktadır. Ancak, paylaşımın bağlantısını veya ekran görüntüsünü alarak başkalarına gösterebilirsiniz.

Beğendiğim içerikler, takipçilerimin etkileşimlerini etkiler mi?

Beğendiğiniz içerikler genellikle takipçilerinizin etkileşimlerini etkilemez. Ancak, beğendiğiniz paylaşımlar ana akışta görünebilir ve takipçileriniz tarafından fark edilebilir.

Beğendiğim bir içeriği geri alabilir miyim?

Beğendiğiniz bir içeriği ancak beğenizi silerek geri alabilirsiniz veya içeriğe sahip hesabı engelleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here