Instagram’da Bilgisayardan Nasıl Gönderi Paylaşılır?

0
580

Her gün milyonlarca Instagram’da çevrimiçi oluyor ve gün içerisinde gönderiler paylaşıyor. Tabi ki fotoğraf ve video paylaşıldığı gibi hikayelerin de sayısı oldukça fazla olmaya başladı. Instagram’a getirilen hikaye özelliğinden sonra oldukça çok kullanılmaya başladı.

Instagram kullanıcılarının büyük bir kısmı doğal olarak takipçilerine önem vermektedir. Bazıları için takipçi sayısının fazla olması oldukça önemli bir hal aldı. Doğal olarak insanlar takipçi sayısının artması için gönderi paylaşıyorlar. Aynı zamanda gönderilerin kalitesi de oldukça önemli bir ölçü birimi oluyor. Çünkü ne kadar kaliteli ve ilgi çekici içerik paylaşırsanız o kadar çok kişinin dikkatini çekecektir.

Tabi ki normal şartlar altında gönderi paylaşmak için akıllı telefona ihtiyacınız var. Yani normal şartlarda Instagram’ın web sitesinden gönderi paylaşma ihtimaliniz olmuyor. Ancak ufak bir kaç işlemden sonra web sitesi üzerinden gönderi paylaşabiliyorsunuz. Peki, Instagram’da bilgisayardan nasıl gönderi paylaşılır? Bu sorunun cevabı için makalemizin devamını okuyabilirsiniz ve kolaylıkla bilgisayardan gönderi paylaşabilirsiniz.

Instagram’da bilgisayardan nasıl gönderi paylaşılır?

Bu işlem o kadar da zor bir işlem değildir. Ayrıca bunun için bilgisayarınıza herhangi bir program yüklemeniz gerekmez. Tabi ki bazı yardımcı programlar yardımıyla da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz ancak sizinle paylaşacağımız yöntem sayesinde hiç bir programa ihtiyacınız olmayacak.

İlk olarak Instagram resmi sayfasını kullanarak giriş yapmanız gerekiyor. Kullanıcı bilgilerinizi doğru girdikten sonra profilinize girerek herhangi boş bir alana sağ tıklayarak ‘Öğeyi Denetle’ veya ‘İncele’ (hangisi varsa) butonuna tıklıyoruz.

instagram bilgisayardan gönderi paylaşma

Ardından yan tarafta bir takım kodlar açılıyor bu ekranda, aşağıdaki fotoğrafta kod kısmının sol üst tarafında sarı renk ile işaretlediğimiz butona (instagram bilgisayardan gönderi paylaşma) tıklamanız gerekiyor.

instagram bilgisayardan gönderi paylaşma

Butona tıkladıktan sonra web sitesi mobil sürüme dönecektir. Daha sonra sayfayı yenileyerek (F5 tuşuna basabilirsiniz) işleme devam ediyoruz ve alt kısımda normal mobil uygulamadaki gibi gönderi paylaşma alanı çıkıyor.

instagram bilgisayardan gönderi paylaşma

Daha sonra artı ‘+’ işaretine dokunarak açılan ekrandan istediğiniz fotoğrafı seçip normal gönderi paylaşır gibi devam etmeniz gerekiyor. İstediğiniz gibi açıklama yazabilir ve hastag ekleyebilirsiniz. Instagram’da bilgisayardan gönderi paylaşma işlemi görüldüğü üzere oldukça basit. Bu yöntem sayesinde akıllı telefona ve herhangi bir programa ihtiyaç duymadan gönderi paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here