Instagram’da Canlı Yayın Sona Erdikten Sonra Nasıl Paylaşılır?

0
771

Instagram tüm dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer alıyor. Her geçen gün kullanıcı sayısında artış yaşayan Instagram platformu düzenli olarak güncellemelere yer veriyor.

Bilindiği gibi Instagram’ın ilk zamanlarında sadece fotoğraf ve video paylaşımım yapılıyordu. Hatta paylaşılan videoların süresi en fazla 15 saniye oluyordu. Bir de paylaşılan fotoğrafların altına yorum yazılıyordu ve beğeniler geliyordu. Ancak daha sonradan pek çok özellik eklendi.

Instagram, Facebook grubu tarafından satın alındıktan sonra tam anlamıyla evrim geçirdi. Paylaşılan gönderilerin yanında albüm, hikaye, canlı yayın, görüntülü görüşme, sesli mesaj gibi özellikler de eklendi. Bu özelliklerin içinde en popüler olanı hikayeler oldu.

Aslına bakılırsa zamanında sosyal medyaya hikayeler fikrini atan Snapchat uygulaması olmuştu. Facebook grubu tarafından Snapchat uygulaması satın alınmak istendi ancak bu teklif reddedildi. Ardından başta Instagam olmak üzere Whatsapp ve Facebook gibi platformlara bu özellik kopyalandı.

Bunun haricinde canlı yayın özelliği de oldukça ilgi çekmeyi başardı. Bazı hesaplar tarafından düzenli olarak canlı yayınlar yapılmaya başlandı ve anlık olarak takipçilere ulaşmak daha da kolaylaştı. Instagram’da canlı yayın hakkında daha detaylı bilgi almak içinİnstagram’da Canlı Yayın Nasıl Açılır isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

öne çıkarılan hikayeler nasıl silinir

Aynı zamanda Instagram’da paylaşılan canlı yayınlar daha sonradan hikayeler bölümünde de paylaşılabilir. Yani takipçileriniz canlı yayını kaçırmış olabilir ancak tekrarını izleyebilir. Peki, Instagram Canlı Yayın Sona Erdikten Sonra Nasıl Paylaşılır? Bu sorunun cevabı için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram’da Canlı Yayın Sona Erdikten Sonra Nasıl Paylaşılır?

Instagram’da paylaşılan canlı yayınlar daha sonradan hikayeler bölümünde paylaşılabilir. Bu canlı yayını öne çıkarılanlara eklemediyseniz canlı yayınınızı 24 saat içerisinde akıştan ve profilinizden silinecektir.

Canlı yayınınızın tekrarını paylaşmak için yayın bittikten sonra ekranın alt kısmında bulunan paylaş butonuna dokunmanız gerekiyor. Canlı yayınınızı silmek içinse (instagram canlı yayın nasıl paylaşılır) butonuna dokunun ve ardından ‘Sil’ seçeneğini seçin. Aynı zamanda canlı yayını film rulonuza kaydetmek için sağ üst tarafta bulunan ‘Kaydet’ butonuna dokunabilirsiniz.

Canlı yayınınızın tekrar oynatımlarında canlı yayında yapılan tüm yorumlar ve beğeniler görülecektir. Canlı videonuzu izleyen sayısı ise canlı videonuzu ve tekrarını izleyenlerin tamamını kapsamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here