Instagram’da Çekiliş Nasıl yapılır?

0
1203

Instagram’da her geçen gün kullanıcıların sayısı artmaktadır. Aynı zamanda küçük sayfaların sayısı da artmaktadır. bilindiği gibi çok takipçiye sahip olan sayfalar reklam vererek gelir elde etmektedir. Dolayısıyla bu fikirle ortaya çıkan bir çok sayfa da bulunuyor.

Tabi ki Instagram üzerinden reklamlarla gelir elde etmek için takipçi sayınızın fazla olması gerekmektedir. Eğer yeterince takipçiye sahipseniz bazı kişisel hesaplar veya ürün satışı yapan profiller sizden reklam paylaşmanız için teklif alacaktır. Böylece bir kazanç elde etmiş olacaksınız.

Aynı zamanda bilindiği gibi bu sayfalarda çekilişlerde düzenlenmektedir. Buradan çekiliş düzenleyerek takipçilere hediyeler verilmektedir. Genel olarak çekilişlerin amacı sayfaları büyütmektir. Yani bir çekiliş açıklaması paylaşarak insanların sizin sayfanızı takip etmesini ve böylece takipçi sayısını arttırmış oluyorsunuz.

Bu konuda Instagram’da çekiliş düzenlemek oldukça etkili bir yöntemdir. Böylece takipçi sayınızda artış olacaktır ve reklam gelirlerinizde aynı oranda artacaktır. Peki, Instagram’da çekiliş nasıl düzenlenir? Çekiliş sonuçları nasıl açıklanır? gibi soruların cevabını merak ediyorsanız makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram’da Çekiliş Nasıl yapılır?

Instagram’da çekiliş yapmak için önce bir gönderi paylaşmalısınız ve bu gönderi altında çekilişe katılacak kişilerin neler yapması gerektiğini (hesap takip etmek, arkadaş etiketlemek vs.) açıklamalısınız. Bu açıklamayı yaptıktan sonra çekilişinizin tarihini belirlemelisiniz.

Tüm bu ön hazırlık kısmını hallettikten sonra kullanıcılar çekilişe katılmak için gerekli olanları yapacaktır. Çekiliş tarihi bittikten sonra da çekilişin sonucunu açıklamanız gerekmektedir. Burada önemli olan çekilişi canlı yayın ile açıklamanız olacaktır. Çünkü insanların güvenini kazanmanız gerekir. Daha sonradan çekilişi kazananın sonucunu isterseniz hikayenizde de paylaşabilirsiniz.

Çekilişin kazananını belirlemek için bazı programlar bulunmaktadır ancak bu programlar ücretlidir. Her ne kadar ücretsiz olanları olsa da bunlar Instagram bilgilerinizi veya telefon numaralarınızı talep edebilir. Dolayısıyla bunları tavsiye etmiyor.

En güzel yöntem çekiliş yap sitesine giriş yaparak katılanların kullanıcı adını tek tek kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Her ne kadar zahmetli gibi görünse de kopyala (ctrl+c) ve yapıştır (ctrl+v) kısayollarını kullanarak bir bilgisayar yardımıyla çözebilirsiniz.

instagram çekiliş nasıl yapılır

Yukarıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi en başta çekilişin ismini yazıyorsunuz daha sonradan çekilişe katılan kişilerin kullanıcı adını alt alta yazıyorsunuz. Burada önemli olan her satıra bir kullanıcı adının gelmesidir. Eğer bir kişiye birden fazla şans vermek istiyorsanız alt alta istediğiniz kadar yazabilirsiniz. Örneğin 5 kere çekiliş hakkı kazanmışsa alt alta 5 kere kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Daha sonra aşağıdaki kutucuktan kaç kişinin asil, kaç kişinin yedek olacağını belirleyerek çekiliş yap butonuna tıklayabilirsiniz.

instagram çekiliş nasıl yapılır

Butona tıkladıktan sonra yukarıdaki gibi asıl talihliler ve yedek talihliler sıralanacaktır. Ayrıca aşağıda bulunan “Çekiliş İlan Adresi” ile başkaları da çekiliş listesini ve kazananları görebilir. Böylece katılımcıların güveni kazanılmış olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here