İnstagram Direct Mesaj Engelleme Nasıl Yapılır?

0
1060

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan instagramın yüz milyonlarca kullanıcı var ve günlük olarak milyonlarca gönderi paylaşılıyor. Bu gönderiler gün içerisinde milyarlarca beğeni alıyor.

Bu verilere bakılırsa instagramın ne kadar büyük bir platform olduğunu kestirmek mümkün olacaktır. Durum böyle olunca kullanıcılar sürekli olarak yenilik bekliyor ve instagram bu yenilikleri esirgemiyor.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi instagramın 1 milyara yakın kullanıcısı var ve bu kullanıcılar birbiriyle uygulama içerisinden mesajlaşabiliyor. Bazen bu mesajların sayısı çok fazla olabiliyor. Ya da taciz veya hakaret içeren mesajlar gelebiliyor.

Doğal olarak böyle bir durum kullanıcıların canını sıkıyor. Peki bu mesajları engellemenin bir yolu yok mu? Bu sorunun cevabı tabi ki var. Dilerseniz mesajlarla nasıl başa çıkacağınızı yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

İnstagram mesaj bildirimlerini sessize alma

İnstagram mesajlarını geri çevirme konusunda iki tane seçeneğiniz bulunuyor. Bunlardan ilki bildirimleri sessize almak. İnstagram da gelen her mesaj için kullanıcılara bir bildirim gidiyordu ve doğal olarak kullanıcılar bu durumdan rahatsızlık duyabiliyor.

Aşağıdaki adımları sırasıyla takip ederek mesajları sessize alarak yok sayabilirsiniz.

İlk olarak yapmanız gereken akıllı telefonunuzdan hesap bilgilerinizi girerek ana sayfaya gelmeniz ve sağ üst taraftan Instagram Direct (DM) sembolüne dokunmalısınız.

instagram mesaj engelleme

Burada karşınıza size mesaj gönderen kişiler listelenecektir. Bu ekrandan konya escort sessize almak istediğiniz konuşmayı seçerek kullanıcının adının üzerine tıklamanız gerekiyor.

instagram mesaj engelleme

Buraya kadar adım adım geldiyseniz gerisi çok kolay olacak. Kullanıcının adına tıkladıktan sonra karşınıza ‘mesajları sessize al’ butonu çıkacak bu seçeneğe dokunarak gelecek olan tüm mesajları sessize alabilirsiniz. Dilerseniz ‘görüntülü sohbetleri sessize al’ butonuna da dokunarak görüntülü sohbet bildirimlerini de engelleyebilirsiniz.

instagram mesaj engelleme

İnstagramda mesajları geri çevirme

Mesajları geri çevirme yöntemi takip etmediğiniz kişilerden gelen mesajları içerecektir. Bu mesajlar size bildirim olarak düşer ve onaylayıp onaylamamak tamamen sizin elinizdedir.

Tanımadığımız kişiler tarafından gelen mesajlara giriş yaparak, ‘Geri Çevir’ butonuna tıklamanız gerekir. Bu butona tıkladığınızda karşı taraftan gelen mesajlar sohbetinizden çıkacaktır.

Bu işlemden sonra karşı tarafa bildirim gider mi?

Tanımadığınız bir kişiden gelen mesaja geri çevir dediğiniz zaman karşı tarafa hiç bir bildirim gitmemektedir. Ayrıca karşı tarafa ‘görüldü’ bildirimi de gitmeyecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here