Instagram’da En Fazla Kaç Kişi Takip Edebilirim?

0
559

Instagram her gün kendini geliştirmeye devam eden bir platform olarak çalışmalarını sürdürüyor. Her geçen gün kullanıcı sayısında artış görülen sosyal medya platformunda toplamda kullanıcı sayısının 1 milyarı aştığı biliniyor.

Bunun en temel sebebi ise tabi ki sürekli olarak güncellemeler yapılıyor olması. Instagram ilk zamanlarına oranla çok büyük değişiklik yaşayan bir sosyal medya platformu oldu. Yapılan bu yeniliklerle beraber pek çok kullanıcı da Instagram’a kayıt oldu.

Bilindiği üzere Instagram üzerindeki profiller için en önemli unsurlardan bir tanesi takipçi sayısı. Instagram kullanıcılarının çok büyük bir kısmı takipçi sayısının artması için çaba gösteriyor.

Bunun yanında milyonlarca takipçisi olan sosyal medya hesapları bulunuyor. Instagram üzerinde bu kadar çok takipçiye sahip olan profiller genellikle oyuncular, futbolcular, sanatçılar gibi tanınmış kişiler oluyor. Bunun yanında mizah sayfaları, spor sayfaları gibi pek çok sayfanın da milyonlarca takipçisi olabiliyor.

instagram ad etiketi nedir

Bu kadar fazla takipçiye sahip olan sayfalar genellikle reklam alarak bu durumu bir kazanç haline getiriyor. Böylece düzenli bir gelir elde ediliyor. Belirttiklerimizin üzerine anlaşılacağı gibi bir profili milyonlarca kişi takip edebiliyor. Bu konuda herhangi bir sorun yok ancak bir Instagram kullanıcısı en fazla kaç kullanıcı takip edebiliyor?

Instagram’da en fazla takip edilen sayısı kaç olabilir? Bu sorunun cevabı için makalemizin devamını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Instagram’da En Fazla Kaç Kişi Takip Edebilirim?

Bu soru en çok merak edilen konulardan bir tanesi olarak görülüyor. Yukarıda belirttiğimiz üzere bir profili milyonlarca kişi takip edebiliyor ancak bir profil en fazla 7500 kişi takip edebiliyor.

Bunun en temel sebebi ise sahte hesapların önüne geçmek ve güvenliği sağlamak olarak görülüyor. Aynı zamanda bir saat içerisinde en fazla 160 tane takip isteği gönderilebiliyor. Böylece sahte takipçilerin önüne geçilmiş oluyor.

Diyelim ki; milyonlarca takipçiniz olan bir Instagram hesabınız var. Bu hesap üzerinden 7500 kişiyi takip ediyorsunuz ve yeni bir kişiyi takip etmek istiyorsunuz. Bu durumda ‘takip edemezsiniz’ şeklinde bir uyarıyla karşılaşacaksınız. Eğer bu kişiyi takip etmek isterseniz mevcut takip ettikleriniz arasından bir kişiyi çıkartmak zorunda kalacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here