Instagram’da Engellenen Kişiler Nasıl Görülür?

0
956

Çevremizdeki hemen herkes muhakkak bir tane bile sosyal medya platformu kullanıyordur. Sosyal medya artık herkesin hayatına girmiş durumda ve günümüzün vazgeçilmezleri haline geldi.

İnsanlar paylaşım yapmak, başkalarının paylaşımlarını görmek için sosyal medya kullanmaktadır. Sosyal medya aynı zamanda güçlü bir iletişim aracına dönüştüğünü de unutmamak gerekir. Gündemdeki olaylardan, farkındalık projelerinden haberdar olmak için de sıkça kullanılmaktadır. Hatta acil kan bağışı gibi durumlarda insanların hayatını kurtarabilmektedir.

Tüm bunların haricinde kişisel olarak paylaşım yaptığımız, kişiler bilgilerimizi paylaştığımız ve başkalarıyla mesajlaştığımız sosyal medya platformlarının güvenliği de oldukça önemlidir. Çünkü sosyal medya özel hayatımızın bir parçası haline gelmiştir.

Şahsi bilgilerimizi içeren sosyal medya hesabının güvenliğinin sağlanması için pek çok seçenek bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de istenmeyen hesapların engellenmesidir. Örneğin; Instagram’da profilinizi görmesini istemediğiniz veya sürekli size rahatsızlık veren bir kişi var. Bu kişiyi engellediğiniz zaman artık o kişi sizin paylaşımlarınızı göremeyecektir. Doğal olarak Instagram üzerinden profilinize de ulaşamayacağı için size mesaj da gönderemeyecektir.

Peki, daha önceden engellediğiniz hesapları görmek için ne yapmanız gerekiyor? Siz birini engellediğiniz zaman engellediğiniz kişinin profiline ulaşabilirsiniz, ancak o sizin profilinizi göremez.

Eğer çok kişi engellediyseniz ve engellediğiniz tüm kişileri görmek istiyorsanız bu makalemizden yararlanabilirsiniz.

Instagram’da Engellenen Kişiler Nasıl Görülür?

Instagram’da engellediğiniz kişi listesine ulaşmak oldukça kolaydır. Ayarlar menüsündeki bir kaç seçeneğe girerek engellediğiniz hesapları görebilirsiniz, ancak unutmayın ki engellediğiniz de sizi engellediyse bu listede görünmeyecektir.

1. Adım: İlk olarak profilinize giriş yaparak sağ üst köşede bulunan üç çizgi sembolüne dokunup açılan menüden ayarlar bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir.

instagram dil değiştirme instagram dil değiştirme

2. Adım: Bu menüye girdiğiniz zaman ‘gizlilik ve güvenlik’ kısmına dokunmalısınız. Karşınıza çıkan ekranda hesabınızın güvenliği için bir çok ayar bulunacaktır. Bu ayarlar arasından “İçeriklerini kimler görebilir” başlığı altında bulunan ‘engellenenler’  seçeneğini seçmelisiniz. instagramda engellenenler nasıl görünür

3. Adım: Karşınıza çıkan ekranda daha önceden engellediğiniz hesaplar görünecektir. Bu listedeki kişiler arasında, sizi engelleyen hesaplar görünmeyecektir.

instagramda engellenenler nasıl görünür

4. Adım: Aynı zamanda bu listedeki kişilerin engelini kaldırmak için profiline giriş yaparak mavi renkli ‘engellemeyi kaldır’ butonuna dokunmanız yeterli olacaktır. Ayrıca yeni engellediğiniz kişiler de bu listeye eklenecektir.

Engellediğim kişi beni hala takip edebilir mi?

Hayır, engellediğiniz kişi sizi takip edemez. Ancak daha önceden takip ediyorsa, sizi takipten çıkarması gerekir.

Engellediğim kişileri nasıl görüntüleyebilirim?

Profilinize giriş yaparak Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik > Engellenenler bölümünden engellediğiniz kişileri görebilirsiniz.

Engellediğim kişiyle yeniden iletişim kurabilir miyim?

Evet, engellediğiniz kişinin engelini kaldırarak ve profilini açarak yeniden iletişim kurabilirsiniz.

Engellediğim kişiler beni takip edebilir mi?

Hayır, engellediğiniz kişiler sizi takip edemez.

Engellediğim kişilerin paylaşımlarını görebilir miyim?

Hayır, engellediğiniz kişilerin paylaşımlarını göremezsiniz.

Engellediğim kişiler beni nasıl tekrar bulabilir?

Engellediğiniz kişiler, sizi arama sonuçlarında veya profillerinizde bulamazlar.

Engellediğim kişilere mesaj gönderebilir miyim?

Hayır, engellediğiniz kişilere Instagram üzerinden mesaj gönderemezsiniz.

Engellediğim kişi beni etiketleyebilir mi?

Hayır, engellediğiniz kişi sizi etiketleyemez.

Engellediğim kişi, beğenilerimi ve yorumlarımı görebilir mi?

Engellediğiniz kişi beğenilerinizi ve yorumlarınızı göremez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here