Instagram’da Engellenen Kişiler Nasıl Görülür?

0
548

Çevremizdeki hemen herkes muhakkak bir tane bile sosyal medya platformu kullanıyordur. Sosyal medya artık herkesin hayatına girmiş durumda ve günümüzün vazgeçilmezleri haline geldi.

İnsanlar paylaşım yapmak, başkalarının paylaşımlarını görmek için sosyal medya kullanmaktadır. Sosyal medya aynı zamanda güçlü bir iletişim aracına dönüştüğünü de unutmamak gerekir. Gündemdeki olaylardan, farkındalık projelerinden haberdar olmak için de sıkça kullanılmaktadır. Hatta acil kan bağışı gibi durumlarda insanların hayatını kurtarabilmektedir.

Tüm bunların haricinde kişisel olarak paylaşım yaptığımız, kişiler bilgilerimizi paylaştığımız ve başkalarıyla mesajlaştığımız sosyal medya platformlarının güvenliği de oldukça önemlidir. Çünkü sosyal medya özel hayatımızın bir parçası haline gelmiştir.

Şahsi bilgilerimizi içeren sosyal medya hesabının güvenliğinin sağlanması için pek çok seçenek bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de istenmeyen hesapların engellenmesidir. Örneğin; Instagram’da profilinizi görmesini istemediğiniz veya sürekli size rahatsızlık veren bir kişi var. Bu kişiyi engellediğiniz zaman artık o kişi sizin paylaşımlarınızı göremeyecektir. Doğal olarak Instagram üzerinden profilinize de ulaşamayacağı için size mesaj da gönderemeyecektir.

Peki, daha önceden engellediğiniz hesapları görmek için ne yapmanız gerekiyor? Siz birini engellediğiniz zaman engellediğiniz kişinin profiline ulaşabilirsiniz, ancak o sizin profilinizi göremez.

Eğer çok kişi engellediyseniz ve engellediğiniz tüm kişileri görmek istiyorsanız bu makalemizden yararlanabilirsiniz.

Instagram’da Engellenen Kişiler Nasıl Görülür?

Instagram’da engellediğiniz kişi listesine ulaşmak oldukça kolaydır. Ayarlar menüsündeki bir kaç seçeneğe girerek engellediğiniz hesapları görebilirsiniz, ancak unutmayın ki engellediğiniz de sizi engellediyse bu listede görünmeyecektir.

İlk olarak profilinize giriş yaparak sağ üst köşede bulunan üç çizgi sembolüne dokunup açılan menüden ayarlar bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir.

instagram dil değiştirme instagram dil değiştirme

Bu menüye girdiğiniz zaman ‘gizlilik ve güvenlik’ kısmına dokunmalısınız. Karşınıza çıkan ekranda hesabınızın güvenliği için bir çok ayar bulunacaktır. Bu ayarlar arasından ‘engellenen hesaplar’  seçeneğini seçmelisiniz.

instagram profil engelleme

Karşınıza çıkan ekranda daha önceden engellediğiniz hesaplar görünecektir. Bu listedeki kişiler arasında, sizi engelleyen hesaplar görünmeyecektir. Aynı zamanda bu listedeki kişilerin engelini kaldırmak için profiline giriş yaparak mavi renkli ‘engellemeyi kaldır’ butonuna dokunmanız yeterli olacaktır. Ayrıca yeni engellediğiniz kişiler de bu listeye eklenecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here