İnstagramda Engelleyenler Nasıl Anlaşılır?

0
1357

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber hemen hemen herkesin akıllı telefonu oldu. hatta bir çok küçük yaşta çocuğa ait tabletler bile bulunuyor ve bunların sayısı azımsanacak gibi değil.

Akıllı telefonların ve tabletlerin bu kadar yaygınlaşmasından sonra sosyal medya kullanım oranları da arttı. Bilindiği gibi en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi de İnstagram’dır. Durum böyle olunca zamanla İnstagram’a yeni özellikler de geliyor.

İnstaram’daki özelliklerden bir tanesi de İnstagram’da engelleme işlemidir. yani profilinizi görmesini istemediğiniz bir kişiyi engelleyebiliyorsunuz. Peki, İnstagram engelleyenler nasıl anlaşılır?

İnstagram engelleyenler

instagram takip engeli nasıl kaldırılır

Bilindiği gibi İnstagram gün geçtikçe kendini geliştiriyor ve yeni özellikler ekliyor. Örneğin hikayeler özelliğini ekledikten sonra IG TV özelliği getirdi. Yani platform her geçen gün yenilenmekte ve büyümekte.

İnstagram’da en çok kullanılan kavramlar ise takip etmek, beğenmek, yorum yapmak, engellemek şeklinde sıralanabilir. İnstagram’da engelleyenleri bulmak bulmak için ilgili kişinin İnstagram profiline bakmak gerekir. Örneğin birinden şüpheleniyorsanız onun profilini arama kısmında arayın. Eğer arama kısmında aradığınız kişiyi bulamazsanız ancak bu kesin olarak o kişinin sizi engellediği anlamına gelmez. Çünkü aradığınız hesap dondurulmuş veya kapatılmış da olabilir. Böyle bir durumda İnstagram’da sizi engellediğini düşündüğünüz kişiyi başka bir İnstagram hesabından arayarak bulmaya çalışabilirsiniz.

Eğer başka hesapta arama yaptığınız zaman aradığınız kişiyi bulabiliyorsanız. O kişi sizi engellemiştir. Engel kalkmadığı sürece bu profile İnstagram üzerinden ulaşamazsınız.

 

İnstagram’da birisini nasıl engellerim?

Engelleme konusundan bu kadar bahsetmişken, hemen akıllara birisini nasıl engellerim sorusu gelmiş olabilir. Aslına bakılırsa bu işlem oldukça kolaydır. Sizin paylaşımlarınızı yorumlarınızı ve beğenilerinizi görmesini istemediğiniz kişiler olursa bu profilleri engelleyerek bunun önüne geçebilirsiniz.

İlk öncelikle birisini engellemek için ilk yapmanız gereken İnstagram hesabınıza giriş yapmanızdır. Ardından engellemek istediğiniz kişinin profiline giderek en sağ üstte bulunan seçenekler butonuna tıklamanız gerekiyor.

Bu butona tıkladığınız zaman açılan menüden engelle seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Engelle butonuna dokunduktan sonra o kişi engellenmiş olacaktır ve artık sizin profilinize erişemeyecektir.

İnstagram’da birisi nasıl engellenir ve engeli nasıl kaldırılır sorularını daha detaylı öğrenmek için İnstagram Profili Nasıl Engellenir ? isimli makalelerimizi okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here