Instagram’da Etiketlenen Hikayeyi Paylaşma Nasıl Yapılır?

0
1080

Instagram dünyanın hemen hemen her yerinde kullanılan bir sosyal medya platformudur. Instagram ekibi tarafından yapılan açıklamalara göre toplam kullanıcı sayısı 1 milyarı aşmış durumda.

Instagram’da sürekli olarak yapılan yenilikler platformun güncel olmasını sağlıyor. Böylece hem yeni kullanıcılar kaydoluyor hem de mevcut kullanıcılarını korumuş oluyor. Instagram’ın ilk zamanlarını referans alacak olursak oldukça büyük yenilikler yapıldı.

Instagram’ın ilk zamanlarında sadece gönderi paylaşımı yapılıyordu ve bu paylaşımlara beğeni ve yorum olarak etkileşimde bulunuyordu. Bunun üzerine Instagram’a daha sonradan hikaye, canlı yayın ve albüm gibi özellikler de eklendi.

Bu özellikler arasında en popüler olanı ise şüphesiz ki hikayeler bölümü oldu. Hatta Instagram’daki çoğu kullanıcı gönderi paylaşımından daha çok hikaye paylaşımı yapmaya başladı. Bunun üzerine hikaye bölümü daha da geliştirildi ve soru sorma, anket, test, geri sayım gibi birbirinden farklı özellikler eklendi. Tüm bunlardan sonra Instagram’a etiketlenen hikayeleri paylaşma özelliği eklendi.

Instagram Etiketlenen Hikayeyi Paylaşma Nedir?

Instagram’da bir arkadaşınız sizi bir hikayeye etiketlediği zaman siz bu hikayeyi kendi hikayenizde paylaşabilirsiniz. Ancak bunun için sizi etiketleyen kullanıcının hikaye paylaşımının açık olması gerekmektedir. Peki, Instagram hikaye izinleri nasıl açılır? Instagram hikaye paylaşma nasıl yapılır? Tüm bunların cevabı için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram’da Etiketlenen Hikayeyi Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram’da sizi biri hikayenizde etiketlediği zaman eğer hikaye paylaşma özelliği açıksa bu hikayeyi izlerken sizde kendi profilinizde paylaşabilirsiniz. Eğer bu özellik kapalıysa ilk olarak profilinize girip sağ üst taraftan üç çizgi sembolüne dokunarak açılan menüden ayarlar kısmına girebilirsiniz.

instagram dil değiştirme instagram dil değiştirme

Ayarlar bölümünden ‘gizlilik ve güvenlik’ bölümüne giriş yapmalısınız. Buradan ‘hikaye kontrolleri’ kısmına dokunmalısınız.

instagram hikaye paylaşım izni

Hikaye kontrolleri bölümünde ‘paylaşıma izin ver’ butonunu görmelisiniz. Buradan bu butonu aktifleştirerek paylaşıma izin vermeniz gerekmektedir.

instagram hikaye paylaşım izni

Bu ayarları yapılmış olan bir Instagram profili sizi hikayelerde etiketlediği zaman artık sizde bu hikayeyi profilinizde sorunsuz bir şekilde paylaşabilirsiniz.

Eğer bu ayarlara rağmen hala sorun yaşıyorsanız, Instagram uygulamasını baştan yüklemeyi deneyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here