Instagram’da Etkileşimde Bulunmayan Hesaplar Otomatik Unfollow Olacak

0
927

Instagram’ın kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. İnsanlar bir gün içerisinde milyonlarca gönderiyi Instagram’da paylaşıyor. Bu gönderiler milyonlarca beğeni ve yorum alıyor. Herkes takipçi sayısını arttırmak için çaba gösteriyor ve kaliteli içerik sunmaya çalışıyor.

Instagram ekibi ise durumun farkında ve platformu güncel olarak tutmaya çalışıyor. Bunun içinde her geçen gün çalışmalarını devam ettiriyor. Instagram’ın ilk zamanlarıyla şu anki hali oldukça farklı ve gelişmiş durumda.

2012 senesinde Instagram platformu Mark Zuckerberg tarafından satın alındıktan sonra çok gelişti. O zamanlarda sadece fotoğraf ve video paylaşma platformu olan Instagram satıldıktan sonra büyük değişimler yaşadı. Örneğin en basitinden ilk Instagram’da video süreleri 15 saniyeden daha fazla olamıyordu ancak şu an 1 dakikaya kadar video paylaşımı yapılabiliyor. Hatta daha sonradan gelen bir özellik olan IG TV ile 10 dakikaya kadar video paylaşımı yapılabiliyor.

instagram takip engeli nasıl kaldırılır

Instagram büyümeye devam ettikçe bu gelen özelliklerin yanında güvenliği de arttırmak zorunda kaldı. Çünkü kullanıcıların platformda kalması için güvenlik oldukça önemli bir unsur oldu. Yine küçük bir örnek vermek gerekirse Instagram topluluk kurallarını ihlal eden bir yorumu veya profili şikayet ettiğiniz zaman hiç bir uyarı verilmeden profil kapatılmaktadır.

Son zamanlarda Instagram’da sahte (bot) hesapların sayısı da oldukça artmaya başladı. Hiç bir kullanıcı tarafından kullanılmayan ve Instagram’da sadece beğeni ve takip gibi işlemler yapan botları platformdan uzaklaştırmak için yapılan çalışmalar her geçen gün artıyor.

Bu konu hakkında hashtag ve takipçi kuralları gibi özellikler getirilmişti. Bu kurallara kısaca değinmek gerekirse çok fazla hashtag kullanan ve çok fazla takip isteği gönderen kişiler bir süreliğine engellenmektedir. Bu engellerin nasıl kalkacağını öğrenmek için paragrafın başındaki bağlantılara gidebilirsiniz.

Instagram’da etkileşimde bulunmayan hesaplar takipten çıkartılacak

Instagram’a yeni eklenen güvenlik kurallarından bir tanesi de kullanıcıların takip ettiği ancak etkileşimde bulunmadığı sayfaları otomatik olarak takipten çıkartması. Buradaki temel amaç sahte takipçilerin ayrıştırılması ve platformdan temizlenmesidir.

Diyelim ki siz bir Instagram sayfasını takip ediyorsunuz ve bu sayfanın gönderilerini beğenmiyorsanız, yorum yapmıyorsanız ve herhangi bir etkileşimde bulunmuyorsanız o hesabı otomatik olarak takip etmekten çıkmış oluyorsunuz. Böylece eğer sahte bir hesapla takipçi sayısı arttırılmışsa bu takipçiler platformda pasif hale getirilmiş olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here