İnstagram’da Gönderiler Nasıl Hikaye Olarak Paylaşılır?

0
899

İnstagram’ın son zamanların en çok kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi olduğundan kimsenin şüphesi yoktur. Tüm gün boyunca milyonlarca kişi Instagram’da çevrimiçi olurken milyonlarca gönderi paylaşılıyor. Paylaşılan bu gönderiler başkaları tarafından beğeniliyor ve yorum alıyor.

Oldukça basit bir yapı üzerine kurulu olan bu sosyal medya uygulaması akıllı telefonların kullanımının artmasından sonra rağbeti artmaya başladı ve kullanıcı sayısı milyonları aştı. Tüm bunlarla beraber Instagram platformu kendisini yenilemeye devam etti.

Kullanıcı sayısının artmasıyla beraber platformda güncellemeler yapıldı. Böylece hiç bir zaman sıkıcı bir yapıya sahip olmadı ve yeni kullanıcılara da kapsını açmış oldu. Dolaylı olarak da kullanıcı sayısı da artmış oldu.

bu yeniliklerin en başında şüphesiz ki hikayeler kısmı gelecektir. Bildiğiniz gibi Instagram’a hikayeler bölümü daha sonradan eklendi. Aslında tüm sosyal medyaya hikayeler özelliği ilk kez Snapchat getirmişti. Daha sonra Mark Zuckerberg Snapchati satın almak istedi ancak yapılan teklif reddedildi.

Bunun üzerine Mark Zuckerberg sahip olduğu tüm sosyal medya mecralarına hikayeler özelliğini ekledi ve bunların en başında tabi ki Instagram geldi. Instagram’a dahil edilen bu özellik oldukça sevildi ve Snapchatten tecrübeli olan kişiler bu özelliğe çabuk ısındı. Daha sonra platformda en çok kullanılan paylaşım tarzından bir tanesi hikayeler kısmı oldu.

Hikayeler kısmı bu kadar sevilince anket, soru sorma, beğenme gibi özellikler getirildi ve geliştirilmeye devam etti. En son olarak daha önceden paylaşılan gönderilerde hikayelerde paylaşılmaya başlandı. Peki, İnstagram’da gönderiler nasıl hikaye olarak paylaşılır? Bu sorunun cevabı için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

İnstagram’da paylaşılan gönderiler nasıl hikaye olarak paylaşılır?

Bunun için akıllı telefonunuzu kullanarak instagram uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra profilinize girerek istediğiniz gönderiyi seçmelisiniz. Seçtiğiniz gönderide paylaş instagramda görüntülü görüşme nasıl yapılır butonu olacaktır. Bu butona tıklamanız gerekiyor.

instagram gönderileri hikayede nasıl paylaşılır

Paylaş instagramda görüntülü görüşme nasıl yapılırkısmına dokunduktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir menü çıkacaktır. Buradan ‘hikayene gönderi ekle‘ butonunu seçmelisiniz.

instagram gönderileri hikayede nasıl paylaşılır

Son olarak hikaye paylaşma ekranına yönlendirileceksiniz. Buradan hikayenizi istediğiniz gibi düzenleyip gönder butonuna tıklayarak paylaşabilirsiniz. Ayrıca sizin gönderilerinizi başka birisi hikayesinde paylaşamayacaktır, Instagram’daki kullanıcıları kendi paylaştıkları gönderiler haricinde hiç bir gönderiyi hikayesine ekleyemez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here