Instagram’da Gönderilere ve Hikayelere Nasıl Filtre Eklenir?

0
853

Instagram dünyanın en sık kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesi olarak hizmet vermeye devam ediyor. 1 milyardan fazla takipçi sayısına sahip olan platformda bir çok kişi gün içerisinde çevrimiçi olmaktadır.

Bu kişiler fotoğraf veya video paylaşımı yaparak gönderi paylaşmaktadır ve bu gönderilere takipçileri tarafından bir çok beğeni ve yorum gelmektedir. Instagram’ın bu konudaki en büyük avantajı ise kullanıcılarına sunduğu filtreler ve efektlerdir.

Bilindiği gibi Instagram kurulduğundan bu yana platformda filtreler bulunuyordu ve bu filtreler diğer uygulamalardan daha farklıydı. İnsanlar bu filtreleri kullanmak için Instagram kullanıyordu. Yani, Instagram’ın bugünkü gününe gelmesinde filtrelerin önemi yüksektir.

Filtreler fotoğraftaki renk oranlarıyla oynayarak daha şık fotoğraflar elde etmemizi sağlıyor. Böylece fotoğraflarımıza daha çok beğeni gelmiş oluyor. Peki gönderilere nasıl filtre eklenir? Bu sorunun cevabı için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Instagram’da Gönderilere Nasıl Filtre Eklenir?

Önbcelikle her zamanki gibi gönderi paylaşma ekranına gelerek buradan paylaşmak istediğiniz fotoğrafı seçin veya yeni fotoğraf çekin. Ardından ileri butonuna dokunun ve filtre ekranına gelin.

Instagram filtre nasıl eklenir

Buradan aşağıdaki filtre seçeneklerini deneyerek hoşunuza giden filtreyi uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda filtrenin oranını (yoğunluğunu) da ayarlayabilirsiniz. Bunun için filtreyi seçtikten sonra filtrenin üzerine bir daha dokunmanız gerekmektedir.

Filtrenizi kendinize göre ayarladıktan sonra bitti butonuna dokunarak gönderi paylaşma işlemine devam edebilirsiniz.

Instagram Hikayelerde Filtre Nasıl Eklenir?

Bu işlemde en az gönderilerde filtre eklemek kadar kolaydır. İlk olarak her zamanki gibi Instagram hesabınıza uygulamayı kullanarak giriş yapmanız gerekiyor. Giriş işlemini tamamladıktan sonra sol üst taraftaki kamera ikonunu kullanarak hikayeler bölümüne geçiş yapmalısınız.

Hikaye bölümüne geldiğiniz zaman fotoğraf çekebilirsiniz veya galerinizden herhangi bir fotoğraf veya videoyu seçebilirsiniz. Hangi fotoğrafa filtre uygulamaya karar verdiyseniz artık filtre uygulama işlemine geçebilirsiniz. Bunun için hikaye düzenleme ekranında fotoğrafınıza dokunarak sağa veya sola doğru kaydırmanız gerekmektedir.

Instagram filtre nasıl eklenir

Her kaydırma işleminde otomatik olarak farklı bir filtre gelecektir. Filtreleri değiştirdiğiniz zaman filtrelerin isimleri 2 saniye kadar ekranda belirmektedir.

Hikayeler bölümündeki filtreler için ne yazık ki herhangi bir ayar yapılmamaktadır. Sizin için uygun filtreyi seçtikten sonra hikayenizi paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here