İnstagram’da Görüntülü Görüşme Nasıl Yapılır?

0
520

İnstagram en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi haline gelmiş durumda. Platforma her gün yeni katılan kullanıcılarla beraber oldukça büyük bir kitleye hitap ediyor. Her geçen gün kullanıcı sayısında artış görülüyor.

Platforma olan talep oldukça fazla olduğu için Instagram ekibi de çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Başarılı bir şekilde işini yapan bu ekip platformu sürekli güncel tutmak için yeni özellikler getiriyor.

Bilindiği gibi Instagram 2012 senesinde Mark Zuckerberg tarafından satın alınmıştı. O zamanlarda çok fazla talep görmeye platform satın alındıktan sonra fazlasıyla talep görmeye başladı.

İlk zamanlarda Instagram oldukça sade bir yapıdaydı. Sadece gönderi ve video paylaşılan bir platformdu. Hatta videoların süresi en fazla saniye olabiliyordu. Facebook grubu tarafından satın alındıktan bir süre sonra video süreleri 1 dakikaya kadar çıkartıldı. Bunun yanında hikayeler, canlı yayın, filtreler, maskeler gibi pek çok farklı özelliği de platforma dahi etti.

Tüm bunların yanı sıra ‘Direkt Mesaj’ kısmı da yenilendi. Eskiden sadece mesaj gönderilen bu alanda sonradan görüldü, son görülme, sesli mesaj gibi özellikler getirildi. Bu özelliklerden bir tanesi de görüntülü görüşme oldu. Peki, İnstagram’da görüntülü görüşme nasıl yapılır? Bu sorunun cevabı için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

İnstagram DM’de görüntülü görüşme nasıl yapılır?

Bunun için öncelikle akıllı telefonunuzu kullanarak Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonradan sağ üst tarafta bulunan ‘direkt mesaj‘()logosuna dokunmalısınız.

instagram anket ouşturma

Bu logoya tıkladıktan sonra karşınıza daha önceden mesajlaştığınız kişiler ve gruplar gelecektir. Buradan istediğiniz kişiyi veya grubu seçebilirsiniz. Eğer görüntülü görüşmek istediğiniz kişi bu listede yoksa sağ üstte bulunan ‘artı’ () simgesine dokunarak istediğiniz kişiye ulaşabilirsiniz.

instagram mesaj engelleme

Konuşmayı açtıktan sonra sağ üst tarafta bulunan ‘kamera’ () işaretine tıklayarak görüntülü sohbeti başlatabilirsiniz. Siz görüntülü sohbet başlattığınız zaman karşı tarafa bildirim gidecektir ve karşı taraf görüntülü konuşma isteğinizi onaylarsa görüntülü görüşme başlayacaktır.

Mesaj isteğini onayladığınız herkes size görüntülü sohbet talebi gönderebilir. Bunun önüne geçmek için görüntülü sohbet isteği gönderen kişiyi engelleyebilir veya konuşmayı sessize alabilirsiniz. Ayrıca grup konuşmaları en fazla 6 kişiye kadar desteklemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here