İnstagram’da Görüntülü Görüşme Nasıl Yapılır?

0
1056

Bilindiği gibi Instagram 2012 senesinde Mark Zuckerberg tarafından satın alınmıştı. O zamanlarda çok fazla talep görmeye platform satın alındıktan sonra fazlasıyla talep görmeye başladı.

İlk zamanlarda Instagram oldukça sade bir yapıdaydı. Sadece gönderi ve video paylaşılan bir platformdu. Hatta videoların süresi en fazla saniye olabiliyordu. Facebook grubu tarafından satın alındıktan bir süre sonra video süreleri 1 dakikaya kadar çıkartıldı. Bunun yanında hikayeler, canlı yayın, filtreler, maskeler gibi pek çok farklı özelliği de platforma dahi etti.

Tüm bunların yanı sıra ‘Direkt Mesaj’ kısmı da yenilendi. Eskiden sadece mesaj gönderilen bu alanda sonradan görüldü, son görülme, sesli mesaj gibi özellikler getirildi. Bu özelliklerden bir tanesi de görüntülü görüşme oldu. Peki, İnstagram’da görüntülü görüşme nasıl yapılır? Bu sorunun cevabı için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

İnstagram DM’de Görüntülü Görüşme Nasıl Yapılır?

Bunun için öncelikle akıllı telefonunuzu kullanarak Instagram hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonradan sağ üst tarafta bulunan ‘direkt mesaj‘()logosuna dokunmalısınız.

instagram anket ouşturma

Bu logoya tıkladıktan sonra karşınıza daha önceden mesajlaştığınız kişiler ve gruplar gelecektir. Buradan istediğiniz kişiyi veya grubu seçebilirsiniz. Eğer görüntülü görüşmek istediğiniz kişi bu listede yoksa sağ üstte bulunan ‘artı’ () simgesine dokunarak istediğiniz kişiye ulaşabilirsiniz.

instagram görüntülü konusma nasıl yapılır?

Konuşmayı açtıktan sonra sağ üst tarafta bulunan ‘kamera’ () işaretine tıklayarak görüntülü sohbeti başlatabilirsiniz. Siz görüntülü sohbet başlattığınız zaman karşı tarafa bildirim gidecektir ve karşı taraf görüntülü konuşma isteğinizi onaylarsa görüntülü görüşme başlayacaktır.

Mesaj isteğini onayladığınız herkes size görüntülü sohbet talebi gönderebilir. Bunun önüne geçmek için görüntülü sohbet isteği gönderen kişiyi engelleyebilir veya konuşmayı sessize alabilirsiniz. Ayrıca grup konuşmaları en fazla 6 kişiye kadar desteklemektedir.

Görüntülü görüşme sonrası dm kutunuzda görüntülü arama başlangıç ve bitiş saatlerinizi gösterecek kalıcı bildirimleri görüntüleyeceksiniz.

Instagram'da görüntülü görüşme yapmak için ne yapmalıyım?

Instagram hesabınıza giriş yapın, Direct Messages (DM) bölümüne gidin ve istediğiniz kişiyle konuşmayı açın. Konuşmanın üst kısmında bulunan kamera simgesine dokunarak görüntülü görüşmeyi başlatabilirsiniz.

Görüntülü görüşme yapmak için Instagram uygulamasının hangi sürümüne ihtiyacım var?

Görüntülü görüşmeler, Instagram'ın en son sürümünde mevcuttur. Uygulamanızı güncel tuttuğunuzdan emin olun.

Görüntülü görüşme yapmak ücretsiz midir?

Evet, Instagram üzerinden yapılan görüntülü görüşmeler ücretsizdir. Sadece internet bağlantınızın olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

Görüntülü görüşme yapabilmek için karşı tarafın da Instagram hesabı olması gerekiyor mu?

Evet, görüntülü görüşme yapabilmek için hem sizin hem de karşı tarafın Instagram hesabına sahip olması gerekmektedir.

Görüntülü görüşme talebi nasıl gönderilir?

Direct Messages (DM) bölümünde istediğiniz kişiyle konuşmayı açın ve kamera simgesine dokunun. Görüntülü görüşme isteği, karşı tarafa bildirim olarak gidecektir.

Görüntülü görüşme sırasında sesimi nasıl kapatabilirim?

Görüşme ekranında mikrofon simgesine dokunarak sesinizi kapatabilirsiniz. Tekrar açmak için aynı simgeye dokunmanız yeterli olacaktır.

Görüntülü görüşme sırasında kamera görüntümü nasıl kapatabilirim?

Görüşme ekranında kamera simgesine dokunarak kamera görüntünüzü kapatabilirsiniz. Tekrar açmak için aynı simgeye dokunmanız gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here