Instagram’da Günlük Zaman Sınırı Nasıl Koyulur?

0
1384

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de Instagram en popüler bir sosyal medya platformlarından bir tanesi haline geldi. 1 milyardan daha fazla kullanıcı sayısına sahip olan Instagram her geçen kendini geliştiriyor.

Her gün milyonlarca kişi gönderi paylaşıyor ve bu gönderilere milyarlarca yorum ve beğeni geliyor. Aynı zamanda Instagramda önemli noktalardan bir tanesi de takipçi sayısı oluyor. Özellikle bazı kullanıcılar takipçi sayısının artması için Instagram’da uzun vakitler geçiriyor. Ayrıca düzenli olarak gönderi paylaşıyor ve gönderilerin kalitesine çok dikkat ediyor.

Doğal olarak Instagram’da uzun süreler geçirilmesi gerekiyor. Tabi ki sadece Instagram’da paylaşım yapan kişiler değil genel olarak tüm kullanıcılar uzun zamanlar geçirebiliyor. Aslına bakılırsa sadece Instagram’da değil genel olarak tüm sosyal medya platformlarında uzun vakitler geçiriliyor. Bunların en başında Instagram ve Youtube geliyor.

Instagram kullanıcıların büyük bir kısmı gün içerisinde 45 dakikadan daha fazla zaman geçiriyor. Özellikle Instagram’ın keşfet kısmında dolanırken büyük vakit kaybı yaşanıyor. Bu durum bir bakıma sosyal medya bağımlılığı olarak görülebilir.

Instagram platformu gelen şikayetler üzerine bu duruma el attı ve Instagram’a hareket durumunuzu gösteren istatistikleri ekledi. Böylece Instagram’da bir hafta boyunca ortalama kaç dakika geçirdiğinizi ve hangi günlerde kaç dakika uygulamayı kullandığınızı analiz edebilirsiniz. Aynı zamanda zaman sınırlaması koyarak gün içerisinde kaç dakika kullanmak istediğinizi ayarlayabilirsiniz. Peki, Instagram’da zaman sınırı nasıl koyulur?

Instagram’da zaman sınırı nasıl koyulur?

Öncelikle Instagram uygulamasından hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Ardından profilinize giriş yaparak sağ üst taraftan üç çizgiye dokunarak açılan menüden hareketlerim seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

instagram zaman limiti

Bu ekrana geldiğinizde günlük olarak ne kadar Instagram’da vakit geçirdiğinizi ve günlük ortalamanızı takip edebilirsiniz. Eğer kendiniz için Instagram’a günlük olarak bir limit koymak istiyorsanız ‘Günlük Hatırlatma Ayarla’ seçeneğine dokunarak kedinize günlük bir limit ayarlayabilirsiniz.

instagram zaman limiti

Açılan ekrandan gün içerisinde Instagram’da ne kadar vakit geçirmek istediğinizi seçmeniz gerekiyor. Örneğin 30 dakika seçmiş olun, uygulama içerisinde 30 dakikayı geçtiğiniz zaman günlük limiti aştınız şeklinde bir uyar gelecektir. Bu uyarıyı umursamak siz kalmış bir durumdur. Dilerseniz gün içerisinde Instagram kullanmaya devam edebilirsiniz.

instagram zaman limiti

Ayrıca buradaki istatistikler uygulama içerisinde geçirdiğiniz vakittir. Yani; bilgisayardan veya bir başkasının telefonundan vakit geçirdiğiniz zaman bu istatistiklere dahil edilmeyecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here