Instagram’da Günlük Zaman Sınırı Nasıl Koyulur? Resimli Anlatım

0
2908

Her gün milyonlarca kişi gönderi paylaşıyor ve bu gönderilere milyarlarca yorum ve beğeni geliyor. Aynı zamanda Instagram’da önemli noktalardan bir tanesi de takipçi sayısı oluyor. Özellikle bazı kullanıcılar takipçi sayısının artması için Instagram’da uzun vakitler geçiriyor. Ayrıca düzenli olarak gönderi paylaşıyor ve gönderilerin kalitesine çok dikkat ediyor.

Doğal olarak Instagram’da uzun süreler geçirilmesi gerekiyor. Tabi ki sadece Instagram’da paylaşım yapan kişiler değil genel olarak tüm kullanıcılar uzun zamanlar geçirebiliyor.

Instagram Zaman Sınırı Nedir?

Instagram kullanıcıların büyük bir kısmı gün içerisinde 45 dakikadan daha fazla zaman geçiriyor. Özellikle Instagram’ın keşfet kısmında dolanırken büyük vakit kaybı yaşanıyor. Bu durum bir bakıma sosyal medya bağımlılığı olarak görülebilir.

Instagram platformu gelen şikayetler üzerine bu duruma el attı ve Instagram’a hareket durumunuzu gösteren istatistikleri ekledi.

Böylece Instagram’da bir hafta boyunca ortalama kaç dakika geçirdiğinizi ve hangi günlerde kaç dakika uygulamayı kullandığınızı analiz edebilirsiniz.

Aynı zamanda zaman sınırlaması koyarak gün içerisinde kaç dakika kullanmak istediğinizi ayarlayabilirsiniz. Peki, Instagram’da zaman sınırı nasıl koyulur?

Instagram’da Zaman Sınırı Nasıl Koyulur?

1. Adım: Öncelikle Instagram uygulamasından hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Ardından profilinize giriş yaparak sağ üst taraftan üç çizgiye dokunarak açılan menüden “hareketlerin” seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

2. Adım: “Instagram’ı nasıl kullanıyorsun?” başlığı altında “Geçirilen süre” alanına tıklayınız.

3. Adım: Bu ekrana geldiğinizde günlük olarak ne kadar Instagram’da vakit geçirdiğinizi ve günlük ortalamanızı takip edebilirsiniz.

instagramda geçirdiğiniz süreyi kısıtlayın

4. Adım: Eğer kendiniz için Instagram’a günlük olarak bir limit koymak istiyorsanız ‘Günlük Hatırlatma Ayarla’ seçeneğine dokunarak kedinize günlük bir limit ayarlayabilirsiniz.

instagram işletme hesabı nasıl açılır

Bir diğer opsiyon olarak ara verme hatırlatması kurabilirsiniz. Seçtiğiniz ayara göre aralıksız 10-20-30 dakika instagram kullanımınızdan sonra bildirim alabilirsiniz.

instagramda geçirdiğiniz süreyi kısıtlayın

Açılan ekrandan gün içerisinde Instagram’da ne kadar vakit geçirmek istediğinizi seçmeniz gerekiyor. Örneğin 30 dakika seçmiş olun, uygulama içerisinde 30 dakikayı geçtiğiniz zaman günlük limiti aştınız şeklinde bir uyar gelecektir. Bu uyarıyı umursamak siz kalmış bir durumdur. Dilerseniz gün içerisinde Instagram kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ayrıca buradaki istatistikler uygulama içerisinde geçirdiğiniz vakittir. Yani; bilgisayardan veya bir başkasının telefonundan vakit geçirdiğiniz zaman bu istatistiklere dahil edilmeyecektir.

Instagram'da zaman sınırı koymak neden önemlidir?

Zaman sınırı koymak, aşırı sosyal medya kullanımını kontrol etmek ve daha sağlıklı bir denge sağlamak için önemlidir.

Instagram'da zaman sınırı koymanın avantajları nelerdir?

Zaman sınırı koyarak, sosyal medya kullanımınızı daha verimli hale getirebilir, odaklanmanızı artırabilir ve diğer önemli faaliyetlere daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

Instagram'da günlük limitimi nasıl belirlerim?

Ayarlar bölümünden 'Geçirilen süre' seçeneğine girerek günlük limitinizi belirleyebilirsiniz.

Günlük limitimi aşarsam ne olur?

Günlük limitinizi aştığınızda, Instagram size bir uyarı gönderir. Ancak uyarıyı umursamak ya da devam etmek size bağlıdır.

Günlük limitimi değiştirmek istediğimde nasıl yapabilirim?

'Geçirilen süre' bölümüne girerek günlük limitinizi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz

Zaman sınırı koyduğumda, sadece Instagram'da geçirdiğim süre mi hesaplanır?

Evet, zaman sınırı sadece Instagram uygulamasında geçirdiğiniz süreyi hesaplar.

Zaman sınırını sadece belirli günler için ayarlayabilir miyim?

Hayır, zaman sınırını günlük olarak ayarlayabilirsiniz. Belirli günler için ayrı bir zaman sınırı koyma seçeneği bulunmamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here