Instagram’da IG TV Kanalı Nasıl Açılır?

0
939

Hepimizin bildiği gibi Instagram platformu her geçen gün popülerliğini arttırmaya devam ediyor. Doğal olarak her geçen gün yeni kullanıcılar Instagram’a dahil oluyor ve gönderi sayıları artmış oluyor.

Instagram’da çok farklı tarzlarda profiller görmek mümkündür. İsteyen istediği şekilde paylaşımlarda bulunabiliyor. Her gün milyarlarca gönderi ve hikaye paylaşılıyor. Bu gönderiler büyük sayılarda beğeni alıyor.

Instagram her geçen gün popülerliğini arttırdığı için platformunu güncel tutmak zorunda. Dolayısıyla da gün geçtikçe platforma yeni özellikler ekleniyor. Böylece kullanıcıların memnuniyeti sağlanmış oluyor.

Instagram’da en çok özen gösterilen özelliklerden bir tanesi de kullanıcıların güvenliği diyebiliriz. Her hangi bir kötü yoruma tabi olduğunuz zaman şikayet üzerine yorumu yapan profilin engellenmesini sağlayabilirsiniz. Bununla beraber istemediğiniz kişileri engelleyebilir, profilinizi gizleyebilir ve mesajları reddedebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Instagram’a düzenli olarak yeni özellikler dahil oluyor. Örneğin Instagram’ın ilk zamanlarında hikayeler özelliği bulunmuyordu. Daha sonradan hikayeler özelliği getirildi ve şu an neredeyse en çok kullanılan özelliklerden bir tanesi haline geldi.

Instagram’a sonradan dahil edilen özelliklerden bir tanesi de IG TV oldu. IG TV’nin en temel özelliği uzun süreli videolar paylaşmak diyebiliriz. Bir bakıma Instagram’da video kanalı oluşturmak gibi düşünebilirsiniz. Böylece istediğiniz videoları burada paylaşabilirsiniz. Tabi ki bunun için Instagram’da kanal oluşturmanız gerekmektedir. Peki Instagram’da IG TV kanalı nasıl açılır? Makalemizin devamına göz atarak bu sorunun cevabına ulaşabilirsiniz?

Instagram IG TV Kanalı Nasıl Oluşturulur?

Bu işlem oldukça kolaydır. Instagram’da bulunan tüm kullanıcılar IG TV kanalı açabilir. Bunun için bir sınırlama yoktur ve istediğiniz videoyu bu kanala yükleyebilirsiniz.

Instagram’da IG TV kanalı açmak için ilk yapmanız gereken akıllı telefonunuzdan Instagram uygulamasına girerek hesabınızın oturumunu açmalısınız. Daha sonra ana sayfadayken sağ üstte ‘Direkt Mesaj’ sembolünün yanında bulunan ‘IG TV’ sembölüne dokunmalısınız.

instagram IG TV nedir

Karşınıza çıkan ekranda Instagram’da diğer kanallarda paylaşılan videolar gelecektir. Buradan sağ tarafta bulunan ayarlar (çark) işaretine dokunun.

instagram ig tv kanal nasıl açılır

Açılan menüde kanal oluştur seçeneğini göreceksiniz, bu seçeneğe dokunun.

instagram ig tv kanal nasıl açılır

Ardından açılan önergeleri sola doğru kaydırarak veya ileri butonuna dokunarak en sona gelin ve ‘kanal oluştur’ butonuna dokunun. Tüm işlemler bu kadar artık Instagram’da IG TV kanalına sahipsiniz.

IG TV Kanalına Nasıl Video Yüklenir?

Kanal oluşturmadan önce ‘çark’ sembolü bulunan yere artık profil fotoğrafınız gelmiş olacak. Buna dokunarak kanalınıza gidebilirsiniz. Daha sonra açılan ekranda video yükle seçeneğine dokunup galerinizden istediğiniz videoyu yükleyebilirsiniz. 

instagram ig tv kanal nasıl açılır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here