Instagram’da İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

0
531

Teknolojinin gelişmesiyle beraber internetten yapılan alışverişlerin sayısı da arttı. Bu durum en çokta işletmelerin işine yaradı. Çünkü küçük bir işletme bile olsa tüm Türkiye üzerine sipariş gönderilebiliyor ve böyle kâr oranları yükseliyor. E-ticaret olmasaydı bu işletmeler belki de sadece kendi bölgesine hitap edecekti.

Bilindiği gibi Instagram’da satış yapan bir çok profil bulunuyor. Bu profiller genelde kıyafet, takı, aksesuar, teknolojik ürünler gibi ürünlerin satışını yapıyor. Instagram ekibi ise bu satışların oldukça ilgi çektiğini ve talep gördüğünü fark etti. Bunun üzerine geliştirmeler yaptı ve işletme hesabı özelliğini çıkarttı.

Instagram’daki hesapların işletme profiline geçmesi oldukça kolaydır. Peki Instagram işletme hesabı nasıl bir artısı oluyor? Bu sorunun cevabı oldukça basit; Instagram’dan alışveriş yapacak olan kişiler için işletme hesapları daha iyi bir imaj çiziyor. Çünkü; işletme hesaplarında adres, telefon numarası, internet sitesi gibi bilgiler yer alıyor. Böylece alışveriş yapacak olan kişilerin güveni artmış oluyor. Aynı zamanda ürünler hakkında istatistikler sunuyor ve bu istatistikler sayesinde hangi ürünün daha çok talep gördüğü öğrenilebiliyor.

Eğer Instagram’da satış yapıyorsanız hesabınızı işletme hesabınıza çevirmeniz sizi bir adım ileri taşıyacaktır. Peki, Instagram’da İşletme hesabı nasıl açılır? Bu sorunun cevabı için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Instagram’da İşletme hesabı nasıl açılır?

Instagram’da işletme hesabı açmak için bir Facebook sayfanızın olması gerekmektedir. Eğer Facebook sayfanız yoksa ilk olarak bunu oluşturabilirsiniz. Facebook sayfanızı açtıktan sonra Instagram’a girip ayarlar bölümünden hesap başlığı altında ‘işletme profiline kaydol’ butonuna tıklamanız gerekiyor.

instagram işletme hesabı

Daha sonra açılan ekrandan ‘mevcut hesabı dönüştür’ seçeneğine dokunun. eğer farklı bir profil açacaksanız ‘yeni hesap oluştur’ butonuna dokunmalısınız.

instagram işletme hesabı

Açılan sayfadan işletmenizin hangi kategoride olduğunu seçmeniz gerekiyor. Burada arama kutucuğundan kendi kategorinizi arayabilirsiniz.

instagram işletme hesabı

Kategorinizi seçtikten sonra mail adresinizi onaylamanız gerekiyor. Burada Instagram için kullandığınız mail adresinizle karşılaşabilirsiniz. Eğer bu mail adresi doğruysa ileri butonuna dokunarak devam edebilirsiniz.

instagram işletme hesabı

Karşınıza gelen yeni ekranda işletmenizin Facebook sayfasını seçmeniz gerekiyor. Bu ekrandan ‘sayfa seç’ butonunu kullanarak uygun sayfayı seçebilirsiniz.

İşletme hesabına geçmeniz için yapmanız gereken tüm işlemler bu kadar. Artık istediğiniz gibi istatistikleri inceleyebilirsiniz. Böylece satış planlaması ve tanıtım yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here