İnstagram’da Keşfete Nasıl Düşülür ?

4
2861

Dünya üzerinde en popüler sosyal medya platformlarından bir tanesi olan ve gençler arasında sıklıkla kullanılan İnstagram’ın 1 milyardan daha fazla kullanıcısı var. İnstagram’ın bu kadar popüler olmasında ki temel sebep, genellikle insanların popülaritesinin artması için çabalaması oluyor.

İnstagram Keşfet Nedir?

İnstagram’da en çok kullanılan kısımlardan bir tanesi de şüphesiz ki keşfet bölümüdür. Genellikle en fazla vakit harcadığımız kısım burası oluyor. Keşfet bölümünde sizi ilgilendirecek ve anlık olarak popüler olan gönderilerle hikayeler yer alıyor. Buradaki gönderiler, beğendiğiniz, yorum yaptığınız gönderilerle de doğrudan alakalı oluyor. Ayrıca, bulunduğunuz konuma göre paylaşılan hikayeleri de bu bölümde görmek mümkün.

İnstagram’da popülariteyi yakalamanın en büyük etkenlerinden bir tanesi de keşfete düşmekten geçiyor. Peki keşfete düşmek için ne yapmak gerekiyor? Aslına bakılırsa, bu durum biraz kompleks duruyor. Çünkü, net olarak yapılması gerekenler belli değil ancak keşfete düşme ihtimalinizi arttıracak bir kaç yöntem var. Bunları aşağıdaki resimli rehberimizden öğrenebilirsiniz.

İnstagram’da keşfete düşmek için yapılması gerekenler

İlk bilmeniz gereken şey, belli bir oranda takipçi sayısına sahip olmanız gerekiyor. Eğer takipçi sayınız düşükse keşfete düşme ihtimaliniz de aynı oranda düşük olacaktır.

instagram keşfete nasıl düşülür

Bir diğer husus ise beğeni ve yorumlarınızın sayısı olacaktır. Beğeni ve yorum sayısı ne kadar çok olursa o kadar iyi. Mesela bu konuda İnstagram filtrelerini doğru ve etkili olarak kullanmanız önemlidir. Çünkü kullandığınız filtreler ne kadar doğru olursa, diğer kullanıcıların beğenme ve yorum yapma ihtimali de o kadar artacaktır.

instagram keşfete nasıl düşülür

Gönderilerinize konum bilgisi eklemeniz de önemli bir nokta, eğer konum belirtirseniz, hem sizi takip eden kişiler fotoğrafın nerede çekildiğini bilmiş olur hemde konumlarda yer alan gönderiler arasında sizin de gönderiniz yer alabilir.

instagram keşfete nasıl düşülür

Gönderinizin altına etiketler eklemeyi ihmal etmeyi ancak burada dikkat etmeniz gereken ise kullandığınız etiketlerin gönderiniz ile alakalı olması ve aynı zamanda sayısının abartılı şekilde fazla olmaması.

instagram keşfete nasıl düşülür

En kritik noktalardan bir tanesi de, paylaştığınız gönderinin bir saat içerisinde iyi bir oranda etkileşim (beğenme ve yorum) alması gerekiyor. Ayrıca, İnstagram kaydet oranı da bu konuda değerli bir ölçek. Bu arada yorum yapan ve beğenen hesapların takipçi sayısı ne kadar fazla olursa o kadar iyi olacaktır.

Son olarak küçük bir tüyo daha vermek gerekirse, İnstagram’ın keşfet kısmına önem verin. Mesela keşfete girip vakit geçirin ve keşfetdeki gönderilere yorum ve beğeni bırakın. Böylece İnstagram, sizin keşfete verdiğiniz önemi fark edecek ve İnstagrama çıkma potansiyeliniz artacaktır.

Bu saydıklarımızların hepsini gerçekleştirmiş olmanız yetmeyebilir, sürekli olarak gönderi paylaşmanız da önemli bir husus olacaktır. Unutmayın ki hesabınızı takip eden kişilerin gerçek kişiler olması gerekiyor. Bu maddelerin hepsini sağladıysanız keşfete düşme ihtimaliniz artacaktır ancak unutmayın ki bunların hepsini uyguladınız diye keşfete düşeceğinizin garantisi yoktur.

Bir kaç tavsiye de bulunmak gerekirse; mesela İnstagram’da keşfete düşmek istiyorsunuz ama yeteri sayıda yorum ve beğeniniz yok. Bu durumda bir grup oluşturup gruptaki kişilerle karşılıklı olarak beğeni ve yorumda bulunabilirsiniz. Böylece profilinizin etkileşim sayısı artmış olacaktır.

Unutmayın ki gönderilerinize yapılacak olan yorumlar ve beğeniler doğal olmalıdır. Yani gönderinizi botlar beğeniyorsa ya da para ile beğeni alıyorsanız muhtemelen keşfete düşme ihtimaliniz azalacaktır. Para ile beğeni alırken dikkat etmelisiniz, çünkü sizin gönderinizi para ile beğenen kişiler, başkasının da gönderilerini beğeniyor ve bu beğeniyi yapan hesaplar ise aynı kişiler oluyor. Şöyle düşünün; 100 kişilik bir grup var ve bu gruba para ödediğiniz zaman buradaki 100 kişi aynı anda bir gönderiyi beğeniyor, daha sonra başka birisi para ödediği zaman aynı 100 kişi aynı anda o gönderiyi de beğeniyor. Dolayısıyla beğenmeleriniz doğal (organik) olmamış oluyor. 

4 YORUMLAR

  1. içeriğiniz faydalı gibi duruyor da ben mavi tik nasıl alınır adımları nelerdir izlenmesi gereken yol haritası ne ise bunları yapmaya yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here