Instagram’da Keşfette İstenmeyen Gönderiler Nasıl Kaldırılır?

1
2304

Instagram tüm dünyada kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesidir. Instagram’ın bu kadar fazla kullanıcıya sahip olması platformun gelişmesine katkıda bulunuyor. Instagram ekibi hem platformdaki kullanıcı sayısını korumak hem de yeni kullanıcıların katılımını sağlamak için sürekli olarak gelişmeye devam ediyor.

Instagram’ın ilk zamanlarını göz önünde bulundurursak sadece gönderi paylaşımı yapılan bir platform olarak göreceğiz, ancak daha sonradan yapılan güncellemeler ve eklenen yeni özelliklerle beraber kullanıcı sayısı da arttı. Son yapılan resmi açıklamalara göre Isntagram’ın kullanıcı sayısının 1 milyardan fazla olduğu bilinmektedir.

Instagram’da çok sayıda kullanıcı bulunduğundan bahsettik. Bu Instagram kullanıcıları gününün bir bölümünü Instagram’a ayırmaktadır. Dolayısıyla herkes Instagram’dayken kaliteli zaman geçirmek istemektedir.

Instagram’ın akış ekranı(anasayfa) çok kullanılmaktadır ve burada takip ettiğimiz kişilerin ve etiketlerin gönderileri görülmektedir. Ancak takip etmediğimiz ama ilgimizi çekebilecek olan gönderileri görmek için keşfet bölümünü kullanırız.

Instagram’da en çok vakit harcanan bölümlerden bir tanesi de keşfet kısmıdır. Burada paylaşılan gönderiler genellikle ilgimizi çeken gönderiler ve hikayelerdir. Yine de bazı durumlarda hoşumuza gitmeyen gönderiler de bulunuyor. Bu yüzden buradaki ilgimizi çekmeyen gönderiler boşuna vakit kaybına sebep olmaktadır. Aynı zamanda Instagram keşfet kısmının sizin hoşunuza giden konularla yer alması Instagram deneyiminizi de arttıracaktır.

Peki, Instagram keşfette hoşumuza gitmeyen gönderileri nasıl engelleyebilirim? Bu sorunun cevabı için makalemizin devamını okuyabilirsiniz.

Instagram’da Keşfette İstenmeyen Gönderiler Nasıl Kaldırılır?

Keşfette ilginizi çekmeyen gönderileri ve bu gönderilerin benzerlerini kaldırmak isterseniz ilk olarak Instagram hesabınıza giriş yaparak keşfet bölümüne girmelisiniz.

Ardından keşfet bölümünde beğenmediğiniz gönderiyi açmalısınız. Daha sonra gönderinin sağ üst tarafında bulunan seçenekler (üç nokta) sembolüne dokunun. Açılan menüde ‘bunun gibi daha az gönderi gör‘ butonuna dokunmalısınız.

Instagram keşfet

Bu seçenekleri işaretledikten sonra artık bu gönderiyle alakalı herhangi bir gönderiyi keşfette göremeyeceksiniz. Instagram’ın keşfet deneyimini arttırmak için ilginizi çekmeyen gönderileri ‘bunun gibi daha az gönderi gör‘ butonunu kullanarak engellemenizi tavsiye ederiz. Instagram algoritması çok güçlü olduğu için sizin gerçekten ilginizi çeken gönderileri karşınıza çıkartacaktır. Böylece vakit geçirmek için keşfet en ideal yerlerden biri haline gelecektir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here