İnstagram’da Nasıl Anket Oluşturulur?

0
1275

İnstagram her geçen gün kullanıcı sayısını arttırarak devam ediyor. En başlarda sadece fotoğraf ve video paylaşmak için kullanılan uygulamada artık daha farklı özellikler bulunuyor. Her koşullarda yolunuzun düşeceği bu semtte bayanları burada sizleri bekliyor. Her geçen gün bu özelliklere bir yenisi ekleniyor.

İnstagram’ın ilk zamanları oldukça sade bir yapıdaydı, hatta videolar bile 15 saniyeden daha fazla paylaşılmıyordu. Daha sonra İnstagram gelişmeye başladı ve bununla beraber albüm paylaşma, videoların 1 dk olması gibi yenilikler geldi.

Bu günlerde en çok kullanılan özelliklerden bir tanesi de şüphesiz ki hikayeler kısmıdır. Bilindiği gibi sosyal medyaya hikaye özelliğini ilk kez Snapchat getirmiştir. Daha sonrasında pek çok farklı platformda bu özellik geldi. Bunlar arasında en çok rağbet gören ise İnstagram’daki hikayeler kısmı oldu.

İnstagram’a ilk hikaye özelliği geldiği zamanlarda sadece 24 saat içerisinde silinebilen fotoğraflar yüklenebiliyordu. Daha sonra gelişimle beraber filtreler, figürler, Spotify üzerinden şarkı paylaşma, yazı gibi bir çok özellik geldi. Bu özelliklerin arasında şüphesiz ki en çok tercih edilenlerden bir tanesi de anket özelliğidir.

İnstagram’da Anket Nasıl Oluşturulur?

Anket oluşturmak için ilk önce İnstagram’da hikaye oluşturma adımlarını izlemeniz gerekmektedir. Bunun için ilk olarak İnstagram’a giriş yapmanız gerekir daha sonra anasayfanın sol üst köşesinde bulunan kamera ikonuna tıklamanız gerekiyor.

instagram anket ouşturma

Daha sonra bu sayfadan en alttaki normal seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

instagram anket ouşturma

Buraya kadar geldikten sonra istediğiniz hikaye paylaşabilirsiniz veya kameranızla yeni bir hikaye çekebilirsiniz. Daha sonra sağ üst taraftaki seçeneklerin arasında ortadaki ‘çıkartma‘ sembolüne tıklamanız gerekiyor.

instagram anket ouşturma

Bu sembole tıkladıktan sonra karşınıza bir takım ifadeler çıkacaktır. Bunların arasından anket olanı seçmeniz gerekiyor. İsterseniz bu menüden konum, soru gibi daha farklı seçenekleri de seçebilirsiniz. Ancak anket yapmak için ‘anket’ seçeneğine dokunmanız gerekiyor.

instagram anket ouşturma

Anketi seçtikten sonra karşımızda aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir buradan ‘bir soru sor‘ kısmına dokunarak istediğimizi yazabiliriz. Ayrıca ‘evet‘ ve ‘hayır‘ seçeneklerine de dokunarak içerisine istediğimiz seçenekleri ekleyebiliriz. Ancak bu seçeneklerin içine en fazla 22 karakter sığmaktadır.

instagram anket ouşturma

En son olarak hikayenizde boş bir yere tıklayarak düzenlemeden çıkabilirsiniz. Daha sonrasında hikayenizde veya yakın arkadaşlarınızın arasında paylaşabilirsiniz. İsterseniz sadece bir kişiye ve bir gruba da yollamanız mümkündür. Böylece sadece gönderdiğiniz kişiler bunu görebilecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here