Instagram’da Nasıl Kolaj Yapılır? Instagram Layout Nedir?

0
1518

Instagram’da farklı tarzlarda gönderi ve hikaye paylaşımı olabiliyor. Son zamanlarda hikaye paylaşımları oldukça popüler olmaya başladı. Instagram’da fotoğraf paylaşırken çerçeve kullanımım da oldukça talep görüyor.

Fotoğraflarınızı kolaj olarak paylaşmak için fotoğraf düzenleme uygulamaları kulanabilirsiniz. Ancak Instagram ekibinin sunduğu Layout isimli uygulama bu konu için oldukça başarılı işler çıkartmaktadır.

Instagram’da paylaşılacak gönderileri kolaj haline getirmek için Layout kullanabilirsiniz. Ayrıca Layout kullanmak için Instagram hesabınızın olması gerekmemektedir. Layout ücretsiz bir kolaj uygulamasıdır. Yani fotoğraflarınızı kolaj haline getirip kaydettikten sonra başka platformlarda paylaşabilirsiniz.

Ayrıca Instagram’da paylaşım yaparken kolajlardan oluşan bir albüm paylaşabilirsiniz. Peki, Instagram Layout uygulaması nasıl kullanılır? Bu sorunun detaylı cevabı için makalemizin devamını okuyabilirsiniz.

Instagram Layout Uygulaması Nasıl Kullanılır?

instagram dil değiştirme

İlk olarak telefonunuza Layout uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Eğer iOS kullanıcısıysanız App Store’dan, Android kullanıcısıysanız Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra giriş yapıp gerekli izinleri vermelisiniz. Daha sonra uygulamadaki ekranda galeri bölümünden istediğiniz fotoğrafları seçebilirsiniz. Unutmayın ki Instagram Layout uygulamasında en fazla 8 fotoğrafı aynı kolaj içerisinde kullanabilirsiniz.

Fotoğraflarınızı seçtikten sonra yukarıda size özel çerçeveler hazırlanacaktır. Buradan size uygun çerçeveyi seçerek daha sonradan düzenlemeler yapabilirsiniz.

instagram layout

Bu düzenlemeleri biraz açıklamak gerekirse;

  • Değiştir seçeneği ile kolajdaki fotoğrafların yerlerini değiştirebilirsiniz Ayrıca seçtiğiniz fotoğraf yerine yeni bir fotoğraf koyabilirsiniz.
  • Yansıt seçeneği ile seçtiğiniz fotoğrafın ayna görüntüsünü (simetrik) görebilirsiniz.
  • Çevir seçeneği ise seçtiğiniz fotoğrafı 180 derece ters çevirmektedir.
  • Son olarak Kenarlık özelliği ise fotoğraflara çerçeve ekleyerek birbirinden ayrılmasını sağlar.

Fotoğraflarınızı düzgün bir biçimde ve isteğinize göre biçimlendirdikten sonra tek yapmanız gereken fotoğrafı galerinize kaydetmektir. Bunun için sağ üst tarafta bulunan kaydet butonuna dokunarak fotoğrafı kaydedebilirsiniz.

Böylece bu fotoğrafı Instagram dahil bir çok sosyal medya platformunda paylaşabilirsiniz. Ya da anı olması için galerinizde tutabilirsiniz. Hatta fotoğrafın çıktısını alarak fotoğraf albümünüze bu fotoğrafı ekleyebilirsiniz.

Oldukça yararlı olan Instagram Layout uygulaması görüldüğü gibi kullanımı çok basit ve ücretsiz olan bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde fotoğraflarınızı dilediğiniz gibi kolaj haline getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here