Instagram’da Neden Yorum Yapamıyorum?

0
685

Instagram her gün kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Kurulduğundan bu yana büyük ilgi toplayan sosyal medya platformu günümüzde en çok kullanılan uygulamalardan bir tanesi haline geldi.

İlk zamanlarında fotoğraf filtreleriyle ön plana çıkan Instagram daha sonradan çok fazla kullanıcı tarafından beğenilmeye başladı ve daha sonra çok sayıda yeni kullanıcı kazandı.

Instagram’ın kullanıcı sayısının artmasındaki en temel sebepler platformda yapılan güncellemeler oldu. Sürekli olarak yeni bir özellik kazanan Instagram’da kullanıcıların sayısı da arttı.

Instagram’ın ilk zamanları sadece gönderi paylaşımı yapılabiliyordu. O zamanlarda oldukça sade bir yapıya sahip olan platformda sadece paylaşılan gönderilere yorum ve beğeni bırakarak etkileşimde bulunuluyordu.

Instagram’ın gelişmesiyle beraber gizlilik ve güvenlik kurallarında da geliştirmeler yapıldı. Bu geliştirmeler sayesinde kişisel bilgilerin korunmasına önem verilmeye başlandı. Instagram bu konu hakkında oldukça katı davranıyor. Örneğin gün içerisinde çok fazla kişiyi takip ettiyseniz size takip yasağı veriyor ve böylece bir süre için kimseyi takip edemiyorsunuz.

Bu kurallardan bir tanesi de yorum engeli oluyor. Eğer gün içerisinde çok fazla sayıda yorum yaptıysanız Instagram algoritması sizi tespit ediyor ve böylece bir süre için daha fazla yorum göndermenizi engelliyor.

Instagram’da Neden Yorum Yapamıyorum?

öne çıkarılan hikayeler nasıl silinir

Instagram’da bazı gönderilerde gönderiyi paylaşan kişi tarafından yorumlar kapatılabiliyor. Böyle bir durumda bu gönderinin altına yorum bırakılamıyor. Böyle bir durum göndeirnin altında bulunan yorum sembolü de görülmüyor. Gönderiyi paylaşan kişi gönderisinin altına yorum gelmesini istemiyorsa yorumları kapatabiliyor. Dolayısıyla sizde bu yüzden mesaj gönderemiyor olabilirsiniz.

Bir diğer seçenek ise yorum engeli almış olabilirsiniz. Yukarıda anlattığımız gibi fazla sayıda yorum yapmanızdan dolayı Instagram platformu sizin yorumlarınızı engelliyor olabilir. Böyle bir durumda yapmanız gereken tek şey beklemek olacaktır. Uzun bir süre hiçbir yorum göndermezseniz bu yasak kendiliğinden kalkacaktır.

Instagram yorum engeli hakkında daha fazla bilgi almak için İnstagram Yorum Engeli Nasıl Kalkar? isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here