Instagram’da Özel Yazı Fontlarıyla Nasıl Biyografi Yazılır?

0
1104

Instagram her geçen gün büyümeye devam ediyor. Kullanıcı sayısı 1 milyarı geçen Instagram’ın gelişmeleri durmak bilmiyor. Platformun güncel kalması için güncellemelere oldukça önem veriliyor.

Böylece Instagram kullanıcılarının platformda kalması sağlanmış oluyor ve aynı zamanda yeni kullanıcıların da gelmesi sağlanıyor. Sosyal medya platformları arasında en sevilenlerden biri haline gelen Instagram için ivmesini kaybetmemesi oldukça önemli.

Instagram’ın ilk zamanları sadece fotoğraf ve video paylaşılan bir platform halindeydi ardından bir çok güncelleme geldi ve böylece giderek gelişmeye başladı. En basitinden eski den Instagram’da sadece 15 saniye uzunluğunda video paylaşımı yapılabiliyordu ancak artık 1 dakika uzunluğunda videolar paylaşılabiliyor. Ayrıca bununla beraber albüm özelliği de eklendi.

Instagram’daki önemli kısımlardan bir tanesi de şüphesiz ki biyografi bölümüdür. Bazı Instagram profillerine girdiğiniz zaman biyografi bölümünde farklı yazı fontlarıyla yazılmış biyografiler görebilirsiniz. Normal biyografilere göre görsel olarak çok daha iyi duran yazı fontları dikkat çekmek için de kullanılmaktadır.

Instagram biyografinizde şekilli harflerden oluşan bir yazı biçimi isteyebilirsiniz. Aslına bakarsanız bu işlem çokta zor değildir. Peki, Instagram’da özel yazı şekilleriyle nasıl biyografi yazılır? Bu sorunun cevabını öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Instagram’da Özel Yazı Fontlarıyla Nasıl Biyografi Yazılır?

Bunun için ilk olarak akıllı telefonunuzu kullanarak ‘Fonts for Instagram‘ uygulamasını kullanmanız gerekiyor. Bu uygulama kendi içerisinde Instagram’ın desteklediği yazı tiplerini barındırıyor. Böylece uygulamanın içerisinde yer alan her yazı tipini kullanabilirsiniz. Telefonunuz için uygun olan uygulamayı uygulama marketinizden indirebilirsiniz.

instagram özel yazı tipi nasıl yapılır

Uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra uygulamayı başlatın. Ardından karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Burada Instagram’ın desteklediği yazı fontları bulunuyor ve bununla beraber metin kutusu bulunuyor.

instagram özel yazı tipi nasıl yapılır

Açılan menüde ilk olarak istediğiniz yazı tipini seçmeniz gerekiyor. Yazı tipi listesinde sıralanan fontları aşağı sürükleyerek tüm yazı tiplerine ulaşabilirsiniz. Yazı tipini seçtikten sonra metin kutusunu kullanarak Instagram biyografinizde yer almasını istediğiniz bilgileri yazmanız gerekiyor.

instagram özel yazı tipi nasıl yapılır

Biyografinizde yer almasını istediğiniz yazıyı tamamladıktan sonra tek yapmanız gereken bu yazıyı kopyalayıp biyografinize yapıştırmanızdır. Eğer biyografinizi nasıl düzenleyeceğinizi bilmiyorsanız İnstagram Profil Fotoğrafı Nasıl Değiştirilir? adlı yazımızın son paragraflarında bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here