Instagram’da Paylaşılan Videoların Sesi Nasıl Kapatılır?

0
861

Instagram’ın kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Tabi ki bunun en temel sebebi Instagram ekibinin sürekli çalışması ve bunun sonucunda yeni kullanıcıların platforma dahil olması.

Günümüz de en çok ve sık kullanılan sosyal medya uygulamalarından bir tanesi Instagram olmuş durumda. Hemen hemen dünyanın her yerinde erişimi olan Instagram’da kullanıcılar gönderi paylaşımı yapıyor. Paylaşılan bu gönderilere yorum ve beğeni bırakılarak takipçilerle etkileşim sağlanmış oluyor.

Instagram’ın ilk zamanlarında sadece gönderi paylaşımı yapılıyordu ancak daha sonradan yapılan güncellemeler sonucunda hikaye, canlı yayın, albüm gibi paylaşım türleri de eklendi. Bunların arasında en popüler olanı ise hikayeler bölümü oldu. Hikayelerin bu kadar yaygınlaşmasıyla beraber insanlar gönderilerden daha çok hikaye paylaşımı yapmaya başladı. Daha sonra hikayeler bölümüne anket, soru sorma, maske gibi yenilikler eklendi.

Tüm bunlara rağmen kullanıcılar tarafından gönderi paylaşımı yapılmaya da devam ediliyor. Gönderiler kısmında ilk zamanlara oranla pek bir farklılık bulunmuyor. Sadece arayüz olarak ufak tefek farklılıklar gösterirken, bir kaç tane filtre eklendi.

Instagram Videolarda Sesi Kapatma Nedir?

Bilindiği gibi gönderilerde hem fotoğraf hem de video paylaşımı yapılıyor. Instagram’da gönderi olarak paylaşılan videoların bazılarının sesinin olmadığını görmüşsünüzdür. Bu özellik videoyu paylaşan kişi tarafından aktifleştirilmektedir. Böylece videoyu izleyen kişiler tarafından bu videoların sesi duyulmamaktadır. Peki, Instagram’da videoların sesi nasıl kapatılır? Bu sorunun cevabı için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Instagram’da Gönderilerde Video Sesi Nasıl Kapatılır?

Instagram’da video sesini kapatmak için ilk olarak normal gönderi paylaşımı yapar gibi videonuzu yüklemelisiniz ve gönderi ayarlarının yapıldığı ekrana ulaşmalısınız. Videonuza filtre eklediğiniz ekranın en üst tarafında bulunan hoparlör işaretine dokunmalısınız.

instagram videoların sesini kısma

Ardından ileri butonuna dokunup, isteğinize bağlı olarak videonuzun açıklamasını yazarak, gerekli olan ayarları yapıp paylaşmalısınız. Paylaştığınız bu videoyu izleyen kişiler videonun sesini duyamayacaktır.

Instagram’da Hikayelerde Video Sesi Nasıl Kapatılır?

Instagram’da her zamanki gibi hikaye paylaşımı yaparken seçtiğiniz videoya filtre, yazı, anket vs. eklediğimiz ekranda en üst tarafta bulunana hoparlör sembolüne dokunarak videoyu sessize alabilirsiniz.

instagram videoların sesini kısma

Bu ayarı yaptıktan sonra hikayenizi izleyen kişiler videonun sesini duyamayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here