Instagram’da Paylaştığınız Fotoğraflar Nasıl Kaydedilir?

0
1091

Instagram’ın günümüzde bu kadar popüler olmasının en temel sebebi platformda bulunan filtrelerdir. Tabi ki bir çok farklı özellik sayılabilir ancak Instagram’ın ilk zamanlarını düşünürsek filtreleri çok sevilmişti.

Özel bir yazılıma sahip olan Instagram’da bulunan filtreler diğer uygulamalara göre daha farklı bir tarza sahipti. Aynı zamanda gönderi paylaşırken kullanılan fotoğraf düzenleyicileri de oldukça iyi iş çıkartmaktadır.

Instagram’ın en temel çalışma prensibinin takipçi sayısı ve gönderilerin beğeni sayısı olarak düşünürsek, gönderilerin kaliteli olması bunlara pozitif anlamda etki yaratıyor. Paylaştığınız fotoğraflar ve videolar ne kadar kaliteli olursa o kadar çok beğeni alacaktır ve doğal olarak takipçi sayınız da artacaktır.

Instagram’ın gönderi düzenleme özelliği videolar için de geçerlidir. Herhangi bir videoyu paylaşmadan önce videonuza istediğiniz filtreleri uygulayabilirsiniz, kesebilirsiniz, açısını değiştirebilirsiniz. Bu konuda oldukça büyük fırsatlar sunan Instagram’ın bu özelliği oldukça beğenilmektedir.

Instagram’ın fotoğraf düzenleyicisi kendi alanında en iyilerden bir tanesi olduğu için çok tercih edilmektedir. Instagram üzerinden düzenlenen fotoğraflar başka platformlarda da paylaşmak için tercih ediliyor. Bunun için Instagram’da düzenlenen ve paylaşılan gönderilerin telefonunuza kaydediliyor olması gerekiyor. Bunun için Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu bir seçenek bulunuyor. Bu sayede düzenlediğiniz fotoğrafları telefonunuza kaydedebilirsiniz. Peki, Instagram’daki fotoğraflar nasıl kaydedilir? Bu sorunun cevabı için makalemizi okuyabilirsiniz.

Instagram’da paylaştığınız fotoğraflar nasıl kaydedilir?

Instagram’ın kullanıcılarına büyük bir kolaylık olarak sunduğu düzenlenen fotoğrafları kaydetme özelliği sayesinde bu fotoğrafları telefonumuza kaydedip farklı platformalarda kullanabiliyoruz.

Bu özelliği kullanmak için ilk yapmanız gereken uygulamaya giriş yaparak profilinize ulaşmaktadır. Burada sağ üst tarafta bulunan seçenekler butonuna dokunarak açılan ekrandan ‘ayarlar’ bölümüne giriş yapmalısınız.

instagram dil değiştirme

instagram dil değiştirme

Ayarlara girdiğiniz zaman karşınıza çıkan seçeneklerden hesap bölümüne dokunun. daha sonra açılan ekranda iOS kullanıcıları için Fotoğrafların İlk Halleri, Android için ise Asıl Gönderiler seçeneği olacaktır. Sizin için uygun olan seçeneğe dokunun.

instagram fotoğrafları kaydetme

Karşınıza çıkan yeni ekrandan ‘Asıl Gönderileri Kaydet’ butonuna dokunarak Instagram kamerasını kullanarak çektiğiniz fotoğrafların veya videoların orjinal halleri kaydolmaktadır.

instagram fotoğrafları kaydetme

‘Paylaşılan Fotoğrafları Kaydet’ ve Paylaşılan Videoları Kaydet’ seçeneğini aktifleştirerek de Instagram’da paylaştığınız gönderileri galerinize kaydetmiş olacaksınız. Eğer Instagram’da bu fotoğrafları Instagram’da paylaşmak istemiyorsanız, internet bağlantınızı keserek gönderiyi paylaşabilirsiniz ve böylece fotoğrafınızı galerinize kaydetmiş olabilirsiniz. Ardından Instagram’daki gönderiyi iptal edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here