İnstagram’da Popülere Nasıl Girilir?

0
913

İnstagram kullanıcıların çok büyük bir kısmı fotoğraflarının daha çok beğenilmesini ve daha çok takipçisinin olmasını istemektedir. Kısacası İnstagram’da popüler olmayı hedeflemektedir. Bunun en büyük adımlarından bir tanesi İnstagram’ın popüler kısmına düşmek olacaktır.

Popülere giren bir gönderiniz çok büyük ihtimalle normalden çok daha fazla beğeni ve yorum alacaktır. Dolayısıyla takipçi sayınız da artacaktır. Popüler kısmına girmenin takipçi sayısıyla bir ilişkisi vardır. Yani takipçisi çok olan kişinin popüler kısmına düşmesi daha kolay olacaktır.

Popülere girmek için şu kadar takipçi olması gerekir diye net bir çizgi yoktur ancak en azından ortalama olarak 4 – 5 bin takipçinizin olması gerekir. Bu takipçileriniz de gerçek kişilerse ve sizi düzenli olarak takip ediyorsa, sizinle etkileşimi yüksekse işiniz daha kolay olacaktır.

Popüler sayfasına girmek için iyi bir gönderi paylaşmanız gerekir. Yani çektiğiniz iyi bir fotoğraf sizin büyük yardımcınız olacaktır. En önemli noktalardan bir tanesi de paylaştığınız gönderinin ilk 30 dakika içerisinde ne kadar yorum ve beğeni aldığıdır. 

En başta 30 dakika içerisinde 600 beğeni ve 20 yorum alabiliyorsa gönderinizin popüler sayfasına girmesi mümkündür. İnstagram algoritması oldukça gelişmiş olduğu için insanların karşısına ilgisini çekecek şeyleri paylaşacaktır ve bu noktada oldukça başarılıdır.

İnstagram Popular Kısmına Girmek İçin 5 İpucu

instagram profilinize bakanlar

  1. Paylaştığınız gönderinin ilgi çekici ve özgün bir içerik olması gerekmektedir. Daha önce başka yerlerde paylaşılmış fotoğraf pek etkili olmayacaktır.
  2. Fotoğraflarınızın yorum kısmında konuyla alakalı ‘hastag‘ eklemeniz önemlidir. Böylece İnstagram’da tanımadığınız kişilerin sizin gönderinize denk gelme ihtimali artacaktır. Sonuç olarak daha çok beğeni ve yorum alma ihtimaliniz olacaktır. En çok beğenilen hastaglare Instagram’da En Çok Beğeni Getiren Hashtagler isimli makalemize göz atabilirsiniz.
  3. İnstagram’daki takipçilerinizle iletişimi koparmayın. Çünkü takipçilerinizin yapacağı yorumların popüler kısmına girmenizde çok faydası olacaktır. Ne kadar fazla yorum gelirse işiniz o kadar kolay olacaktır.
  4. Sürekli olarak üst üste paylaşımlarda bulunmayın, paylaştığınız gönderinin doygunluğa ulaştığına emin olun.
  5. Son olarak popüler İnstagram hesaplarının gönderilerine yorum yapmanız size fayda sağlayacaktır. Yorum yaptığınız zaman gönderinize daha çok beğeni gelecektir ve takipçi sayınız artacaktır. Böylece daha büyük bir kitleye ulaşmış olacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here