Instagram’da Repost Nasıl Yapılır?

0
1035

Instagram’ın kullanıcı sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Giderek büyümeye devam eden sosyal medya platformu dünya da en çok kullanılan uygulamalardan bir tanesi haline gelmiş durumda.

Tüm dünyada oldukça rağbet gören uygulama üzerinden her geçen gün milyonlarca gönderi paylaşılıyor ve bu gönderiler milyarlarca beğeni ve yorum alıyor. Instagram’da en önemli unsurlardan birisi de tabi ki takipçi sayısıdır. Bazı kişiler tarafından takipçi sayısı çok önemsenmektedir ve fazla olması için uğraşılmaktadır.

Takipçi sayısının artması için paylaştığınız gönderilerin kalitesi oldukça önemlidir. Bazen Instagram’da dolaşırken çok beğendiğimiz gönderiler karşımıza çıkabilir ve bunları paylaşmak isteyebiliriz. Instagram üzerinden doğrudan paylaş butonu olmadığı için ‘repost’ yapamayız. Yani gönderileri kendi profilimizde yayınlayamayız. Peki, Instagram’da repost nasıl yapılır? Bu sorunun cevabı için yazımızın devamını okuyaiblirsiniz.

Instagram’da nasıl repost yapılır?

Instagram’da repost yapmak için aracı uygulamalara ihtiyacımız vardır. doğrudan Instagram üzerinden repost yapmak mümkün değildir. Kullandığınız telefon Android işletim sistemine sahipse Google Play Store üzerinden, iOS işletim sistemine sahipse App Store’dan dilediğiniz repost uygulamasını indirebilirsiniz.

Sizlerle Red Cactus firmasının hazırladığı Repost for Instagram uygulamasını anlatacağız. Öncelikle ilk yapmanız gereken uygulama marketinize girerek arama bölümüne ‘Repost for Instagram’ yazmanız gerekiyor. Daha sonra aşağıdaki uygulamayı bulup yükle butonuna dokunmalısınız.

instagramda repost nasıl ypaılır

Uygulamayı yükledikten sonra normal bir şekilde Instagram’a girerek ‘repost’ yapmak istediğiniz gönderiyi bulmanız gerekiyor. Gönderiyi bulduktan sonra sağ üst tarafta bulunan üç nokta simgesine tıklayarak ‘Bağlantıyı Kopyala’ butona dokunmalısınız.

instagramda repost nasıl ypaılır

Doğru bir şekilde bağlantı adresini kopyaladıktan sonra ‘Repost for Instagram’ uygulamasına giriş yapmalısınız. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra karşınıza paylaşmak istediğiniz gönderi çıkacaktır. Eğer gönderiyi göremezseniz sayfayı yenileyin.Daha sonra çıkan bu gönderiye dokunun.

instagramda repost nasıl ypaılır

Açılan sayfadan paylaştığınız sayfanın adının nerede yazmasını istiyorsanız seçin ve Repost butonuna dokunun. Ardından karşınıza Instagram’da fotoğraf paylaşma bölümü çıkacaktır. buradan normal fotoğraf paylaşır gibi istediğiniz ayarları yaparak fotoğrafınızı Instagram’da paylaşabilirsiniz.

instagramda repost nasıl ypaılır

Instagram repost işlemi sadece bu kadardır. Paylaştığınız gönderilerde alıntı yaptığınız hesabın adı bulunacaktır. Bunun kaldırmak için uygulamanın paralı sürümünü kullanmanız gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here