Instagram’da Silinen Mesajların Bildirimi Gidiyor mu? Güncel

0
5914

Instagram ilk kurulduğu günden bu yana sürekli olarak gelişmeye devam ediyor. Özellikle 2012 senesinde Facebook tarafından satın alındıktan sonra kullanıcı sayısı da fazlasıyla arttı.

Instagram’a sonradan eklenen özelliklerden bazıları hikayeler, albüm ve canlı yayın oldu. Özellikle Instagram’da hikayeler bölümü çok popüler oldu ve geliştirilmeye devam etti. Instagram’daki yapılan bir diğer yenilik ise DM bölümü oldu.

Instagram’da DM bölümü oldukça fazla kullanılıyor. Instagram ekibi de DM bölümünü geliştirmeye devam ediyor.

DM bölümüne yapılan güncellemelerden bazıları GIF, görüntülü arama ve mesaj silme gibi özellikler geldi. Mesaj silme özelliği ilk olarak Whatsapp’a getirilmişti ancak Whatsapp’da silinen mesajların daha sonradan silindiği belli oluyor ve tam anlamıyla işlev görmüyor denebilir.

Instagram’da silinen mesajlar ise tamamen siliniyor ve belli olmuyor. Ancak Instagram mesaj bildirimleri gidiyor mu? Mesajlar silindikten sonra ayrı bir bildirim gidiyor mu?

Tüm bu soruların cevabı için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz. Instagram’daki mesaj bildirimleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Instagram’da Silinen Mesajların Bildirimi Gidiyor mu?

Bilgisayardan instagram dm gönderme

Instagram’da mesaj bölümü çok sık kullanılıyor ve oldukça gelişmiş durumda. Whatsapp’dan farkı olmayan DM bölümünde mesaj silme özelliği de bulunuyor. Instagram’da mesaj silmeyi kullanmak için Instagram Direct (DM) ile Gönderilen Mesajı Geri Alma Nasıl Yapılır? isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Bilindiği gibi birine Instagram’dan DM gönderdiğiniz zaman karşı tarafa anında bildirim gitmektedir. Karşı taraf bu bildirimi görüp anında size cevap verebilir. Eğer siz yanlışlıkla bir mesaj gönderdiyseniz bu mesaj silebilirsiniz.

Mesajınızı sildiğiniz anda karşı taraftan da bildirim silinecektir ve eğer sizin bildiriminizi daha önceden görmediyse bu bildirimden hiç haberi olmayacaktır.

Yani Instagram’da birine mesaj gönderdiniz ve karşı taraf mesajı sizin sildiğinizin bildirimini görmeden sildiğiniz zaman mesajlar görünmeyecektir.

Mesaj gönderdiğiniz kişinin mesajlarına girip “Gönderimi Geri Al” yaptığınızda karşı taraf sadece şu şekilde bildirim alır:  Bu mesajın gönderimi iptal edildi fakat herhangi bir kullanıcı adı görünmez.

Örneğin; Eğer gönderdiğiniz 4 mesajdan sadece birini silerseniz, bu noktada karşıdaki kişi mesajı sizin sildiğinizi hissedebilir ama bu pozisyonda da mesajı sizin sildiğinize dair bir bildirim gitmeyecektir.

Görüldüğü üzere Instagram’daki mesaj silme işlemi Whatsapp’a göre daha işlevsel bir şekilde çalışmaktadır. Whatsapp’da silinen mesajlar belli olmaktadır ancak Instagram’daki silinen mesajlar hiçbir zaman belli olmayacaktır.

Instagram'da silinen mesajlar geri getirilebilir mi?

Hayır, Instagram'da silinen mesajları geri getirmek mümkün değildir

Instagram DM'de mesaj silindiğinde karşı taraf buna bildirim alır mı?

Silinen mesajın kim tarafından silindiği bildirimi gitmez fakat 'Bu mesajın gönderimi iptal edildi' bildirimi gelir.

Instagram DM'deki mesajları nasıl silerim?

Dm kutusuna girin ve mesajın üzerine basılı tutun. Gönderimi iptal et'e basın ve mesaj silinsin.

Mesajı sildiğimde Instagram mesajlarını geri alabilir mi?

Instagram, silinen mesajları geri getirme özelliği sunmamaktadır.

Karşı taraf, gönderdiğim mesajı sildiğimi nasıl anlar?

Silinen mesajın karşı tarafa isim ile bildirim gitmediği için, mesajı silenin tarafını anlamak zordur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here