Instagram’da Silinen Mesajların Bildirimi Gidiyor mu?

0
818

Instagram ilk kurulduğu günden bu yana sürekli olarak gelişmeye devam ediyor. Özellikle 2012 senesinde Facebook tarafından satın alındıktan sonra kullanıcı sayısı da fazlasıyla arttı.

Instagram’a sonradan eklenen özelliklerden bazıları hikayeler, albüm ve canlı yayın oldu. Özellikle Instagram’da hikayeler bölümü çok popüler oldu ve geliştirilmeye devam etti. Instagram’daki yapılan bir diğer yenilik ise DM bölümü oldu. Instagram’da DM bölümü oldukça fazla kullanılıyor. Instagram ekibi de DM bölümünü geliştirmeye devam ediyor.

DM bölümüne yapılan güncellemelerden bazıları GIF, görüntülü arama ve mesaj silme gibi özellikler geldi. Mesaj silme özelliği ilk olarak Whatsapp’a getirilmişti ancak Whatsapp’da silinen mesajların daha sonradan silindiği belli oluyor ve tam anlamıyla işlev görmüyor denebilir. Instagram’da silinen mesajlar ise tamamen siliniyor ve belli olmuyor. Ancak Instagram mesaj bildirimleri gidiyor mu? Mesajlar silindikten sonra ayrı bir bildirim gidiyor mu?

Tüm bu soruların cevabı için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz. Instagram’daki mesaj bildirimleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Instagram’da Silinen Mesajların Bildirimi Gidiyor mu?

Bilgisayardan instagram dm gönderme

Instagram’da mesaj bölümü çok sık kullanılıyor ve oldukça gelişmiş durumda. Whatsapp’dan farkı olmayan DM bölümünde mesaj silme özelliği de bulunuyor. Instagram’da mesaj silmeyi kullanmak için Instagram Direct (DM) ile Gönderilen Mesajı Geri Alma Nasıl Yapılır? isimli makalemizi okuyabilirsiniz. Bu makaleyi instagram kullanan istanbul escort kadınları okumaları önemlidir.

Bilindiği gibi birine Instagram’dan DM gönderdiğiniz zaman karşı tarafa anında bildirim gitmektedir. Karşı taraf bu bildirimi görüp anında size cevap verebilir. Eğer siz yanlışlıkla bir mesaj gönderdiyseniz bu mesaj silebilirsiniz.

Mesajınızı sildiğiniz anda karşı taraftan da bildirim silinecektir ve eğer sizin bildiriminizi daha önceden görmediyse bu bildirimden hiç haberi olmayacaktır. Yani Instagram’da birine mesaj gönderdiniz ve karşı taraf mesaj bildirimini görmeden sildiğiniz zaman mesajlar görünmeyecektir.

Görüldüğü üzere Instagram’daki mesaj silme işlemi Whatsapp’a göre daha işlevsel bir şekilde çalışmaktadır. Whatsapp’da silinen mesajlar belli olmaktadır. Ancak Instagram’daki silinen mesajlar hiçbir zaman belli olmayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here